„Dragūnas“ antrąkart nusileido galingajai austrų ekipai

2014-09-06

Traumų išretinti Lietuvos čempionai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai Brėgence (Austrija) baigė šių metų savo pasirodymą Europos rankinio federacijos (EHF) taurės varžybose. Klaipėdiečiai šeštadienį atsakomosiose rungtynėse rezultatu 26:36 (12:20) turėjo pripažinti aikštės šeimininkų devyniskart Austrijos čempionams „Bregenz“ rankininkų pranašumą.  

Pirmosios tarpusavio rungtynės, vykusios penktadienį taip pat Brėgence, baigėsi po atkaklios kovos rezultatu 24:28 (10:12) austrų naudai.

Atsakomąsias rungtynes Klaipėdos rankininkai pradėjo galingai ir keliskart buvo priekyje – 4:3, 5:4. Visgi, vėliau dragūniečiams pristigo jėgų kautis su galingąja austrų ekipa ir mūsiškiai buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą.

„Austrų ekipa – galinga. Jų gretose rungtyniauja net šeši legionieriai bei pajėgus dvimetrinis Lietuvos rinktinės žaidėjas Povilas Babarskas. Mums, atjaunėjusiam „Dragūnui“ „Bregenz“ komanda – tai kietas riešutėlis. Kovėmės, kiek galėjome, stengėmės, tačiau prie vėją nepapūsi. Pirmąsias rungtynes sužaidėme gal net daugiau savo galimybių, o antrose – jau pristigome jėgų“, – sakė vienas kovingiausių „Dragūno“ žaidėjų Arvydas Bučius.

RUNGTYNIŲ STATISTIKĄ RASITE ČIA

Anot Klaipėdos „Dragūno“ ekipos vyr. trenerio Artūro Juškėno, jaunimui tokio rango varžybos – itin naudinga patirtis.

„Pamatėme, ko esame verti ir kad dar daug reikia dirbti. Kiekviena tokia patirtis išgrūdina žaidėjus. Su praėjusių metų „Dragūno“ ekipa tikrai būtume galėję mąstyti apie pergalę prieš šią austrų ekipą, tačiau šiemet situacija yra kitokia. Turime daug jaunų žaidėjų, kuriems dar trūksta tokio rango varžybų žaidybinės patirties. Nenuostabu, kad juos kaustė jaudulys“ – aiškino „Dragūno“ treneris.

Pasak „Dragūno“ žaidėjo Jono Truchanovičiaus, viskas galėjo būti kitaip, jei ne traumos.

„Aš pats daugiau galėjau gintis, nei atakuoti varžovų vartus. Apmaudu, kad dėl išnirusio piršto ir kaklo skausmų negalėjau kautis visa jėga. Manau, kad būčiau galėjęs gerokai paterorizuoti varžovus puolime. Jei ne traumos, „Bregenz“ vartininkas būtų turėjęs daugiau darbo“, – kalbėjo Jonas Truchanovičius.

Netrukus jis pabrėžė, kad traumos – neatsiejama sportininkų gyvenimo dalis.

„Stengiesi, dėl sporto atiduodi visą širdį, tačiau traumos pristabdo progresą. Apmaudu. Bet tokiomis liūdnomis akimirkomis aš sau kalu į galvą: „Per kančias – į žvaigždes“. Juk yra posakis: „Kas mūsų nepražudo, tas padaro mus stipresniais. Reikia stengtis, dirbti ir viskas bus gerai“, – pozityvumo neprarado J. Truchanovičius.

„Bregenz“ ekipa iškovojo kelialapį į antrąjį Europos rankinio federacijos (EHF) taurės varžybų etapą, kuriame susitiks su danų „Skjern“ ekipa.

Austrai daugiau nei dešimtmetį dalyvauja Europos taurės varžybose, nuo 2004 iki 2010 metų kovėsi ir prestižiškiausiose rankinio varžybose – Čempionų lygoje.

„Dragūnas“ Austrijoje vertėsi be dviejų savo traumuotų vartininkų – Aisčio Pažemecko ir Luko Simanavičiaus, kęsdamas išnarinto piršto bei traumuoto peties skausmus rungtyniavo Jonas Truchanovičius, varžybų metų kelio traumą patyrė Šarūnas Ugianskis.

Priminsime, kad „Dragūno“ ekipa, palyginti su praėjusiais metais, yra atjaunėjusi. Su komanda atsisveikino ir legionieriaus duonos ragauti nusprendė buvęs vienas pagrindinių mūsų atakų organizatorių Benas Petreikis, Tadas Stankevičius pakėlė sparnus į Rumuniją, Evaldas Griežė pasirinko darbą ir rungtyniavimą trečiojoje Norvegijos rankinio lygoje.

Komandos senbuviai Darius Jasinskas ir Gražvydas Juška jau turi šeimas, tad negali gyventi vien iš rankinio, jiems reikia dirbti ir kitus darbus. Jie į Austriją nevyko ir tikriausiai šį sezoną „Dragūnui“ nebeatstovaus. Yra ir gerų naujienų – prie ekipos prisijungė ir Austrijoje klaipėdiečiams padės buvęs dragūnietis Gediminas Vaitkus.

„Dragūno“ komandos pagrindas – devyniolikmečiai ir dvidešimtmečiai žaidėjai.

 Straipsnis parengtas pagal dienraštį „Vakarų ekspresas“, autorius – Paulius Matulevičius

Varžybų rezultatai