Baigėsi antroji Europos U-16 paplūdinio rankinio čempionato diena

2016-07-09

Lietuvos merginų rinktinei šiandieną teko žaisti ypatingos svarbos rungtynes, kainavusias daug nervų ir emocijų tiek pačiai komandai, tiek ir jų gerbėjams Lietuvoje.

Po apmaudaus rytinio pralaimėjimo Norvegijos rinktinei, lietuvaitės stojo į kovą dėl 9-16 vietų. Jų varžovėmis buvo Rumunijos rankininkės, kurios savo grupėje tik dėl nepalankaus tarpusavio rungtynių santykio liko ketvirtos.

Abi rinktinės po nesėkmingų grupės varžybų degė noru iškovoti pergalę. Pirmosios su jauduliu susitvarkė rumunės, kurios nuo pat pirmojo švilpuko šovė į priekį. 13590442_321669571497985_1195704198271857279_n
Pirmajame kėlinuke lietuvėms po sunkios pradžios atsitiesti nepavyko, tad pralaimėta 8:19.

Antrajame kėlinuke vaizdas aikštelėje pasikeitė – lietuvės tiesiog bombardavo rumunių vartus ir sužaidė rezultatyviausią kėlinuką šiame čempionate, o finalinė kėlinuko sirena užfiksavo lietuvių pranašumą – 29:21. Rezultatyviausiai šiose rungtynėse žaidė Aušros Šponės (11 taškų) ir Viltės Masaitytės (9 taškai) duetas.

Kaip ir rytinėse rungtyėnse prieš Norvegiją, nugalėtojas išaiškino baudinių serija. Gaila, tačiau ir šį kartą mūsų rinktinei nepavyko pasiekti teigiamo rezultato. Rumunės realizavo tris baudinius, o mūsų merginoms pavyko įmesti tik du kartus. Baudinių serijos rezultatas 5:4, o rungtynių 2:1 Rumunijos rinktinės naudai.

Nazare leidžiantis saulei Lietuvos rinktinė kovoje dėl 13-16 vietų susitiko su Graikijos merginų rinktine. Graikės savo pogrupyje taip pat tik dėl blogesnio tarpusavio rungtynių santykio liko ketvirtos, savo sąskaitoje turėjusios pergalę prieš itales, kurios čempionate kovoja dėl 5-8 vietų. Nuo pat pirmojo kėlinuko pradžios lietuvės atsiliko nuo varžovių ir pripažino jų pranašumą rezultatu 14:17.

13626362_321949024803373_306036969572973410_nAntrajame kėlinuke mūsų rankininkės ir toliau strigo Graikijos rinktinės gynybos gniaužtuose taip atsilikdamos nuo varžovių. Visgi lietuvaitės rado savyje jėgų perlaužti susitikimo eigą. Tam pasitarnavo ir trenerio Karolio Kaladinsko gautas įspėjimas už pernelyg garsiai reiškiamas emocijas. Po antrojo kėlinuko švieslentė rodė Lietuvos rinktinės pranašumą rezultatu 12:11.

Tad trečiose rungtynėse iš eilės mūsų merginoms teko pademonstruoti savo individualų meistriškumą baudinių serijoje. Tenka tik apgailestauti, kad ir trečiasis kartas nebuvo sėkmingas – mūsiškėms pavyko realizuoti tik vieną baudinį ir baudinių serija pralaimėta rezultatu 2:6. Galutinis rungtynių rezultatas 1:2 Graikijos rinktinės naudai reiškia, kad rytoj paskutinėse čempionato rungtynėse lietuvaitės dėl 15 vietos žais prieš Ukrainos rinktinę.