Artūras Juškėnas: „Trūko mažos sportinės sėkmės“

2014-11-02

Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Artūras Juškėnas po „Šiaulių“ arenoje atrankos į 2016 m. Europos čempionato I etapo rungtynėse patirto pralaimėjimo baltarusiams (28:30) gyrė žaidėjus už kovingumą ir nusiteikimą, tačiau neslėpė apmaudo dėl pralaimėjimo.

„Turėjome šansą užsikabinti ir privalėjome tuo pasinaudoti. Esu nepatenkintas rezultatu. Vyrai kovojo, stengėsi, nė vienam prikaištų neturiu, bet neužtenka gerai kovoti, reikėjo pergalės ar bent lygiųjų. Turėjome realų šansą, gaila, kad juo nepasinaudojome“, – iškart po rungtynių kalbėjo Lietuvos rinktinės vyr. treneris A. Juškėnas.

Pasiteiravus, ko pritrūko iki pergalės, strategas atsakė: „Mažos sportinės sėkmės. Galbūt kai kuriose akimirkose ne iki galo išpildėme tai, ką buvome suplanavę gynyboje. Šiose rungtynėse šiek tiek daugiau tikėjausi iš Lietuvoje rungtyniaujančių rankininkų – Mindaugo Dumčiaus, Valdo Drabavičiaus ir Skirmanto Plėtos. Pasikartosiu, kad kovingumo, atsidavimo ir noro netrūko, tačiau galbūt pristigo meistriškumo ir profesionalesnio darbo treniruotėse. Viskas susideda iš smulkmenų“, – pridūrė treneris.

Anot jo baltarusiai pernelyg nenustebino.

„Jie žaidė taip, kaip ir tikėjomės. Buvome išanalizavę jų žaidimą. Mums šiek tiek pritrūko meistriškumo“, – neslėpdamas apmaudo sakė A. Juškėnas.

Priminsime, kad praėjusį ketvirtadienį Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Danijoje atranką į 2016 m. Europos čempionato I etapo varžybas pradėjo pralaimėjimu. Lietuviai rezultatu 21:31 (8:16) nusileido pasaulio vicečempionams, 2008 ir 2012 metų Europos čempionams Danijos rankininkams.

Kitų metų balandžio mėnesį laukia rungtynės su paskutine mūsų grupės dalyve – Bosnija ir Hercegovina.

Ši rinktinė su su baltarusiais sužaidė lygiosiomis – 25:25 (12:13). Taigi, lietuviai dar nėra praradę galimybės pakovoti dėl kelialapio į 2016 metų Europos čempionatą, kuris vyks 2016 metų sausį penkiuose Lenkijos miestuose.

Lietuvos rinktinė yra viena iš 28 komandų, kovojanti dėl 15 kelialapių į Senojo žemyno pirmenybes. Iš viso komandos yra suskirstytos į 7 grupes. Teisę žaisti Lenkijoje iškovos po dvi stipriausias kiekvienos grupės komandas bei geriausia ekipa tarp užimsiančių trečiąją vietą.

Danijos rinktinė yra neabejotina grupės favoritė. Baltarusija yra tris kartus žaidusi Europos čempionate, o šiemet ten užėmė 12 vietą. Bosnija ir Hercegovina iki šiol nėra žaidusi aukščiausio lygio rankinio pirmenybėse, bet šiemet iškopė į 2015 metų pasaulio čempionatą, kuris vyks sausį Katare.

Varžybų rezultatai