2017 m. balandžio 21-22 d. Druskininkų sporto centre vyks rankinio turnyras nusipelniusiam treneriui Albinui Arbačiauskui atminti.

2017-04-20

2017 m. balandžio 21-22 d. Druskininkų sporto centre vyks rankinio turnyras nusipelniusiam treneriui Albinui Arbačiauskui atminti. unnamed
Gerai Druskininkų bendruomenei ir rankinio mėgėjams žinomas vaikų treneris Albinas Arbačiauskas (1938 01 14-2014 04 19) buvo darbštus, aukštos erudicijos, nemažai nusipelnęs Druskininkų ir Lietuvos rankiniui pedagogas net 53 metus ruošė ir auklėjo jaunuosius rankininkus, bendradarbiai nuolatos pastebėdavo jo pedagoginį meistriškumą. Dirbdamas vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoju ir miesto sporto komiteto pirmininku, Albinas Arbačiauskas niekad nepalikdavo rankinio. Jo pastangų dėka 1975 metais Druskininkuose įsteigta Vaikų ir jaunių sporto mokykla.

1979 metais Albinui Arbačiauskui buvo suteiktas nusipelniusio trenerio vardas. Jis sugebėjo iš kiekvienos mokomosios grupės paruošti vieną kitą arba net kelis įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinių narius. Jo treniruojamos komandos nuolatos tapdavo vaikų, jaunučių, jaunių ir jaunimo čempionėmis bei prizininkėmis ne tik Lietuvoje, bet ir Azerbaidžane, Ukrainoje, kitose buvusiosiose sovietų imperijos respublikose.

Daug metų Lietuvos sporto garbę gynė jo paruoštos aukštos klasės meistrės A. Kavolynaitė, M. Urbonaitė, S. Genevičiūtė, A. Vabolytė, J. Rasymaitė, V. Augulytė, V. Bolytė, Roma ir Regina Šeštokaitės, R. Degutytė, V. Jasiulevičiūtė, R. Viščinytė, K. Šniukštaitė, D. Zelkevičiūtė, A. Miklušytė, kuri 1999 metais buvo pripažinta geriausia pasaulio rankininke. Nuo 1991 m. treneris Albinas Arbačiauskas treniravo berniukus, kurie du kartus tapo jaunučių rankinio pirmenybių čempionais ir prizininkais, keturis kartus jaunių čempionais. Lietuvos Nacionalinėje vyrų ir jaunių rankinio rinktinėse bei šalies rankinio klubinėse komandose žaidė jo auklėtiniai: R. Kirvelevičius, G. Janulevičius, V. Trainavičius, R. Nanartonis, P. Žarnauskas, V. Lukaševičius, V. Volungevičius. 2006 m. jo treniruojama Druskininkų vyrų rankinio komanda tapo Lietuvos rankinio I lygos čempionato nugalėtoja.

Už nuopelnus Lietuvos sportui treneris Albinas Arbačiauskas 2008 m. buvo apdovanotas Kūno kultūros ir sporto komiteto prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės sporto garbės kryžiumi, bei Lietuvos Tautinio Olimpinio komiteto Olimpine žvaigžde.

Varžybų rezultatai