ČEMPIONTO STARTE VILNIEČIŲ IR KLAIPĖDIEČIŲ RANKININKIŲ PERGALĖS

2016-09-26

viesulasŠeštadienį Klaipėdoje ir Šiauliuose startavo naujasis 2017 m.Lietuvos moterų rankinio lygos varžybos. Jose dalyvauja aštuoni kolektyvai, tai praėjusio sezono čempionės ir šių metų Supertaurės laimėtojos Kauno „ACME-Žalgiris, sidabro medalininkės Kauno raj. HC „Garliava SM-CASCADA“, bronzos medalių savininkės Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas, o taip pat Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“, Šiaulių „Šiaulių sporto gimnazija-SM Dubysa“, Vilniaus „ALANDEKO-VICHY“, Utenos DSC ir Alytaus „SRC-Margiris“ komandos.

 

Pirmosios į kovą stojo Šiaulių „Šiaulių sporto gimnazija-SM Dubysa“ ir Vilniaus „ALANDEKO-VICHY“ kolektyvai. Susitikimas baigėsi rezultatu 29:37(12:18) sostinės atstovių naudai.

Šiaulių komandoje taikliai rungtyniavo jų lyderė Urtė Mockevičiūtė pelniusi beveik pusę komandos įvarčių – 12, be jos dar 5 kartus rezultatyviai atakas užbaigė Ramunė Poškutė, 3 – Vaida Repečkienė, po 2 – Sandra Avižinytė, Deimantė Laurinavičiūtė ir Neringa Gudaitytė, po 1 – Rita Paukštė, Sofija Jozėnaitė ir Rūta Ambramauskaitė.

 

„ALANDEKO-VICHY“ komandoje pasižymėjo Ieva Balčiūtė (8 įv.), Gintarė Anužytė ir Aistė Malinauskaitė (po 7 įv.), Erika Verbovik (6 įv.), Laura Lapinskaitė (4 įv.), Gerda Trušytė (3 įv.), Dovilė Navikaitė ir Indrė Zuzevičiūtė (po 1 įv.).

 

Vilnietės praėjusį sezoną buvo nusprendusios parungtyniauti žemesnėje lygoje ir joje užėmusios pirmąją vietą vėl sugrįžo į stipriausiųjų gretas. Tuo tarpu šiaulietės jau kuris laikas grumiasi su stipriausiomis šalies komandomis. Jos 2016vmetų reguliariajame sezone ilgą laiką buvo ketvirtoje pozicijoje, bet galiausiai joms nepavyko išsilaikyti ketvertuke bei ją užleido varžovėms iš Klaipėdos. Šios savo šansą išnaudojo maksimaliai – po atkaklios kovos nugalėjo Vilniaus LEU „Šviesą-Eglę“ ir pirmą kartą pasidabino Lietuvos čempionato bronzos laimikiais.

Todėl šiaulietės šio sezono pirmoje dvikovoje buvo laikomos lyg ir susitikimo favoritėmis, bet vilnietės įrodė, kad nieko neprarodo vieną sezoną praleidusios žemesnėje lygoje ir Šiauliuose pademonstravo  aukštesnę žaidimo klasę. Jos užtikrintai nugalėjo šeimininkes aštuonių įvarčių skirtumu – 37:29.

 

Tik susitikimo pradžioje, iki dešimtos minutės vyko lygi kova, tuomet švieslentė rodė taikų rezultatą 5:5. Bet po to sekė „ALANDEKO-VICHY“ kolektyvo spurtas. Jos per penkias minutes  pelnė penkis be atsako įvarčius ir negrįžtamai nutolo.

Tiesa, antroje dvikovos dalyje dar bandė„Šiaulių sporto gimnazija-SM Dubysa“ kolektyvas „perlaužti“ susitiko eigą, bet nesėkmingai ir galiausiai pralaimėjo.

 

Klaipėdoje vietos „Dragūnas-Viesulas“ ekipa, praėjusio sezono bronzos medalininkės, susitiko su Alytaus „SRC-Margirio“ komanda ir ją nugalėjo santykiu 34:19(19:11).

 

Uostamiesčio ekipai 9 įvarčius pelnė Roberta Ivanauskaitė, 7 – Dovilė Mižutytė, po 4 – Austėja Rimkutė ir Skirmantė Pociūtė, 3 – Akvilė Tolvaišaitė, po 2 – Roberta Kairytė ir Karolina Daukšaitė, po 1 – Sofija Sokolova, Deimantė ir Dovilė Kasparavičiūtė.

 

Alytaus „SRC-Margiris“ komandoje rezultayviai atakavo Gabija Gaidytė (7 įv.), Paulina Vaitkevičiūtė (4 įv.), Rūta Gervytė (3 įv.), Raminta Tamoševičiūtė (2 įv.), Karolina Sinkevičiūtė, Ligita Kašelionytė ir Deimantė Baranauskaitė (po 1 įv.).

 

Kitos dvejos pirmojo turo rungtynės vyks trečiadienį Utenoje ir šeštadienį Garliavoje.

Varžybų rezultatai