„Basement“ LRF taurės pusfinalyje ambicingų vilniečių iššūkis čempionėms

2017-02-03

Acme-zalgiris (LRF nuotr)Jau pačiame pirmajame „Basement“ LRF taurės pusfinalyje tarp Kauno „ACME – Žalgirio“ ir Vilniaus LEU „Šviesos – Eglės“ laukia įnirtingas mūšis dėl patekimo į moterų taurės finalą. Nors sąlyginė šios poros favoritė yra čempionės titulą ginanti Kauno ekipa, tačiau ambicingos vilnietės kartą šiame sezone jau įrodė, kad gali kautis su savo būsimomis varžovėmis ir netgi jas nugalėti.  Sausio 21 dieną vykusiose rungtynėse vilnietės sugebėjo laimėti rezultatu 29:33 (15:17).

Prieš „Basement“ LRF taurės finalo ketvertą abiejų ekipų pergalės

Vis dėlto, abi pirmojo pusfinalio dalyvės sugebėjo sėkmingai užbaigti reguliarųjų Lietuvos moterų rankinio lygos sezoną, todėl komandų nuotaikos prieš artėjančią pusfinalio akistatą turėtų būti geros.

Kauno „ACME – Žalgiris“ sugebėjo laimėti principinę kovą prieš Garliavos HC „Cascada“ merginas 37:33 (20:14) ir taip atsitiesti po tos nesėkmės prieš Vilniaus LEU „Šviesą – Eglę“. Nors ši pergalė „Žalgirio“ merginoms ir neleido pakilti iš antrosios vietos turnyrinėje lentelėje, tačiau psichologiškai turėjo būti labai svarbi. Šiose rungtynėse vėl puikiai sužaidė visos Kauno ekipos lyderės, po 7 įvarčius pelnė Inesa Verbovik, Klaudija Šidlauskytė, Audinga Kniubaitė, 5 pridėjo Dovilė Ilčiukaitė bei Greta Burkaitė. Jeigu Vilniaus LEU „Šviesa – Eglė“ nori pakovoti dėl pergalės prieš čempiones, joms reikės sustabdyti bent dalį Kauno komandos lyderių, kurių dauguma yra sukaupę nemažai patirties rungtyniaujant  ir Lietuvos rinktinėje.

Tuo tarpu sostinės rankininkės pastaruoju metu demonstruoja vis geresnį ir geresnį žaidimą. Reguliarusis sezonas užbaigtas užtikrintai nugalint Utenos DSC merginas 40:23, o prieš tai tik po atkaklios kovos nusileista sezono lyderėms Garliavos HC „Cascados“ rankininkėms 32:30. Po šių rungtynių viena iš pagrindinių Garliavos žaidėjų Laima Bernatavičiūtė teigė, jog galima pradėti kalbėti apie tai, jog „Vilniaus LEU „Šviesa – Eglė“ grįžta į kovą.“ Vasario 11 dieną vyksiančiose pusfinalio rungtynėse vilnietės turės galimybę parodyti, kad tas geras žaidimas, kurį jos demonstruoja pastaruoju metu nėra atsitiktinumas.

Greta Sadauskaitė: „Komandinis žaidimas mus atves į užsibrėžtus tikslus“

sadjpgPrieš artėjančią pusfinalio kovą su Kauno „ACME – Žalgiriu“ viena perspektyviausių Vilniaus ekipos žaidėjų Greta Sadauskaitė, kurią vyriausias Lietuvos rinktinės treneris Bo Miltonas Andersenas jau išbandė ir moterų rinktinėje, teigė, kad šiuo metu ekipa yra stipriame emociniame pakilime: „Mūsų sėkmę reguliariojo sezono pabaigoje nulėmė didelis noras žaisti ir laimėti. Mes žaidėme kaip komanda, atidavėme daug jėgų tam, jog pasiektume dabartinę savo formą. Pasitikėjimas su kiekviena pergale tik auga ir ta pergalė prieš kaunietes sezono pabaigoje jo suteikė tik dar daugiau.“

Paklausta apie būsimas kovas „Basement“ LRF taurės finaliniame ketverte Greta nebuvo linkusi daugžodžiauti, tačiau sutiko, jog tikslas turi būti tik pergalė: „Kiekvieno sportininko tikslas yra pergalė ir nesvarbu kokios tai būtų rungtynės. Manau, jog tikras komandinis žaidimas, pasitikėjimas viena kita, tvirta gynyba mus atves iki tikslo.“

