A.Malašinsko įvarčiai pakeitė Čempionų lygos mačo eigą

2015-10-04

Povilas BabarskasVyrų rankinio Čempionų lygos trečiajame ture abi komandos, kurioms atstovauja lietuviai, žaidė namie. Tačiau savos sienos padėjo tik Zaporižės „Motor“ rankininkams. 8 įvarčius įmetusio Aideno Malašinsko vedama Zaporižės ekipa sekmadienį įveikė „Skjern“ klubą 31:26 (15:13).

Celės „Pivovarna Laško“, kuriai Povilas Babarskas pelnė 1 įvartį, šeštadienį nusileido Plocko „Wisla“ komandai 25:28 (10:17).

Ukrainos čempionas „Motor“ pirmavo beveik visas rungtynes. Pirmajame kėlinyje šeimininkų persvara dažniausiai buvo 2-3 įvarčiai, bet iškart po pertraukos vaizdas staiga pasikeitė. Danijos vicečempionas „Skjern“ perėmė iniciatyvą, greitai išlygino rezultatą 15:15, o 44-ąją minutę vienintelį kartą išsiveržė į priekį 21:20.

Tada svarų žodį tarė A.Malašinskas. Lietuvis įmetė tris įvarčius paeiliui ir sugrąžino „Motor“ pranašumą 23:21. Likusią rungtynių dalį Zaporižės rankininkai kontroliavo situaciją ir iškovojo antrąją pergalę.

„Motor“ per tris turus surinko 4 taškus ir D grupėje dalijasi pirmąją vietą. Taip pat po 4 taškus turi „Skjern“ ir Skopjės „Metalurg“. Įdomu, kad „Motor“ šias dvi ekipas jau nugalėjo. Kitame ture Zaporižės komanda ketvirtadienį išvykoje žais su Šveicarijos čempionu Šafhauzeno „Kadetten“.

Slovėnijos čempionė „Pivovarna Laško“ buvo akivaizdžiai silpnesnė negu Lenkijos vicečempionė „Wisla“. Celės rankininkai nė sykio nepirmavo ir jau pirmojo kėlinio viduryje atsiliko 5:10. Šeimininkų situaciją apsunkino tai, kad 9-ąją minutę antrą kartą buvo pašalintas gynybos viduryje su P.Babarsku žaidžiantis Blažas Blagotinšekas. Celės komandai teko rungtyniauti daug atsargiau ir vartų prieigose atsivėrė didelės spragos. Jomis pasinaudoję svečiai kėlinio pabaigoje įgijo triuškinamą persvarą 17:9.

Antrojoje pusėje „Pivovarna Laško“ pertvarkė žaidimą ir sumažino skirtumą iki dviejų įvarčių 19:21, bet paskutiniam šturmui jėgų neužteko.

„Rungtynes pralaimėjome pirmajame kėlinyje, – sakė Slovėnijos klubo treneris Branko Tamše. – Jame vis dar jautėme praėjusiose rungtynėse patirtos apmaudžios nesėkmės pasėkmes (antrajame ture „Pivovarna Laško“ beveik visą laiką pirmavo, bet pabaigoje nusileido Zagrebo PPD ekipai – autoriaus pastaba). Tačiau antrasis kėlinys parodė, kad galime kovoti su stipriais varžovais“.

Per tris turus 2 taškus surinkusi „Pivovarna Laško“ tarp aštuonių A grupės komandų dalijasi šeštąją vietą. Grupės lyderė yra 5 taškus iškovojusi Vespremo MVM. Kitas rungtynes Celės rankininkai sekmadienį išvykoje žais su taip pat 2 taškus turinčiu „Flensburg-Handewitt“.