Azijos čempionai – Kataro rankinio rinktinė

2016-01-28

Baigėsi 17-asis Azijos rankinio čempionatas, kuriame triumfavo Kataro rinktinė ir apgynė čempionų vardus. Bahreine vykusiame čempionate dalyvavo vienuolika ekipų.

Pirmajame grupių etape ekipos buvo suskirstytos į dvi grupes, iš kurių dvi geriausios ekipos pateko į pusfinalius, o likusios žaidė dėl žemesnių vietų.

6 Kinija 0 0 5 101:162 0

Po grupių etapo komandos kovojo dėl galutinių vietų. Devintąją vietą iškovojo Kinija, pradžioje įveikusi Siriją, o po to ir Libaną 30:23. Įnirtingos kovos vyko dėl 7 ir 5 vietos. Septinti liko Jungtinių Arabų Emiratų atstovai nugalėję Omaną 31:30. Lygiai tokia pati intriga buvo ir kovoje dėl penktosios pozicijos. Iranas-Korėja – 29:28.

Pusfinaliuose susitiko Kataras ir Saudo Arabija bei Bahreinas ir Japonija. Pirmąsias rungtynes laimėjo Kataras 22:13, o antrosiose rezultatu 29:23 triumfavo Bahreinas. Tad finale laukė čempiono titulą gynusių Kataro ir šeimininkų atstovų dvikova.

jubel-spanier-in-qatarischerPrieš tai buvo sužaistos rungtynėse dėl trečios vietos, kuriose kovėsi Saudo Arabija ir Japonija. Tekančios saulės šalies rankininkai lengvai laimėjo bronzos medalius – 25:16.

Finale intriga laikėsi pusantro kėlinio, bet galiausiai favoritais laikyti Kataro rankininkai palaužė savo varžovus 27:22.