Su dauguma savo būsimų varžovių Vilniaus komandos viena iš lyderių turėjo galimybę susipažinti rungtyniaudama Lietuvos rinktinėje.  G. Sadauskaitė pripažino, jog galimybė būti vienoje komandoje su būsimomis varžovėmis leido jas pažinti geriau. „Kai žinai jų stipriąsias ir silpnąsias puses yra lengviau, tačiau jos geros žaidėjos ir gali būti labai nenuspėjamos. Žaidžiant su tokia komanda atsipalaiduoti negalima, vis dėlto jos yra dabartinės čempionės. Mūsų komanda yra pasiruošusi, gerai nusiteikusi ir tikime, jog didelis noras atves mus į pergalę.“

Inesa Verbovik: „Tikslas tik vienas – apginti čempionių vardą“

verbovik_inesaInesos Verbovik vaidmuo Lietuvos čempionių gretose šiais metais išaugo gana ženkliai. Viena rezultatyviausių Lietuvos čempionių žaidėjų šiemet jau kur kas dažniau pati imasi iniciatyvos ir po truputį tampa viena iš ekipos lyderių. Pati rankininkė pripažino, jog tos dvi Kauno „ACME – Žalgiris“ nesėkmės reguliariajame sezone buvo it šaltas dušas ekipai: „Tos nesėkmės prieš Vilniaus ir Garliavos komandas mums buvo tarsi šaltas dušas. Savaime suprantama, jog pralaimėti nera smagu, tačiau, manau, jog pagrindinė to priežastis buvo nusiteikimo trūkumas prieš rungtynes ir varžovių nuvertinimas. Užėmėme antrąją vietą reguliarajame sezone, tačiau dar nėra tragedija. Svarbiausios kovos mūsų laukia priešakyje, viena jų – pusfinalio kova su „Šviesa – Egle“, merginos nusiteikusios rimtai ir mūsų tikslas tik vienas – auksas.

Kalbėdama apie būsimas savo varžoves Inesa Verbovik pabrėže tai, jog Vilniaus ekipa yra puikus jaunystės ir patirties darinys: „Vilniaus komandoje vienu metu yra ir jaunų, perspektyvių žaidėjų ir tuo pačių patyrusių rankininkių, todėl šiemet su šia ekipa tikrai reikia skaitytis. Po pralaimėtų rungtynių analizavome savo klaidas, treniruočių metu dirbome, kad tai nepasikartotų. Ir dar kartą pasikartosiu, jog niekada negalima nuvertinti varžovių komandos.“

Kauno „ACME – Žalgiris“ rankininkė tvirtino, jog tos nesėkmės sezono eigoje gali galiausiai išeiti į naudą: „Pamatėme, kur turime pasitempi, ką taisyti savo žaidime. Mūsų komanda yra pasikeitusi, lyginant su praėjusiu sezonu, tad ir žaidimas visiškai kitoks, tačiau kad ir kokia būtų situacija natūralu, jog mūsų tikslas yra tik pirma vieta.

Atvykusiems sirgaliams – gausybė Lietuvos rankinio federacijos partnerių žaidimų

Vasario 11-12 dienomis šurmuliuosiančiame „Basement“ LRF taurės turnyre įvyks net šešios rankinio akistatos. Visų jų komandas – nugalėtojas kvies atspėti naujasis rankinio federacijos draugas „Avon“, kuris paruošė vertingus prizus laimingiesiems. „Būsime įsikūrę pačioje matomiausioje vietoje Garliavos sporto centre. Nei vienas sirgalius negalės praeiti pro šalį nepastebėjęs mūsų. Todėl labai kviečiame visus sudalyvauti paprastoje ir puikią „Avon“ dovaną galinčioje atnešti spėlionėje. Tereiks užpildyti savo vardą ir pavardę bei pasirinkti vieną iš indų, pažymėtų tuo metu žaidžiančių komandų pavadinimais, į kurį įmesite savo lapelį. Iš visų teisingą indą pasirinkusių, burtų keliu ištrauksime vieną, kuriam ir atiteks mūsų prizas. Todėl nepabėkite vos nuskambėjus finaliniams švilpukui, nes nugaletoją skelbsime aikštelėje iškart pasibaigus kiekvienerioms turnyro rungtynėms!“, – vieną savaitgalio pramogų pristatė „Avon“ atstovė Jurgita Gasiūnienė. Be šios aktyvacijos sirgalių laukia ne ką mažiau smagų „Basement“, „Activus“, „Amoka“ ir Nacionalinio aukso banko žaidimai bei, žinoma, jų dovanos.

Varžybų rezultatai