Euro 2018 atranka: Lietuva trečiajame pajėgumo krepšelyje

2016-04-05

Rodos tik neseniai baigėsi Europos vyrų rankinio čempionatas Lenkijoje, kur čempionų karūnas matavosi Vokietijos rinktinės rankininkai, o pagreitį jau įgauna atranka į 2018 metų Europos čempionatą, kuris vyks Kroatijoje. Atrankos varžybos į EURO 2018 bus vykdoma trimis etapais.

Pirmame etape rungtyniavo devynios rinktinės, suskirstytos į tris pogrupius. Tik pirmas vietas pogrupiuose užėmusios rinktinės turėjo galimybę patekti į antrąjį atrankos etapą. Belgija tapo pirmosios grupės, kurioje dar rungtyniavo Graikija ir Kipras, nugalėtoja. Antroje grupėje visoms trims rinktinėms surinkus vienodą taškų skaičių pagal papildomus rodiklius nugalėjo Liuksemburgas, aplenkęs Estiją ir Gruziją. Trečioje grupėje niekas neprilygo Rumunijai, užtikrintai laimėjusiai visas rungtynes prieš Italiją ir Kosovą.

EHF_2018_Euro_logoAntrojo etapo kovos vyks šią savaitę, atkrintamosiose varžybose susitiks šešios rinktinės: trys ekipos iš pirmojo etapo bei trys komandos, parodžiusios blogiausius rodiklius tarp ketvirtas vietas atrankoje į 2016 m. Europos čempionatą užėmusių rinktinių. Lietuvos rinktinė, nors ir užėmė ketvirtąją vietą atrankos grupėje, bet pademonstravo geriausius rodiklius tarp visų rinktinių užėmusių šią poziciją. Tuo tarpu Suomijos, Izraelio ir Turkijos rinktinių rodikliai buvo prasčiausi. Tokiu būdu antrajame atrankos etape atkrintamuosiuose mačuose susitiks Liuksemburgas su Suomija, Izraelis su Rumunija bei Turkija su Belgija. Rungtyniaujama bus išvykoje ir namuose. Mačų nugalėtojai pateks į trečiąjį atrankos etapą.

Trečiojo atrankos etapo burtai vyks Dubrovniko mieste š.m. balandžio 14 dieną EHF Generalinių sekretorių konferencijoje. Prieš burtus rinktinės buvo suskirstytos į keturis pajėgumo krepšelius. Lietuvos vyrų rinktinė, nežiūrint nelabai sėkmingo pasirodymo paskutinėje atrankoje, pagal reitingus išsilaikė trečiame pajėgumo krepšelyje:

1 krepšelis: Prancūzija, Ispanija, Danija, Lenkija, Vokietija Švedija, Islandija;

2 krepšelis: Makedonija, Rusija, Norvegija, Vengrija, Slovėnija, Baltarusija, Austrija;

3 krepšelis: Serbija, Čekija, Juodkalnija, Bosnija ir Hercegovina, Olandija, Portugalija, LIETUVA;

4 krepšelis: Slovakija, Latvija, Ukraina, Šveicarija, Izraelis/Rumunija, Turkija/Belgija, Suomija/Liuksemburgas.

Trečiojo atrankos etapo varžybos prasidės 2016 m. lapkričio mėnesį. Į finalinį etapą Kroatijoje pateks po dvi geriausias kiekvieno pogrupio komandas bei geriausia trečiąją vietą užėmusi rinktinė. Ji bus nustatyta pagal papildomus rodiklius.

Varžybų rezultatai