Klaipėdos „Dragūnas“ įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės vietoje

2016-12-17

Šeštadienį Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lyga pasiekė pusiaukelę – šiandien buvo sužaistos ketverios paskutiniosios pirmojo rato rungtynės. Dabar komandos ilsėsis iki sausio vidurio.

Uteniškiai ratą baigė paskutiniai

Utenos rankininkams nepavyko pirmajame ture iškovoti pergalių. Paskutinę viltį pasidžiaugti atėmė Vilniaus VHC „Šviesa“, nugalėjusi HC „Uteną“ dviženkliu skirtumu – 36:18 (17:10).

„Šviesai“ net 13 įvarčių (3 iš 7 m) įmetė Valdas Drabavičius, 8 pelnė Karolis Antanavičius, po 3 – Aleksiy Andrushenko ir Ignas Jonuška.

Utenos ekipoje po 4 įvarčius pelnė Eimantas Sinkevičius, Matas Mecelica (2 iš 7 m) ir Šarūnas Šeduikis, po 2 – Marius Deveikis ir Tomas Čiužas.

Aleksandr Grišin („Šviesa“): „Planavome greitas atakas, manau, ir įvykdėme jas. Susižaidėme gynyboje, kaip ir planavome. Gal truputį pirmą kėlinį nelabai susikalbėjome, bet vėliau susitvarkėme.“

Eimantas Sinkevičius („Utena“): „Pirmą kėlinį pradėjome gana gerai, visi buvome susikaupę, nusiteikę kovoti. Antrame kėlinyje pasipylė klaidos, padarėme daug klaidų puolime, gavome daug greitų atakų, kurios baigėsi įvarčiais. Dėl to toks ir rezultatas.“

Dzūkai „Vilniui“ nepasipriešino

Šiame sezone stringantys vilniečiai šventes švęs ramiai – ratas užbaigtas pergale prieš Varėnos „Ūlą“ rezultatu 28:22 (14:9).

„Vilniaus“ gretose 6 įvarčius (2 iš 7 m) įmetė Karolis Antonovičius, po 3 pridėjo Andrius Kliorė, Martynas Žala ir Simas Stankevičius (1 iš 7 m).

„Ūlai“ 8 įvarčius (1 iš 7 m) pelnė Laurynas Petrušis, 5 (visi iš 7 m) realizavo Rimantas Palevičius, 4 įvarčius įmetė Egidijus Sereičikas.

Karolis Antonovičius („Vilnius“): „Pagrindinis mūsų tikslas buvo pasiekti pergalę, tai ir padarėme. Tačiau praleidome per daug įvarčių. Buvome nusiteikę visai kitaip.“

Laurynas Petrušis („Ūla“): „Nepavyko apsiginti, nesugebėjome užpulti. Varžovai nepateikė kažkokių staigmenų, tiesiog mes nebuvome tinkamai pasiruošę rungtynėms.“

Šiaurės Lietuvos derbis

Šiauliuose šiandien susitiko dvi Šiaurės Lietuvos ekipos – šiauliečiai „SM Dubysa-Gubernija“ ir Panevėžio „Grifas-R. Sargūno sporto gimnazija-KKSC“. Šeimininkai į aikštelę žengė susikaupę – ketvirtoje vietoje buvę Saulės miesto rankininkai turėjo galimybę susirinkti dešimt taškų ir dalintis 3-4 vietas su Kauno „Granitu-Kariu“. Tokios progos šiauliečiai nepraleido ir panevėžiečius įveikė 12 įvarčių skirtumu – 35:23 (17:10).

Šiaulių ekipoje rezultatyviausias buvo Tautvydas Damašauskas, įmetęs 8 įvarčius (1 iš 7 m), po 5 įmetė Arūnas Tribė (1 iš 7 m) ir Gediminas Pocius, po 4 – Aivaras Budrys ir Paulius Morkūnas.

„Grifui“ po 4 įvarčius pelnė Erikas Vilkoicis (3 iš 7 m), Justas Gulbinas (1 iš 7 m) ir Ovidijus Jagučanskis.

