Europos čempionato pusfinalyje – principinės akistatos (VIDEO)

2018-01-25

Europos rankinio čempionate paaiškėjo 4 komandos, kurios pateko į senojo žemyno pirmenybių pusfinalį. Prie kiek anksčiau vietą užsitikrinusių danų prisijungė pasaulio čempionai prancūzai, ispanai bei švedai.

Nuotrauka: Sasa Pahic Szabo

Nuotrauka: Sasa Pahic Szabo

Paskutinę grupės varžybų dieną I-oje grupėje dar nė viena ekipa nebuvo užsitikrinusi garantuotos teisės žaisti pusfinalyje. Vis tik geriausius šansus turėjo iki to nesuklupę prancūzai. Baltarusijos ir Serbijos ekipos žaidė tarpusavyje jau tik dėl garbės ir tą susitikimą mūsų kaimynai laimėjo rezultatu 32:27. Norvegijos ir Švedijos rinktinės jau realiai kovojo dėl vietos pusfinalyje ir nors pergalę pasiekė norvegai 28:25, tokios pergalės jiems buvo maža. Norvegijos rinktinei norint išsaugoti viltis patekti į pusfinalį reikėjo pergalės bent 4 įvarčių skirtumu. Ši Norvegijos pergalę vietą pusfinalyje garantavo prancūzams. Paskutinėse vakaro rungtynėse čempionato šeimininkams kroatams reikėjo bent lygiųjų prieš prancūzus, tačiau tokio rezultato pasiekti jiems nepavyko. Nors Kroatijos rinktinė iki pat paskutinių minučių priešinosi visai neseniai Lietuvoje viešėjusiems prancūzams, tačiau pastarieji šventė pergalę rezultatu 30:27.

group1

Kitoje grupėje situacija prieš paskutinės dienos rungtynes taip pat buvo gana kebli. Viskas kur kas paprasčiau pasidarė po  rungtynių, kuriose slovėnai 26:26 sužaidė su čekais. Taip abi rinktinės viena kitai nepaliko net teorinių šansų galvoti apie pusfinalį. Kadangi danai jau buvo užsitikrinę vietą pusfinalyje, antrosios vietos grupėje klausimas sprendėsi rungtynėmis tarp Europos čempionų titulą gynusių vokiečių ir ispanų. Antrajame kėlinyje varžovų klaidomis pasinaudoję ispanai sugebėjo atitrūkti ir išsaugoti saugią persvarą iki pat rungtynių pabaigos. Ispanijos rinktinė pergalę šventė rezultatu 31:27 ir žengė į pirmenybių pusfinalį.

group2

Abu pusfinaliai Zagrebe vyks penktadienį. Pirmajame susitiks Prancūzijos ir Ispanijos rinktinės, o antrajame Danijos ir Švedijos nacionalinės komandos. Varžybų mažasis bei didysis finalai sausio 28 dieną – sekmadienį. Prieš tai šeštadienį bus ištraukti 2019 metų pasaulio čempionato paskutinio etapo atrankos burtai. Ten savuosius varžovus sužinos ir Lietuvos nacionalinė rinktinė.

Varžybų rezultatai