Europos jaunių čempionato starte lietuvių nesėkmė

2016-08-15

Nesėkmingai susiklostė pirmosios Europos jaunių čempionato rungtynės mūsų nacionalinei komandai, kuri turėjo pripažinti varžovų iš Izraelio pranašumą rezultatu 22:21  (12:10).EHF-U18-Lithuania-Israel-20160815_62

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių priešininkai sugebėjo išsiveržti į priekį, o lietuvaičiai susidūrė su rimtomis problemomis tiek stabdydami varžovų atakas, tiek kurdamiesi progas sau. Didžiausia pirmojo kėlinio problema tapo 7 metrų baudinių realizacija, iš 6 bandymų pasižymėti pavyko vos du kartus, ir tai leido Izraelio rinktinei po pirmojo kėlinio susikrauti dviejų įvarčių persvarą.

Po didžiosios pertraukos Izraelis nemažino apsukų ir toliau tik didino savąjį pranašumą. Vienu metu komandas skyrė jau 5 įvarčiai (19:14), tačiau mūsų aštuoniolikmečiai nesutriko bei įjungę aukštesnę pavarą sugebėjo atsitiesti. Likus rungtyniauti lygiai 1 minutę iki rungtynių pabaigos, rezultatas tapo lygus 21:21, tačiau tuomet varžovai įgijo kiekybinį pranašumą, kuomet iš aikštės buvo pašalintas Aleksandras Grišinas, bei sugebėjo išsiveržti į priekį. Paskutinioji mūsų rinktinės ataka buvo nesėkminga ir nuaidėjęs finalinis rungtynių švilpukas užfiksavo svečių iš Izraelio pergalę rezultatu 22:21.

EHF-U18-Lithuania-Israel-20160815_40Rezultatyviausiai Lietuvos jaunių rinktinės gretose žaidė 6 įvarčius pelnęs komandos kapitonas Arminas Stankūnas bei 5 tiksliais smūgiais pasižymėjęs Matas Mecelica. Daugiausiai problemų mūsų rinktinei sukėlė Yonatanas Dayanas, kurio sąskaitoje 7 pelnyti įvarčiai.

Po pralaimėtų rungtynių komandos vyriausiasis treneris Algirdas Ambrazas akcentavo nerealizuotus 7 metrų baudinius: „Pergalei pasiekti labiausiai pritrūko realizuotų 7 metrų baudos smūgių. Per visas rungtynes net 6 kartus nesugebėjome pasižymėti nuo šios žymos ir tai turėjo didelės įtakos galutiniam rungtynių rezultatui. Be kita ko reikia pripažinti, jog jauni žaidėjai nesusitvarkė ir su įtampa, kuri slėgė jų pečius šiandien. Rytoj bandysime nusiteikti dar kovingiau ir nors laukia pajėgi Austrijos rinktinė, bet niekas dar nėra prarasta.“

Naudingiausiu mūsų rinktinės gretose pripažintas Arminas Stankūnas taipogi apgailestavo dėl iššvaistytų progų visų rungtynių metu: „Nepadarėm visų pirma savo darbo gynyboj, padarėm per daug klaidų ir be abejo nerealizavome savo 7 metrų baudinių. tikimės, jog šis pralaimėjimas tik suteiks daugiau motyvacijos likusioms rungtynėms ir su Austrija stengsimės žaisti iš visų jėgų.“

Kitose mūsų grupės rungtynėse Austrija nugalėjo Graikiją rezultatu 32:24 ir kartu su Izraelio rinktine, po šios dienos rungtynių, yra grupės lyderiais. A grupėje taip pat sužaistos dvejos rungtynės, Estija nugalėjo Italiją 23:18, o Nyderlandai pranoko Moldovą 38:33.EHF-U18-Lithuania-Israel-20160815_53

Rytoj mūsų aštuoniolikmečių laukia rungtynės su Austrijos komanda, šventusia pergalę šiandien. Rungtynių pradžia 19:00 val.

Interviu su Vyr.treneriu Algirdu Ambrazu ir naudingiausiu rungtynių žaidėju Arminu Stankūnu: