„Dragūnas“ Klaipėdoje nugalėjo Varėnos „Ūlą“

2014-11-12

Penkiskart Lietuvos čempionas Klaipėdos “Dragūnas” Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos čempionate išlieka nepralaimėjęs. Šįkart Artūro Juškėno auklėtiniai Klaipėdoje rezultatu 33:26 (15:12) palaužė principinius savo varžovus LRT Didžiosios taurės bei Lietuvos rankinio supertaurės nugalėtojus Varėnos „Ūlos“ rankininkus. Po šios pergalės „Dragūnas“ tapo vienvaldžiu šalies lyderiu.

„Dragūną“ į pergalę vedė 7 įvarčius įmetęs legionierius iš Ukrainos Igoris Kodišinkskis, po 6 įvarčius įmetė Karolis Stropus (1 iš 7 m) ir Jonas Truchanovičius, 5 – Mindaugas Dumčius, po 2 – Edvinas Vorobjovas ir Mindaugas Meškauskas.

Iš Varėnos komandos išsiskyrė Arminas Grigėnas, įmetęs 10 įvarčių (1 iš 7 m), Remigijus Čepulis pridėjo 5 (1 iš 7 m), Kęstutis Ikasala ir Laurynas Petrušis – po 3, Gediminas Barasas ir Martynas Černius – po 2 įv.

Klaipėdiečiai degė noru atsirevanšuoti už rugsėjo 20 dieną patirtą pralaimėjimą – 26:28 (10:11), kai Varėnoje buvo kovojama dėl Lietuvos rankinio supertaurės. „Ūla“ pajūrio atstovus įveikė ir praėjusio sezono LRT Didžiosios taurės finale – 30:27 (19:15). Taigi dragūniečiams ši pergalė – tarsi garbės reikalas.

„Vyrų papildomai motyvuoti nereikėjo. Visi suprato, kad tai mūsų principinis varžovas ir namuose turime siekti tik pergalės, tačiau pirmajame kėlinyje pernelyg dažnai klydome – padarėme gal 8-9 klaidas lygiose vietose. Pirmąjį kėlinį mūsų negelbėjo ir vartininkai. Mums dar trūksta žaidimo kokybės. Galbūt galėjome laimėti ir lengviau. Visgi reikia pagirti ir varėniškius – jie parodė dzūkišką charakterį“, – iškart po varžybų kalbėjo „Dragūno“ ekipos vyr. treneris Artūras Juškėnas.

Klaipėdiečiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja pergalingai – iškovojo šešias pergales iš tiek pat galimų, o varėniškiai kol kas buksuoja – patyrė trečią nesėkmę, kartą sužaidė lygiosiomis ir du kartus iškovojo pergales.

Priminsime, kad „Dragūną“ ir „Ūlą“ burtai suvedė ir Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės turnyre, kuriame varžosi aštuonios ekipos.

Nugalėtojas paaiškės po dvejų rungtynių. Pirmoji šių komandų akistata numatyta lapkričio 29 dieną Varėnoje, atsakomoji dvikova – gruodžio 20 dieną Klaipėdoje.

Kitos ketvirtfinalio poros: Pasvalio „Rankininkas/SM“ – Kauno LSU, Alytaus „Almeida-Stronglasas“ – Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ ir Vilniaus VHC „Šviesa“ – HC „Vilnius“.

„Laukia įdomios ir itin intriguojančios dvikovos. Burtai suvedė lygiaverčius varžovus, tad nuspėti, kurios keturios ekipos pateks į finalinį etapą, nėra lengva“, – iškart po burtų traukimo ceremonijos sakė Lietuvos rankinio federacijos generalinis sekretorius Miglius Astrauskas.

LRF taurės turnyro finalinį etapą, kuriame varžysis keturios geriausios ekipos, planuojama organizuoti 2015 metų vasario 28 – kovo 1 dienomis kuriame nors viename Lietuvos mieste.

Varžybų rezultatai