Savaitgalį virė kovos Lietuvos moterų rankinio lygoje

2016-12-05

LMRLLietuvos moterų rankinio lygos sekmadienio devintojo turo dvikovas galima buvo suskirstyti į dvi grupes. Vienos jų, kur žaidė čempionato lyderės Kauno raj. HC „Garliava SM-CASCADA“ su Šiaulių „ŠSG-SM Dubysa“ ir Lietuvos čempionės Kauno „ACME-Žalgiris“ su Utenos „DSC“ . Šių rungtynių baigtį nesunkiai buvo galima nuspėti iš anksto. Tuo tarpu, kas nugalės Vilniaus „ALANDEKO-VICHY“ ir Alytaus „SRC-Margiris“ bei Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“ ir Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ dvikovose nuspėti buvo sunku. 

„ALANDEKO-VICHY“ ekipa tik antrojo kėlinio viduryje sugebėjo pakreipti įvykius aikštelėje savo naudai bei laimėti rezultatu 29:23(13:14) ir atsirevanšuoti Alytaus „SRC-Margiris“ komandai už patirtą nesėkmę pirmame rate Alytuje – 33:35(19:18).

Įdomu paminėti, kad jaunosios alytiškės išvargintos nuožmios kovos per paskutiniąsias keturiolika rungtynių minučių nepelnė nė vieno įvarčio. Jos 46-ąją minutę dar pirmavo 23:21, bet užstrigo puolime, o į savo vartus praleido aštuonis „sausus“ įvarčius bei pralaimėjo.

Sostinės komandą į pergalę vedė Eglė Burakauskaitė, Gerda Trušytė ir Erika Verbovik, pataikiusios po 7 kartus, o taip pat Ieva Balčiūtė, Dovilė Navikaitė ir Aistė Malinauskaitė (po 2 įv.), Greta Noreikaitė ir Laura Lapinskaitė (po 1 įv.).

„SRC-Margiris“ kolektyve pasižymėjo Gabija Gaidytė (6 įv.), Deimantė Baranauskaitė (5 įv.), Paulina Vaitkevičiūtė (4 įv.), Rūta Gervytė ir Raminta Tamoševičiūtė (po 3 įv.), Gabija Ustilaitė (2 įv.).

Svarbią pergalę iškovojo ir kita sostinės ekipa LEU „Šviesa-Eglė“ kolektyvas. Jos namuose antrąjį kartą šį sezoną įveikė bronzos medalininkes Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ komandą  rezultatu 32:30(17:16). Prieš pusantro mėnesio vilnietės svečiuose taip pat buvo laimėjusios rungtynes santykiu 37:32(18:18).

LEU „Šviesa-Eglė“ komandoje rezultatyviai rungtyniavo Rasa Mikalonytė (9 įv.), Auksė Sviderskienė (7 įv.), Aušra Šponė, Asta Čižaitė, Deimantė Pupšytė ir Gabrielė Pereklytė (po 3 įv.), Rita Repečkaitė ir Greta Sadauskaitė (po 2 įv.).

„Dragūnas-Viesulas“ komandoje taiklios buvo Roberta Ivanauskaitė (9 įv.), Austėja Rimkutė (5 įv.), Dovilė Mižutytė ir Aušra Stroputė (po 4 įv.), Deimantė Briedytė (3 įv.), Dovilė Kasparavičiūtė ir Ugnė Kavalenkaitė (po 2 įv.), Karolina Daukšaitė (1 įv.).

Kitose dvejose rungtynėse tik susitikimo pradžioje vyko apylygė ar kiek atkaklesnė kova, vėliau lyderių pranašumas niekam nekėlė abejonių.

HC „Garliava SM-CASCADA“ komanda namuose įveikė Šiaulių „Šiaulių sporto gimnazija-SM Dubysa“ kolektyvą santykiu 40:30(21:17), o „ACME-Žalgiris“ privertė kapituliuoti Utenos DSC septynetuką rezultatu 50:25(25:14).

HC „Garliava“ klubui 9 įvarčius pelnė Laura Masiulevičiūtė, 6 – Gabija Kleizaitė, 5 – Evelina Dževerakaitė, po 4 – Karolina Sparnauskaitė, Kamilė Bušaitė ir Greta Rinkevičiūtė, po 3 – Eglė Laurinavičiūtė ir Greta Valatkevičiūtė, 2 – Rusnė Markinaitė.

Šiaulių „ŠSG-SM Dubysa“ komandoje vėl išsiskyrė Urtė Mockevičiūtė (11 įv.), Rūta Abramauskaitė (7 įv.), Neringa Gudaitytė (4 įv.), Ramunė Poškutė (3 įv.), Augustė Vilimaitė ir Deimantė Laurinavičiūtė (po 2 įv.), Vaida Repečkienė (1 įv.).

DSC ekipoje taiklios buvo Justina Zenkovaitė (9 įv.), Karolina Čekuolytė (5 įv.), Augustė Bureikaitė ir Gabija Vareikaitė (po 3 įv.), Ieva Lukoševičiūtė ir Ramūnė Maksimavičienė (po 2 įv.), Eimantė Zenkovaitė (1 įv.).

„ACME-Žalgiris“ komandoje rezultatyviai atakavo Klaudija Šidlauskytė (12 įv.), Inesa verbovik ir greta Burkaitė (po 7 įv.), Dovilė Ilčiukaitė, Viltė Lubytė ir Simona Jaškūnaitė (po 6 įv.), Audinga Kniubaitė (5 įv.), Laura Žukovaitė (1
įv.).

Po devynerių turų turnyro lentelė išliko nepakitusi. Ir toliau priekyje yra Kauno raj. HC „Garliava SM-CASCADA“ kolektyvas, turintis 18tšk., antroje pozicijoje šalies čempionės Kauno „ACME-Žalgiris“ komanda – 16tšk., trečioje vietoje su 14tšk. – Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“ ekipa. Toliau rikiuojasi Vilniaus „ALANDEKO-VICHY“ (8tšk.), „Šiaulių sporto gimnazija-SM Dubysa“ (6tšk.), Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ ( 6tšk.), Utenos DSC (2tšk.), Alytaus „SRC-Margiris“ (2tšk.).

Kitą savaitgalį Lietuvos čempionato lyderės Garliavos ir Kauno komandos Minske stos į trečiojo turo Baltijos lygos kovas su Ukrainos ir Baltarusijos komandomis. Mūsiškių tarpusavio mačas tarp „ACME-Žalgiris“ ir HC „Garliava SM-CASCADA“ komandų pasibaigė kauniečių pergale rezultatu 22:17(10:5).

Dabar Lietuvos čempionate skelbiama pertrauka iki kitų metų sausio vidurio.

Varžybų rezultatai