Europoje išdalinti moterų klubinio rankinio trofėjai

2016-05-09

Po savaitgalį vykusių kovų išdalinti svarbiausi moterų klubinio rankinio trofėjai Europoje. Iš viso kovota dėl keturių taurių.

Čempionų lyga

image-2016-05-7-20981643-41-csm-bucuresti-finala-champions-leagueFinalo ketvertas vyko Budapešte. Šeštadienį pusfinaliuose kovėsi „CSM Bucuresti“ iš Rumunijos ir Makedonijos Skopjės „Vardar“. Gana lengvai pergalę iškovojo vengrės –  27:21 (14:9). Antrajame pusfinalyje susitiko Juodkalnijos atstovės iš Podgoricos „Budocnost“ ir vengrių Budapešto „Gyori Audi ETO KC“. Namų sienos padėjo vengrių atstovėms ir jos prasibrovė į finalą įveikusias varžoves tik paskutinėmis sekundėmis – 21:20 (11:8).

Antrąją finalo ketverto dieną ekipos kovėsi dėl galutinių vietų. Pusfinalyje pralaimėjusios ekipos surėmė ginklus dėl bronzos medalių. Nors makedonės pralaimėjo pirmąją rungtynių dalį rezultatu 16:14, vis tik pasibaigus rungtynėms jos kėlė rankas į viršų. Galutinis rezultatas 30:28 „Vardar“ naudai.

Didžiajame finale prireikė net pratęsimo ir baudinių serijos. Pirmasis kėlinys baigėsi 13:12 „CSM Bucuresti“ naudai, o po antrojo rezultatas buvo lygūs – 22:22. Savų sirgalių palaikomos „Gyori Audi ETO KC“ rankininkės sėkmingai kovėsi pratęsimo metu, po kurio rezultatas buvo 25:25. Intriga pasiekė maksimumą, kuomet atėjo baudinių serijos eilė. Tačiau čia sėkmė nuo šeimininkių nusisuko ir kovą dėl titulo jos pralaimėjo rezultatu – 26:29. Rumunijos ekipa tapo stipriausia moterų ekipa šių metų Čempionų lygoje.

Lemiamo baudinio vaizdo įrašas.

EHF Taurė

Šio taurėje formatas buvo kiek kitoks. Dvi geriausios ekipos žaidė rungtynes namuose bei išvykoje ir buvo skaičiuojamas bendras rezultatas. Į finalą prasibrovė „TuS Metzingen“ ekipa iš Vokietijos ir Vengrijai atstovaujanti „Akademia“. Pirmąsias rungtynes namuose laimėjo vokietės rezultatu 28:26, tačiau to neužteko. Vengrės namuose atsirevanšavo įtikinamai – 29:21 ir iškovojo EHF taurę. Antrosioms rungtynėms teisėjavo teisėjų duetas iš Lietuvos – Aušra Žalienė ir Viktorija Kijauskaitė.

Taurių laimėtojų taurė

Danijos „Team Tvis Holstebro“ susitvarkė su Rusijos atstovėmis iš „Lada“ klubo. Danės laimėjo abejas rungtynes 31:27 ir 30:25 ir iškovojo taurių laimėtojų taurę.

Iššūkio taurė

Turkijos „Kastamonu G. Cenclik“ dėl šio trofėjaus kovėsi su Ispanijos „Rocasa Gran Canaria ACE“ ekipa. Čia taip pat didesnės intrigos nebuvo. Abejas rungtynes laimėjo ispanės- 29:25 ir 33:29.