70 metų jubiliejų švenčia Antanas Skarbalius

2017-08-25

Antanas Skarbalius Vienas iš Lietuvos rankinio patriarchų Antanas Skarbalius šiandien švenčia savo 70 metų jubiliejų. Iš Skaudvilęs kilęs rankinio specialistas šiuo metu su savo treniruojamomis Kauno „ACME – Žalgiris“ merginomis jau ruošiasi naujajam sezonui, kurio metu mėgins ne tik susigrąžinti Lietuvos čempionių titulą, bet startuos ir Baltijos bei EHF iššūkio taurės varžybose.

Antanas Skarbalius rankinį žaisti pradėjo Skaudvilės vidurinėje mokykloje pas legendinį trenerį Marceliną Zelbą. Vėliau būsimas treneris žaidė Kauno „Žalgirio“, Maskvos „CSKA“ ir Šiaulių „Tauro“ ekipose. Būtent Šiauliuose Antanas 1971 metais pradėjo ir trenerio karjerą. Vis dėlto, bene skambiausių pergalių Antanas Skarbalius pasiekė su legendine Kauno „Granito“ ekipa. 1987 metais laimėta IHF taurė tapo tų pergalių ir laimėjimų simboliu.

Vien klubiniu rankiniu A. Skarbalius neapsiribojo ir ilgą laiką dirbo ir su Lietuvos vyrų rankinio rinktine. Per ilgus savo treniravimo metus strategas dirbo su tokiais sportininkais kaip Valdemaras Novickis, Raimundas Valuckas, Jonas Kaučikas bei Remigijus Cikanauskas.

1994 metais Vilniaus universitete Antanas Skarbalius apsigynė mokslų daktaro disertaciją „12-13 metų rankininkų rengimas“, o 2003 metais Vilniaus pedagoginiam universitete habilituoto daktaro disertaciją „Didelio meistriškumo rankininkų rengimo optimizavimas“. Taip pat išleido ir daugybę knygų, kuriose analizuojamos rankinio žaidimo subtilybės: „Olimpinis vyrų rankinis: ypatumai ir tendencijos“, „Šiuolaikinis vyrų rankinis: varžybinės veiklos modeliai“,  „Kietas žaidimas“.

Už aukštus sportinius pasiekimus Antanas Skarbalius apdovanotas KKSK medaliais, LTOK olimpine žvaigžde, KKSD sporto garbės komandoro ženklu.

Varžybų rezultatai