Klaipėdoje paaiškėjo čempionato rato lyderiai

Įnirtingiausia kova vyko Klaipėdoje, kur kovėsi turnyrinės lentelės lyderiai, dvi komandos, kurios iki šiol mėgavosi tik pergalių skoniu: Klaipėdos „Dragūnas“ ir Alytaus „Varsa-Stronglasas“.

Abiem ekipoms tai buvo sunkiausia dvikova šį sezoną. Puikiai viena pažįstančios komandos žaidė greitą rankinį ir naudojosi viena kitos silpnosiomis vietomis.

Vis dėlto sėkmė lydėjo Klaipėdos ekipą, kuri paskutinę rungtynių sekundę įveikė varžovus rezultatu 19:18 (10:11). Tad uostamiesčio ekipa ir tapo čempionato lydere, savo sąskaitoje sukaupusi 12 taškų.

„Dragūnui“ 4 įvarčius pelnė Lukas Simėnas, po 3 įmetė Lukas Juškėnas (1 iš 7 m), Gabrielius Virbauskas (1 iš 7 m) ir Lukas Jurys (2 iš 7 m).

Alytaus ekipoje stabiliai rezultatyviai žaidė 5 įvarčius įmetęs Žygimantas Micevičius, 4 įvarčius pridėjo Aurelijus Sabonis, 3 – Rokas Lastauskas.

Artūras Juškėnas („Dragūnas“): „Šaunu, kad prieš Kalėdas pasiekėme pergalę, o daugiau – tik tyla ir daug pypt. Yra daug priežasčių. Manęs visą savaitę nebuvo, komanda treniravosi ne taip, kaip turėjo. Nepasakyčiau, kad čia atsilyginimas už finalą. Norint atsilyginti už finalą reikėjo laimėti dešimt dvylika įvarčių. Visą laiką atsilikome vienu dviem įvarčiais, laimėjome paskutinę sekundę, todėl nematau didelio atsilyginimo. Vienintelis saldus dalykas tas, kad šiandien turėsime kalėdinį vakarėlį ir švęsime po pergalės. Už gerą žaidimą išskirčiau žaidėją, kuris vilki kitokios spalvos marškinėlius ir stovi vartuose – Beną Vaicekauską. Visi kiti – pypt, pypt, pypt.“

Egidijus Petkevičius („Varsa-Stronglasas“): „Minčių nelabai daug, emocijų – be galo daug. Pralaimėjome paskutinę sekundę. Žinoma, apmaudu, bet vieną dieną laimi, kitą – pralaimi. Čia yra sportas. Kalbant apie mūsų žaidimą, antras kėlinys, puolimas mums pakišo koją. Daug nesumesta įvarčių. Tai parodo, kad ne ta koncentracija buvo, puikiai sužaidė varžovų vartininkas, pagarba jam. Esu labai nepatenkintas ir nusivylęs dėl metimų, kurių neįmetė patyrę žaidėjai. Tačiau pirmą ratą užskaitysime, laimėti beveik visi taškai, išskyrus šiuos. Galbūt žaidimui šiek tiek atsiliepė komandos kapitono netektis. Tačiau apskritai esu patenkintas. Rankinis klesti, kova vyksta, žiūrovams turi patikti tai, ką jie mato aikštelėje, to mes ir siekiame.

TURNYRO LENTELĖ

Vieta Komanda Žaista rungtynių Įvarčių Skirtumas Taškai
Viso + = Įmesta : Praleista
1 Klaipėdos „Dragūnas“ 8 8 0 0 263 : 191 72 16
2 Alytaus „Varsa-Stronglasas“ 8 7 0 1 235 : 184 51 14
3 Kauno „Granitas-Karys“ 8 5 0 3 225 : 191 34 10
4 Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“ 8 5 0 3 227 : 218 9 10
5 Vilniaus VHC „Šviesa“ 8 4 0 4 222 : 198 24 8
6 Vilniaus HC „Vilnius“ 8 4 0 4 233 : 211 22 8
7 Varėnos „Ūla“ 8 2 0 6 210 : 235 -25 4
8 HC „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC“ 8 1 0 7 180 : 227 -47 2
9 Utenos HC „Utena“ 8 0 0 8 152 : 292 -140 0

 

Varžybų rezultatai