Baltijos rankinio lyga – vėl pergalė ir pralaimėjimas

2015-09-28

Pergale ir pralaimėjimu užbaigė Lietuvos komandos Baltijos lygos moterų rankinio čempionato turą Kaune.  HC „Garliava SM-CASCADA“ komanda pasiekė pirmąja pergalę  Kaune nugalėdamos  rezultatu 35:25(11:15)  Gardino HC „Gorodničanka“ ekipą, o antroje dvikovoje  „ACME-Žalgiris“ ir „BNTU-BelAZ“  kolektyvų  susitikime stipresnės buvo Baltarusijos čempionės Minsko rankininkės – 27:36(12:19).

Nugalėtojoms HC „Garliava“ klubui 8 įvarčius pelnė jaunoji Emilė Aglinskaitė, 7 – Laura Masiulevičiūtė, 5 – Kamilė Bušaitė.

Viešnioms iš Gardino – 5 – Aleksandra Pokulskaja, po 4 – Natalija Gestj,  Jelena Tiabus, Jakaterina Jevtuševsaja ir Viktorija Kasiuk.

Kauno „ACME-Žalgiris“ komandai Gabija Vidūnaitė pasiekė 7 įvarčius, Dovilė Ilčiukaitė 5, Simona Kazlauskaitė ir Klaudija Šidlauskytė po 4.

Minsko „BNTU-BelAZ“ kolektyvui – Valerija Gutova ir Lilija Arciuchovič po 6 įvarčius, Jekaterina Drozdova 5.

Dviejų turnyro lentelės kaimynių HC „Garliava“ ir HC „Gorodničanka“ dvikova prasidėjo abipusėmis rezultatyviomis atakomis ir iškirtinio pranašumo neįgijo iki dešimtos kėlinio minutės. Tik kuomet garliavietės nepataikė nuo 7m. žymos tada viešnios sukruto ir išsiveržė į priekį rezultatu 9:6. Reikėjo kažką daryti, kad neutralizuoti kaimyninės šalies sportininkių antpuolius. Nežiūrint į tai, kad rezyltatyviai rungtyniavo jaunoji Emilė Aglinskaitė, kuri per nepilnas dešimt minučių pelnė keturis įvarčius bei kitos žaidėjos, vis tik skirtumas nemažėjo ir pirmoji pusė pasibaigė varžovių naudai (11:15).

Pertraukos  metu trenerių štabui žaidėjoms  „išdalinus pipirus“  ir davus nurodymus kas ką turi daryti, iškart reikalai aikštelėje pasikeitė, po penkių žaidimo minučių rezultatas jau tapo lygus (16:16). Dabar įsibėgėjusios garliavietės tapo nesustabdomos, kai per kitas kelias minutes šešiais be atsako išpuoliais galutinai palaužė priešininkes (25:18).

Tiesa, gardinietės dar sutelkusios visas jėgas bandė gelbėtis, bet HC „Garliava SM-CASCADA“ kolektyvas tik spustelėdavo ir vėl viskas stodavo į savo vietas. Finalinis teisėjų Aušros Žalienės ir Viktorijos Kijauskaitės švilpukas užfiksavo užtikrintą Garliavos rankininkių pergalę santykiu 35:25.

Antrame sekmadienio susitikime jau nuo pat susitikimo pradžios tarp Kauno ir Minsko komandų tapo aišku kas yra dvikovos favoritės. Pradžioje kai kurį laiką vyko apylygė kova ir 14-ąją pirmojo kėlinio minutę rezultatas buvo lygus 7:7, bet po to baltarusės padidino tempą ir nuskubėjo pergalės link, laimėdamos kėlinį 19:12, o rungtynes 36:27.

Ypač kaunietėms nesėkminga buvo antrojo kėlinio pirmoji pusė, kai per 15-ka minučių mūsiškės atsiliko net 16:30. Po tokio šoko žalgirietės šiek tiek atsigavusios bandė švelninti situaciją, bet ženkliai pakeisti įvykių aikštelėje nesugebėjo. Susitikimą „ACME-Žalgiris“ pralaimėjo devyniais įvarčiais – 27:36.

Po šio pralaimėjimo stipriai ir profesionaliai Minsko „BNTU-BelAZ“ komandai žalgirietės su turėtais 8 taškais vėl smuktelėjo į antrąją turnyro lentelės vietą, pirmąją užleisdamos su tiek pat taškų Baltarusijos čempionėms. Be to reikia priminti, kad jos dar turi kelias rungtynes su HC „Gomel“ ir  ir HC „Gorodničanka“ ekipomis atsargoje.

1 “BNTU-BelAZ“ 4 4 0 0 161:108 8
2 ACME-Žalgiris“ 7 4 0 3 195:206 8
3 HC „Gomel“ 4 3 0 1 121:106 6
4 HC „Garliava SM-CASCADA“ 7 2 0 5 206:215 4
5 HC „Gorodničanka“ 4 0 0 4 91:139 0

Rungtynių statistika:

HC „Garliava SM-CASCADA“  –  HC „Gorodničanka“   35:25(11:15)

Įvarčiai: Emilė Aglinskaitė 8/3, Laura Masiulevičiūtė 7, Kamilė Bušaitė 5, Eglė Laurinavičiūtė 4, Laima Bernatavičiūtė 4/1, Greta Rinkevičiūtė 3, Karolina Sparnauskaitė 2, Diana Šatkauskaitė 1, Evelina Dževerakaitė 1(HC Garliava);

Aleksandra Pokulskaja 5, Jelena Tiabus 4, Natalija Gestj 4, Jaketerina Jevtuševskaja 4, Viktorija Kasiuk 4,  Anastasija Zenčik 3, Aliona Trizno 1(HC Gorodničanka).

2min.: Eglė Laurinavičiūtė 2, Laima Bernatavičiūtė 2(HC Garliava);

Natalija Gestj 2+2, Irina Mokat 2+2, Anastasija Zenčik 2, Aleksandra Pokulskaja 2(HC Gorodničanka).

7m.: 5/4(HC Garliava); 0/0(HC Gorodničanka).

„ACME-Žalgiris“  – „BNTU-BelAZ“                         27:36(12:19)

Įvarčiai: Gabija Vidūnaitė 7/1, Dovilė Ilčiukaitė 5/1, Simona Kazlauskaitė 4, Klaudija Šidlauskytė 4/2, Viltė Lubytė 2, Daiva Būtėnaitė 2/1, Neringa Palionytė 1, Audinga Kniubaitė 1, Greta Burkaitė 1(ACME-Žalgiris);

Valerija Gutova 6, Lilija Arciuchovič 6, Jekaterina Drozdova 5, Jelena Kulik 3, Regina Kudriavceva 3, Jekaterina Silickaja 3, Anastasija Mazgo 3/1, Anastasija Grachovskaja 2, Kristina Ozolina 2, Marija Konoval 2, Natalija Danšina 1(BNTU-BelAZ).

2min.: Greta Burkaitė 2(ACME-Žalgiris);