„Dragūnas“ – BHL Iššūkio turnyro lyderis

2014-11-16

Penkiskart Lietuvos čempionas Klaipėdos „Dragūnas“ sekmadienį savo aikštėje rezultatu 38:27 (20:11) palaužė Rygos „Cieltnieks“ ekipą ir išsaugojo Baltijos rankinio lygos (BHL) Iššūkio turnyro lyderių poziciją. Kitai Lietuvos ekipai – Kauno „Granitui-Gajai-Kariui“ sekmadienį šiose pirmenybėse sekėsi prasčiau – Kaune po atkaklios kovos rezultatu 28:31 (16:15) nusileista Dobelės „Tenax“ (Latvija) rankininkams.

„Dragūnas“ su rygiečiais neturėjo vargo

„Dragūnas“ akivaizdžiai dominavo prieš Rygos ekipą nuo dvikovos pradžios ir klaipėdiečiai su džiaugsmu galėjo grožėtis aukšto lygio rankiniu. Dragūniečių ekipos vyr. treneris Artūras Juškėnas, matydamas, kad pergalė jau iš rankų nebeišsprūs, leido parungtyniauti ir jaunimui.

Klaipėdos ekipą į pergalę vedė Karolis Stropus. Jo sąskaitoje – 7 įvarčiai, Mindaugas Meškauskas pasižymėjo 6 kartus, Lukas Jurys – 5, Jonas Geryba – 4, Jonas Truchanovičius, Mindaugas Dumčius, Lukas Juškėnas ir Arvydas Bučius – po 3 įv.

Rygos ekipos gretose nesustabdomas buvo Arturs Lazdins, įmetęs 12 įvarčių.

Priminsime, kad šeštadienį dragūniečiai taip pat namuose rezultatu 31:29 (14:14) nugalėjo Dobelės „Tenax“ (Latvija) rankininkus.

Rezultatyviausiai klaipėdiečių gretose vėl rungtyniavo legionierius iš Ukrainos Igoris Kopišinskis. Jis pelnė 10 įvarčių, Karolis Stropus prie pergalės pridėjo 7, Mindaugas Meškauskas – 4, Jonas Truchanovičius ir Mindaugas Dumčius – po 3, Šarūnas Ugianskis – 2, Gediminas Vaitkus ir Arvydas Bučius – po 1 įv.

Iš varžovų išsiskyrė 7 įvarčius įmetęs Oskars Arajs, po 5 pridėjo Nils Kreigcbergs ir Egils Politers.

„Dragūnas“ Baltijos rankinio lygos (BHL) Iššūkio turnyre žingsniuoja be pralaimėjimų – iškovotos jau trys pergalės.

„Granitas“ paleido pergalę iš rankų

Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ dvikovoje su „Tenax“ ekipa kelis kartus buvo priekyje – 14:12, 16:15, 20:19, o 50 dvikovos minutę rezultatas dar buvo lygus – 25:25. Visgi, rungtynių pabaigą geriau sužaidė ir pergalę iš kauniečių rankų išplėšė „Tenax“ rankininkai – 31:28.

„Granito-Gajos-Kario“ gretose stebuklus išdarinėjo Vaidas Drevinskas, įmetęs 12 įvarčių (6 iš 7 m), Edvinas Balčiūnas pridėjo 5, Lukas Sutkus – 4, Mindaugas Urbonas, Valdas Jarukas ir Deivydas Virbauskas – po 2 įv.

Iš latvių išsiskyrė po 7 įvarčius įmetę Ansis Bilkstis (5 iš 7 m) ir Andis Germanis.  

Priminsime, kad šeštadienį granitiečiai namuose po permainingos kovos rezultatu 29:24 (12:15) palaužė Rygos „Cieltnieks“ ekipą.

Kauniečių gretose labiausiai pasižymėjo 7 (1 iš 7 m) įvarčius įmetęs Deivydas Virbauskas, 6 (1 iš 7 m) įvarčius pridėjo Vaidas Drevinskas, 5 – Lukas Sutkus, po 4 – Algirdas Lazauskas ir Edvinas Balčiūnas (1 iš 7 m).

Varžovų gretose nesulaikomas buvo 12 (2 iš 7 m) įvarčių įmetęs Arturs Lazdins, 6 pridėjo Ricards Jablonskis.

Baltijos iššūkio lygos pirmenybėse iš viso varžosi 6 ekipos: Rygos „Celtnieks“, Dobelės „Tenax“ (Latvija), Viljandžio „Viljandi HC“ (Estija), Minsko „HC Vitjaz“ (Baltarusija), „Dragūnas“ ir „Granitas-Gaja-Karys“.

Baltijos iššūkio lyga – tai Baltijos vyrų rankinio lygos (BHL) čempionato antroji pakopa. Baltijos iššūkio lygoje varžosi sąlyginai silpnesnės varžovės, nei BHL pagrindiniame čempionate.   

Baltijos iššūkio lygos turnyro lentelę rasite ČIA, tvarkaraštį – ČIA.

Stipresniojoje grupėje, pagrindiniame BHL čempionate, kovoja viena Lietuvos komanda – Vilniaus VHC „Šviesa“.

Su vilniečiais varžosi dar penki klubai: Ryhimiakio „Cocks“ iš Suomijos, Kehros „Horizon“ ir Polvos „Serviti“ iš Estijos, Bresto „Meškov-2“ ir čempionės vardą ginanti Minsko SKA iš Baltarusijos.

Turnyras vyks dviem ratais, po kurių paaiškės finalo ketverto dalyviai.

Vilniečiai šeštadienį rezultatu 26:31 (10:18) nusileido Bresto „Meškov-2“ ekipai, sekmadienį rezultatu 30:37 (13:21) pralaimėjo Minsko SKA (Baltarusija) ekipai.

Priminsime, kad pirmąjį varžybų savaitgalį „Šviesa“ išvykoje lygiosiomis – 30:30 sužaidė su Kehros „Horizon“ ekipa ir rezultatu 21:39 nusileido suomiams. Taip pat rezultatu 21:35 išvykoje pralaimėta kitai Estijos ekipai – Polvos „Serviti“.

Pagrindinės Baltijos rankinio lygos (BHL) grupės turnyrinę lentelę galite pamatyti ČIA, artimiausių rungtynių tvarkaraštį rasite ČIA.

Varžybų rezultatai