„Dragūnas“ Austrijoje pralaimėjo tik po atkaklios kovos – 24:28

2014-09-06

Traumų išretinti Lietuvos čempionai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai penktadienį Brėgence (Austrija) pirmojo etapo Europos rankinio federacijos (EHF) taurės varžybose sugebėjo ilgai priešintis devyniskart Austrijos čempionams Austrijos „Bregenz“ atstovams, tačiau galiausiai šeimininkams nusileido rezultatu 24:28 (10:12).

Dar antrojo kėlinio viduryje švieslentėje degė lygus rezultatas – 17:17, tačiau vėliau varžovai atitrūko ir nuolat 2-3 įvarčiais buvo priekyje. Visgi, įtampa tvyrojo iki paskutinių sekundžių, kadangi klaipėdiečiai nuolat kvėpavo varžovams į nugarą.

Nugalėtojams 9 įvarčius įmetė Lukas Majeris (Lucas Mayer), po 5 pridėjo Marianas Klopcicas (Marian Klopcis) ir Tobijas Varvnenas (Tobias Warvne), 4 – Povilas Babarskas.

Iš „Dragūno“ ekipos įvarčius pelnė: Karolis Stropus – 5, Mindaugas Dumčius ir Jonas Truchanovičius – po 4, Edvinas Vorobjovas ir Šarūnas Ugianskis – po 3, Gediminas Vaitkus ir Arvydas Bučius – po 2, Lukas Juškėnas – 1 įv.

Pralaimėtas mūšis, bet ne karas. EHF taurės varžybose nugalėtojas paaiškėja iš dviejų rungtynių.

Taigi, dragūniečiai dar turi progą reabilituotis. Antrosios tarpusavio rungtynės vyks rugsėjo 6 dieną (šeštadienį) Brėgence. Rungtynių Lietuvos laiku pradžia – 20 val.    

Jei klaipėdiečiams šeštadienį didesniu įvarčių skirtumu pavyktų įveikti austrus, tada dragūniečiai žengtų į kitą turnyro etapą. Čia jau tektų kovoti prieš galingą danų „Skjern“ ekipą.

Varžovų autoritetas negąsdina

Nors austrų ekipa gali pasigirti skambiais titulais, jų gretose rungtyniauja net šeši legionieriai bei pajėgus dvimetrinis Lietuvos rinktinės žaidėjas Povilas Babarskas, tačiau Klaipėdos rankininkai įrodė, kad kovingumu galima priešintis šiai Brėgenco miesto ekipai.

Austrai daugiau nei dešimtmetį dalyvauja Europos taurės varžybose, nuo 2004 iki 2010 metų kovėsi ir prestižiškiausiose rankinio varžybose – Čempionų lygoje.

„Dragūnas“ šiose rungtynėse vertėsi be dviejų savo traumuotų vartininkų – Aisčio Pažemecko ir Luko Simanavičiaus, kęsdamas išnarinto piršto bei traumuoto peties skausmus rungtyniavo Jonas Truchanovičius.

Priminsime, kad „Dragūno“ ekipa, palyginti su praėjusiais metais, yra atjaunėjusi. Su komanda atsisveikino ir legionieriaus duonos ragauti nusprendė buvęs vienas pagrindinių mūsų atakų organizatorių Benas Petreikis, Tadas Stankevičius pakėlė sparnus į Rumuniją, Evaldas Griežė pasirinko darbą ir rungtyniavimą trečiojoje Norvegijos rankinio lygoje.

Komandos senbuviai Darius Jasinskas ir Gražvydas Juška jau turi šeimas, tad negali gyventi vien iš rankinio, jiems reikia dirbti ir kitus darbus. Jie į Austriją nevyko ir tikriausiai šį sezoną „Dragūnui“ nebeatstovaus. Yra ir gerų naujienų – prie ekipos prisijungė ir Austrijoje klaipėdiečiams padės buvęs dragūnietis Gediminas Vaitkus.

„Dragūno“ komandos pagrindas – devyniolikmečiai ir dvidešimtmečiai žaidėjai.

Informacija

2013 metais „Dragūnas“ Europos rankinio federacijos (EHF) taurės turnyro pirmajame etape nugalėjo Liuksemburgo „Handball Kaerjeng“ klubą. Liuksemburge dvikova baigėsi lygiosiomis – 30:30, o Klaipėdoje buvo išplėšta pergalė – 27:26. Varžovams nepadėjo ir dvimetrinės rankinio žvaigždės: Italijos rinktinės narys Volpis Franceskas (Volpi Francesko), ispanas Kirakas Gaskonas (Cirac Gascon) ir danas Moldrupas Mihaelis (Moldrup Mihael). Taip pat Liuksemburgo gretose buvo pasaulio ir Europos čempionatuose dalyvavęs makedonas Vladimiras Temelkovas (Vladimir Temelkov), lenkas Aleksejus Šyčkovas (Aleksej Šyčkov), slovakas Marekas Hemelis (Marek Hemmel), prancūzas Aleksas Vasmesas (Alex Wasmes), keli Liuksemburgo rinktinės nariai.

Antrajame varžybų etape buvo nusileista Rumunijos „Stiinta Minicipal Dedeman“ rankininkams (Klaipėdoje pralaimėta minimaliu skirtumu – 28:29, Rumunijoje – rezultatu 21:36).

2012 metais „Dragūnas“ dalyvavo Europos Iššūkio taurės varžybose ir čia itin sublizgėjo. Klaipėdiečiai tąkart rezultatu 29:21 palaužė Kipro „SPE Strovolos“ komandą, rezultatu 28:24 įveikė šeimininkus – Moldovos „Olimpus-85-USEFS“ rankininkus, rezultatu 47:24 sutriuškino „Ruislip Eagles“ (Anglija) ekipą ir galiausiai eliminavo keturiolikakart Ukrainos čempionus, keliskart Čempionų lygos ketvirtfinalių dalyvius Zaporožės ZTR atstovus (Klaipėdoje laimėjo rezultatu 27:22, o išvykoje pralaimėjo 24:29. Pergalę lėmė tai, kad Ukrainoje „Dragūnas“ pelnė daugiau įvarčių, nei varžovai sugebėjo įmesti Klaipėdoje). „Tai turbūt laimingiausia diena mūsų gyvenime. Kažkas iš fantastikos zonos. Kovėmės kaip 300 spartiečių“, – iškart po tų rungtynių tryško džiaugsmu „Dragūno“ žaidėjai.

Straipsnio autorius – Paulius Matulevičius (portalas VE.lt)

Varžybų rezultatai