Egiptui nusileidę Lietuvos studentai žais dėl 9 vietos

2018-08-03

Lietuvos studentų rinktinė nesėkmingai baigė grupės varžybų etapą Kroatijoje vykstančiame pasaulio studentų čempionate. Paskutiniajame mače Lietuvos rinktinė 22:29 (11:12) nusileido egiptiečiams, kuriems ši pergalė atvėrė kelią į pusfinalį.

studentai kroatijoj

Pirmojo kėlinio metu vyko atkakli kova ir nė vienai iš ekipų susikrauti solidesnio pranašumo nepavyko. Vis tik didžiąją dalį pirmojo kėlinio priekyje minimaliai buvę egiptiečiai ir pasibaigus 30 minučių atkarpai buvo priekyje – 12:11.

Antrąjį kėlinį Lietuvos studentų rinktinė pradėjo susikaupusi ir tai padėjo netgi išsiveržti į priekį (15:13). Vis tik ilgai šio pranašumo lietuvaičiai neišlaikė įpusėjus kėliniui jau buvo lygu (18:18). Tuomet mūsų rinktinė įkrito į giliausią duobę rungtynėse ir leido varžovams greitai susikurti apčiuopiamą pranašumą. Likus žaisti 5 minutėms Egiptas jau pirmavo 26:20 ir likęs rungtynių laikas tebuvo formalumas. Paskutiniosiose grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė varžovams nusileido 22:29.

Po šio pralaimėjimo lietuvaičiai nukrito į paskutinę penktąją vietą grupėje ir dabar pasirodymą tęs tik paguodos kovose dėl 9 vietos. Ten laukia akistata su rankininkais iš Kinijos, kurie taip pat savo grupėje liko 5. Kas be Egipto iš mūsų grupės dar žengs į pusfinalį paaiškės po vakarinių rungtynių, kuriose susitinka šeimininkai kroatai bei portugalai. Kitoje grupėje net trys rinktinės surinko po 6 taškus, tačiau į pusfinalį pateko Japonijos ir Korejos rinktinės, o dėl prasčiausio įmestų praleistų įvarčių santykio treti liko rumunai.

Paskutiniajame grupės mače lietuvių gretose vėl išsiskyrė Ignas Grigas, pelnęs 5 įvarčius, po 4 pridėjo Laurynas Simonavičius ir Karolis Antanavičius, 3 kartus pasižymėjo Benas Butkus ir Gabrielius Virbauskas.