„AMBASADORIAUS TAURĖ“ – VILNIAUS „VIESULUI“

2017-11-14

 Praėjusiais metais, gerai žinomo „Granito“ klubo vartininko Michailo Juzko iniciatyva užsimezgė graži tradicija – rengti tradicinį vyrų rankinio turnyrą „AMBASADORIAUS TAURĖ“, skirtą Ukrainos nepriklausomybės įtvirtinimui bei sportinių ryšių su šia šalimi stiprinimą.

veteranai

Antrasis tarptautinis veteranų vyrų rankinio turnyras, kurio globėju yra nepaprastasis ir įgaliotasis Ukrainos ambasadorius Lietuvoje  Volodymyr  YATSENKIVSKYI, vyko savaitgalyje Garliavoje, sporto centro sporto salėje ir dalyvavo septyni kolektyvai, tai daugkartiniai Ukrainos čempionai Brovarų „Tornado“, stipriausioji Latvijos ekipa „Priekulė/Vainodė“, daugkartiniai Lietuvos čempionatų nugalėtojai Šiaulių RK „Žemaitija“, o taip pat Vilniaus RK „Viesulas“, Alytaus RK „Dzūkija“, Elektrėnų „RK Energija“, Kauno RK „Kauno ąžuolas-KTU“ ekipos.

Turnyro pradžioje visos komandos buvo paskirstytos į du pogrupius ir įnirtingai siekė savo tikslų, tai yra būtent pergalių. Pirmoje grupėje gana užtikrintai visus nugalėjo mūsų sostinės RK“Viesulas“ kolektyvas, laimėjęs prieš Latvijos „Priekulė/Vainodė“ komandą santykiu 7:3(4:1) ir Kauno „Kauno ąžuolas-KTU“ ekipą rezultatu 8:3(3:2).

„B“ grupėje visas tris pergales nuskynė Ukrainos čempionė „Tornado“ komanda, atitinkamai nugalėjusi Elektrėnų rankininkus – 9:1(4:1), Šiaulių „Žemaitiją“ – 7:5(4:4) bei Alytaus RK „Dzūkiją“ – 9:4(5:2).

Didžiajame finale dėl „AMBASADORIAUS TAURĖ“ turnyro nugalėtojų vardo susitiko Vilniaus „Viesulas“ ir Brovarų „Tornado“ ekipos. Prieš rungtynes varžybų  organizatoriai svečiams iš Ukrainos įteikė sportinius marškinėlius su turnyro simbolika, o žinomas rankininkas ir dabar verslininkas Vytautas Banionis – didžiulį tortą.

Įtemptą finalinę dvikovą laimėjo Vilniaus RK „Viesulas“ kolektyvas, įveikęs pajėgius priešininkus rezultatu 8:5(4:0). Nugalėtojams net 6 įvarčius pelnė Edvardas Bukelskis. Tačiau be jo puikiai sostinės atstovų vartus gynė ilgametis Lietuvos vyrų rankinio rinktinės vartininkas, dabar rinktinės vartininkų treneris Almantas Savonis, o pavojingas atakas kraštu rezgė žinomas televizijos veidas, žurnalistas, keliautojas Vytaras Radzevičius.

Ukrainiečių tarpe taikliausiai rungtyniavo Sergejus Kovalenka, pataikęs tris kartus. Po kartą pasižymėjo Jurijus Meleška ir Sergejus Kulčickis.

Trečiąją vietą iškovojo daugkartiniai Lietuvos čempionai Šiaulių „Žemaitija“ sportininkai – 9:7(4:2) laimėję prieš „Kauno ąžuolas-KTU“ ekipą.

Laimėtojų gretose rezultatyviai atakavo Ainaras Dudarevas ir Saulius Tonkūnas, pataikę po 3 kartus, o kauniečių tarpe pasižymėjo Jonas Tamošiūnas ir Rimantas Magalenka, pelnę atinkamai 3 ir 2 įvarčius.

Po jų rikiavosi – Latvijos „Priekulė/Vainodė“, Alytaus „Dzūkija“ ir Elektrėnų „Energija“.

