Antradienį Kaune įvyko Lietuvos rankinio federacijos vykdomojo komiteto posėdis

2016-08-31

Antradienį Kaune susirinkę Lietuvos rankinio federacijos vykdomojo komiteto nariai įvertino įvairių Lietuvos rankinio rinktinių pasirodymus Europos salės rankinio bei paplūdimio rankinio čempionatuose.

Lietuvos rankinis U18 - 2016 - zaidejai-42

Lietuvos U18 vaikinų rankinio rinktinės pasirodymas Kaune vykusiame Europos čempionate buvo įvertintas nepatenkinamai. Rinktinei prieš čempionatą buvo
keliamas tikslas kovoti dėl pirmosios vietos ir patekimo į elitinę grupę, tačiau užimta paskutinioji 8-oji vieta čempionate ir neiškovota nei viena pergalė. Žaidėjų meistriškumas tikrai buvo pakankamas kovoti dėl prizinių vietų, tačiau dėl įvairių priežasčių namų sienų pranašumu pasinaudota nebuvo. Nepaisant prasto Lietuvos rinktinės pasirodymo čempionate Europos rankinio federacijos atstovai negailėjo gerų žodžių lietuviams už puikų čempionato organizavimą, o EHF prezidentas asmeniškai padėkojo Lietuvos rankinio federacijai už be priekaištų įvykusį Europos čempionatą.

 

13558853_319908501674092_1011301956921436567_oTuo tarpu Lietuvos U16 merginų paplūdimio rankinio rinktinės pasirodymas Europos paplūdimio rankinio čempionate įvertintas gerai, nepaisant to, jog užimta 15 – oji vieta čempionate. LRF vykdomojo komiteto nariai vienbalsiai nusprendė, jog per trumpą pasiruošimo laiką rinktinė pasiruošė tinkamai ir dirbo kryptingai. Tik sėkmės ir tarptautinių varžybų trūkumas neleido mūsų rinktinei užimti aukštesnės vietos. Taip pat LRF vykdomojo posėdžio metu pastebėta, jog rinktinės narės aktyviai dirbo ne tik treniruočių metu, bet ir už aikštelės ribų. ,,Facebook’’ paskyroje buvo galima rasti visą reikiamą informaciją apie treniruotes ir įvykusias bei įvyksiančias rungtynes. Rinktinės treneriai Karolis Kaladinskas ir Klaidas Janeika sulaukė padėkos už tinkamą žaidėjų paruošimą, motyvavimą ir paplūdimio rankinio populiarinimą. Paplūdimio rankiniui ateityje žadama skirti daugiau dėmesio, organizuoti daugiau turnyrų ir ieškoti galimybių kaip populiarinti šią šaką tuose Lietuvos regionuose, kur rankinis dar nėra žaidžiamas.

Posėdžio dalyviai taip pat patvirtino netrukus prasidėsiančių įvairių Lietuvos rankinio lygų naujojo sezono nuostatus – Lietuvos Vivus.lt rankinio lygos, I lygos, vaikų, jaunučių, jaunių bei veteranų čempionatų nuostatus.

Varžybų rezultatai