Antanui Taraskevičiui 75-mečio proga įteiktas LRF ordinas

2017-07-18

taraskevičiusLiepos 16 dieną savo 75 – ąjį gimtadienį atšventė vienas daugiausiai nusipelniusių Lietuvos rankinio trenerių Antanas Taraskevičius. Dar šį penktadienį jam buvo įteiktas Lietuvos rankinio federacijos  ordinas už nuopelnus vystant ir plėtojant rankinio sportą Lietuvoje.

Skambiausius pasiekimus Antanas Taraskevičius, kuris vis dar aktyviai darbuojasi su Vilniaus VHC „Šviesos“ klubu, pasiekė treniruodamas moterų rankinio komandas. Vienu iš didžiausių šio trenerio laimėjimų galima laikyti 1988 metais su „Eglės – Šviesos“ merginomis iškovota IHF Europos šalių taurę. Su šia komanda Antanas Taraskevičius net 15 kartų sugebėjo tapti ir šalies čempionu.

Net 15 metų Antanas Taraskevičius vedė į pergales ir nacionalinę šalies moterų rinktinę. 1992  metais jo vadovaujama Lietuvos moterų rinktinė B grupės pasaulio čempionate užėmė 4 vietą, o 1993 metais jau A grupės čempionate lietuvaitės liko 13 – oje vietoje. Iš viso A. Taraskevičius Lietuvos moterų rinktinei vadovo net 213 rungtynių metu.

1997-1999 metais Antanas Taraskevičius dirbo VPU gamtos mokslų fakulteto Sporto metodikos katedros dėstytoju. Vėliau trenerio karjera buvo pasukusi į Vokietiją, kur jis treniravo „Cvikau“, „Bed Herfeldo“ bei Herfeldo „TVH“ klubus.

Už visus šiuos nuopelnus bei begalinę meilę rankiniui Antanas Taraskevičius ir buvo apdovanotas Lietuvos rankinio federacijos ordinu. Dar penktadienį A. Taraskevičiui jį įteikė Lietuvos rankinio federacijos generalinis sekretorius Miglius Astrauskas.

Varžybų rezultatai