Vakaronės metu, kuomet buvo susumuoti turnyro rezultatai ir paskelbti visų vietų laimėtojai bei laureatai. Ukrainos ambasados pirmasis sekretorius Andrejus Buriakas (beje tai garsaus Ukrainos futbolininko Leonido Buriako sūnus) perskaitė turnyro globėjo ambasadoriaus Volodymyro Yatsenkivskio sveikinimą varžybų dalyviams, nes jis pats dėl įtemptos darbotvarkės ir užimtumo negalėjo dalyvauti turnyre.

Sveikinime ambasadorius pasidžiaugė išsiplėtusia dalyvių geografija, pakilusiu varžybų lygiu bei pažymėjo, kad užsimezgė glaudesni sportiniai ryšiai tarp Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos rankinio kolektyvų.

veteranai2

„Toks renginys padeda plėsti sportinius ryšius, suteikia galimybę vyresnės kartos atstovams parungtyniauti tarpusavyje, prisiminti jaunystę, pabendrauti, leidžia artimiau pažinti vieni kitus ir tai savaime suprantama suartina tautas, jų siekius“,-sveikinimo laiške pabrėžė ambasadorius.

Varžybų nugalėtojams, prizininkams ir visoms komandos taures bei visiems dalyviams atminimo medalius, o taip pat kiekvienos komandos geriausiems žaidėjams prizus įteikė Ukrainos ambasados pirmasis sekretorius Andrejus Buriakas bei turnyro direktorius Michailas Juzko.

Geriausiais komandų žaidėjais buvo pripažinti ir prizai įteikti – Kęstučiui Jasukaičiui („RK Energija“), Silvestrui Liudvinavičiui (RK „Dzūkija“), Agriui Minkai („Priekulė/Vainodė“), Arvydui Vaitkevičiui (RK „ Kauno ąžuolas-KTU“), Štefanui Bergmanui (RK „Žemaitija“), Nikolajui Stepanecui („Tornado“).

„Ambasadoriaus taurė – 2017“ turnyro organizatoriai nuoširdžiai dėkoja rėmėjams – Kauno ir Kauno rajono savivaldybėms, UAB „Čegmira“, AB „Pakaita“ , UAB “FMG Toga“, UAB „Hibridas“, UAB „Hummel“, Lietuvos federacijų sąjungai, UAB „Perlas“,“RK Energija“, R.Pasvensko ĮI, Lietuvos rankinio veteranų lygai, RK „Kauno ąžuolas-KTU“, teisėjams, sekretoriato darbuotojams ir visiems kitiems padėjusiems ir prisidėjusiems prie kokybiško šio renginio pravedimo.

Turnyro kovas stebėjo ir saviškius energingai palaikė grupė Ukrainos kariškių, kurie  nemažai parako jau ragavo kovose rytų Ukrainoje ir pastaruoju metu gilina žinias Lietuvos karo akademijoje.

Bendraudami su kariškiais prie puodelio kavos jie visi vieningai dėkojo Lietuvai, kuri pirmoji užstojo Ukrainą, palaikė ją sunkioje kovoje prieš galingą agresorių.

„Jūsų prezidentė ir visi Lietuvos žmonės nusipelnėte didžiausios pagarbos palaikydami mus žūtbūtinėje kovoje, vienareikšmiai pripažindami mūsų šalies vientisumą, nepriklausomybę, visur ir visada, išsakydami savo nuomonę garsiai visuose lygiuose, nebodami autoritetų. Būtinai atvešiu į Lietuvą savo paauglius sūnus ir parodysiu jiems kokia nuostabi Nida, kopos, smėlis, jūra, kokia graži ir nepakartojama Lietuva. Papasakosiu jiems apie dainuojančią revoliuciją, kuri vyko būtent čia,Lietuvos širdyje, sostinėje Vilniuje“,- energingai savo mintis apie Lietuvą dėstė ir mus gyrė vienas Ukrainos kariškių vardu Valerijus, stebėjusių  turnyro kovas.

O organizatoriai kartu su Ukrainos ambasados atstovais bei dalyviais toliau puoselėjo planus ir kūrė matmenis jau apie trečiąjį turnyrą, kuris vyks kitąmet.

 

Varžybų rezultatai