V. Kijauskaitė ir A. Žalienė: EHF finalą prisiminus

2016-06-06

Lietuvos teisėjų pora Aušra Žalienė ir Viktorija Kijauskaitė antrus metus iš eilės sulaukia garbingo įvertinimo. Joms patikėtas EHF taurės finalas, o tiksliau antrosios rungtynės tarp Dunajvarošo „Kohasz Kezilabda Akademia“ (Vengrija) ir Metzingeno „TuS“ (Vokietija) klubų, kurios vyko gegužės pradžioje.

Teisėjos pripažįsta, kad tikėtis teisėjauti tokiose rungtynėse gana sunku, tačiau vis tik pavyko gauti paskyrimą į antrąjį finalą. Natūralu, kad tokio lygio rungtynėse ir aplinka veikia kiek kitaip. Teisėjos prisimena, kad nors diena nesiskiria nuo kitų, savijauta viduje primena kad teisėjausim finale.

Nefinalas-fotoPasiruošimas finalui nėra kažkuo išskirtinis, tačiau savų niuansų yra. Kadangi tai buvo antrosios finalo rungtynės, teisėjos stebėjo pirmąsias ir atkreipė dėmesį į aktualius klausimus, tokius kaip greitis, gynybos stilius ir t.t. Tuo metu fiziškai finalui ruoštis nereikėjo. Ilgo sezono metu svarbios yra kiekvienos rungtynės, todėl kažkaip išskirtinai finalui ruoštis netenka, nes fizinė forma yra palaikoma ištisus metus.

Finalo dieną į rungtynes tenka atvykti likus minimum valandai iki rungtynių pradžios. Kol teisėjos geria kavą, tuomet darbuojasi rungtynių delegatas, kurio darbų sąrašas netrumpas.

Patį finalą teisėjos prisimena teigiamai. Svarbių rungtynių faktorius iš vėžių neišmušė, o po pirmo švilpuko susikaupta ir susikoncentruota į savo darbą.

Nebuvo jokių papildomų aspektų, kurie trukdytų teisėjoms, žiūrovams ar žaidėjams. Teisėjos pastebi, kad šiame finale tikrai buvo malonu teisėjauti, jos jautėsi užtikrintai. Įspūdis taip pat labai geras – ir žiūrovai, ir komandos buvo nusiteikę pozityviai.

13285698_1346738725342882_1045366210_nPo finalo sulaukta ir atsiminimo dovanų. EHF įteikė atminimo medalį, kuris primins kokiose rungtynėse buvo teisėjauta. Tuo metu žiūrint į ateitį V. Kijauskaitė ir A. Žalienė pripažįsta, kad svajonėse gyvena Čempionų lygos, Europos ir pasaulio čempionatų ir olimpinių žaidynių svarbiausios rungtynės ir darbas jose. Tikimės, kad tai bus dar keletas gražių istorijų, kurias aprašys rankinis.lt.

Varžybų rezultatai