Europos čempionato atrankos starte – pralaimėjimas prancūzams. Kiti rezultatai

2016-11-04

marskineliaiLietuvos vyrų rankinio rinktinė nesėkme pradėjo atrankos į 2018 – ųjų metų Europos čempionatą varžybas. Pirmoji nacionalinės rinktinės varžovė buvo Pasaulio čempionė Prancūzijos komanda. Pau mieste vykusiose rungtynėse Lietuvos rinktinė tituluotiems varžovams nusileido rezultatu 37:20 (21:7).

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių prancūzai primetė lietuviams greitą žaidimo tempą ir atitrūko į priekį. Lietuvių gynybą savo prasiveržimais draskė varžovų greitos atakos, o patiems pelnyti įvarčių neleido fantastiškai žaidęs legendinis prancūzų vartininkas Thierry Omeyer. Po kelių nesėkmingų epizodų gynyboje prancūzų pranašumas išaugo iki dviženklio (15:5). Pirmojo kėlinio pabaigoje prancūzai nemažino apsukų ir į ilgąją pertrauką ilsėtis išėjo turėdami net 14 įvarčių persvarą (21:7).

Po didžiosios pertraukos lietuviams pavyko šiek tiek aplyginti rungtynių eigą. Sėkmingai puolime žaidę Skirmantas Plėta, Gerdas Babarskas karts nuo karto sugebėdavo pralaužti tvirtą ir kibią prancūzų gynybą. Vis dėlto skirtumas tarp komandų jau buvo per didelis ir jo sumažinti lietuviams nepavyko. Naujojo Prancūzijos rinktinės trenerio Didier Dinarto debiutas oficialiose rungtynėse paženklintas jo ekipos pergale 37:20.

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė šiose rungtynėse vertėsi be dviejų savo rinktinės lyderių. Jonas Truchanovičius, rungtyniaujantis „Montpellier“ klube, yra patyręs čiurnos traumą ir į rinktinę nėra atvykęs, tuo tarpu Zaporožės „Motor“ garbę ginantis Aidenas Malašinksas sekmadienio rungtynėse su Norvegijos rinktine jau turėtų žengti į aikštę.

Sekmadienį Lietuvos rinktinės laukia itin svarbios rungtynės prieš Norvegijos nacionalinę komanda, kuri sugebėjo užtikrintai įveikti belgus (35:26), ir vakar vėlai vakare jau atvyko į Vilnių ruoštis rungtynėms „Siemens“ arenoje. Praėjusiame Europos čempionate ketvirtąją vietą užėmę Norvegijos rankininkai į Lietuvą atvyko praktiškai pajėgiausios sudėties.

Lietuva: Skirmantas Plėta 4 įv., Mindaugas Dumčius ir Gerdas Babarskas 3 įv., Valdas Drabavičius, Tadas Stankevičius bei Edvinas Vorobjovas 2 įv.

Prancūzija: Kentin Mahe 7 įv., Timothey N‘guessan 5 įv., Valentin Porte 4 įv.

Kiti rezultatai: Danija 29:20 Olandija, Lenkija 32:37 Serbija, Švedija 36:21 Juodkalnija.