D. Šatkauskaitė: pritrūko sėkmės, trejos rungtynės iš ketverių baigėsi vieno įvarčio skirtumu

2016-05-31

Lietuvos moterų rankinio lygos sezonas jau baigėsi, tačiau ne visos sportininkės gali pradėti mėgautis atostogomis. Viena tokių – „HC „Garliava-Cascada“ žaidėja Diana Šatkauskaitė. Ji kaip ir kitos nacionalinės rinktinės žaidėjos ruošiasi artėjančioms atrankos į šių metų Europos čempionatą kovoms.

Su D. Šatkauskaite aptarėme prabėgusį klubinį sezoną, dar laukiančias kovas su rinktine ir asmenines ambicijas.

12794399_1750690285217286_2975859463435446322_nTrumpai prisiminusi praūžusias Lietuvos moterų rankinio lygos kovas, Diana neslepia nusivylimo jų baigtimi. Finalo serijoje nusileista Kauno „Acme-Gaja-Žalgiris“ ekipai rezultatu 3:1. „Pritrūko sėkmės, nes visose finalo serijos rungtynėse kovėmės apylygiai – trejos iš ketverių rungtynių baigėsi vieno įvarčio skirtumu“,- trumpai pagrindinę pralaimėjimo priežastį įvardino pašnekovė.

Nors sezono metu HC „Garliava-Cascada“ ekipai pavyko įveikti kaunietes, vis tik finalo serijoje svarbiausios dvikovos buvo pralaimėtos. „Pagrindinis raktas į pergalę rungtynėse su kaunietėmis – tai stipri gynyba. Taip pat lemia ir tai kiek viena ar kita komanda padarys klaidų, nes kiekviena klaida gali kainuoti įvartį“,- apie būdą įveikti pastarųjų metų pagrindines varžoves užsimena D. Šatkauskaitė.

Natūralu, kad po tokios finalo serijos pabaigos kalbėti apie asmeninių tikslų įvykdymą sunku. Rankininkė pripažįsta, kad sezoną norėjosi pabaigti tik su aukščiausiais pasiekimais, vienas kurių – tapti Lietuvos čempione.

Sezono pradžioje ambicijos laimėti titulą buvo itin stiprios, nes prie komandos prisijungė geriausia Lietuvos metų rankininkė Laima Bernatavičiūtė. Nors ir nepavyko laimėti titulo, D. Šatkauskaitė pasidžiaugė, kad ekipoje sulaukė tokios komandos draugės. „Laima labai sustiprino komandos gynybą centre. Taip pat puolime ši žaidėja turi labai daug patirties ir nebijo imtis iniciatyvos svarbiu momentu. Mūsų jaunosios žaidėjos iš Laimos sulaukia daug patarimų bei pamokymų treniruočių bei rungtynių metu“,- apie šios rankininkės naudą užsimena D. Šatkauskaitė.

1618154_1750689728550675_708372408699409227_oKalbėdama apie šiuo metu Lietuvoje rungtyniaujančią rankininkę, kurią labiausiai norėtų matyti savo ekipoje, Diana tiksliai įvardina ir rankininkę ir priežastis, kodėl to norėtų. „Vartininkę Kristiną Kvedarienę. Ji labai gera žaidėja, turi daug patirties, moka gudrauti bei išprovokuoti mažesnę patirtį turinčią žaidėją ir ji geba atremti daug metimų nuo 6m.. K. Kvedarienė būtų labai naudinga, juk gera vartininkė pusė komandos.“

Šį sezoną dar laukia paskutinės dvikovos su praėjusio moterų pasaulio čempionato prizininkėmis iš Rumunijos ir Norvegijos. Norvegijos rankininkės minėta čempionatą laimėjo, o rumunės liko trečios. Vis tik D. Šatkauskaitė pripažįsta, kad nepaisant nusiteikimo, tokias galingas rinktines įveikti yra labai sunku. „Motyvacijos mums niekuomet netrūksta, tačiau ne visada leidžia galimybės. Šiose paskutinėse sezono rungtynėse Lietuvos rinktine nebus pajėgiausios sudėties bei susitiksime su grupės favoritėmis, manau pasipriešinti joms bus labai sunku.“

Primename, kad rungtynės su Rumunija jau šį trečiadienį Kauno sporto halėje 19:00, o šeštadienį lietuvių laukia rungtynės Norvegijoje. Pirmąsias dvikovas Lietuvos rinktinė pralaimėjo atitinkamai 20:29 ir 21:28.

Varžybų rezultatai