Europos rankinio čempionato atrankos starte užfiksuota staigmenų

2016-11-03

EHF_2018_Euro_logoVakar startavo atrankos į Europos rankinio vyrų čempionatą Zagrebe kovos. Jau pačiame pirmajame ture užfiksuotos kelios staigmenos, kurios įneša tik dar daugiau intrigos į čempionato kovas. Visos atrankoje dalyvaujančios nacionalinės rinktinės yra suskirstytos į 7 grupes po 4 komandas. Iš kiekvienos grupės į kitą etapą patenka dvi stipriausios komandos bei viena geriausia visų grupių trečioji rinktinė. Teisę čempionate dalyvauti jau turi turnyro šeimininkai kroatai.

Lietuvos rankininkai varžosi septintojoje grupėje ir vakar tarpusavyje santykius šiame pogrupyje aiškinosi Norvegijos ir Belgijos rankininkai. Aikštės šeimininkai norvegai, kurie praėjusiame Europos čempionate liko ketvirti, be didesnio vargo susidorojo su Belgijos nacionaline komanda. Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių primetę varžovams greitą žaidimo tempą norvegai atitrūko ir rungtynes laimėjo rezultatu 35:26 (20:14). Lietuviai savo rungtynes su viena galingiausių pasaulio rinktinių Prancūzija, žais jau šiandien 8 valandą vakaro, o sekmadienį į Lietuvą atvyksta Norvegijos rankininkai. Itin svarbus Lietuvai mačas vyks 18:00 valandų „Siemens“ arenoje.

Mūsų kaimynai latviai, rungtyniaujantys pirmoje grupėje, susitiko su vengrais ir jiems išvykoje pralaimėjo 24:16. Šios grupės favoritai danai su Olandijos rankininkais žaidžia šiandien vakare.

Antrajame pogrupyje sužaistos taipogi vienos rungtynės. Rumunai kiek galbūt netikėtai išvykoje sugebėjo palaužti Baltarusijos rankininkus. Po atkaklios ir lygios kovos Rumunijos rinktinė šventė pergalę 26:23. Itin įdomios rungtynės šiandien laukia Lenkijoje, kur aikštės šeimininkai priims svečius iš Serbijos.

Staigmena užfiksuota ir trečiajame pogrupyje, kur Austrijos rinktinė, rungtyniavusi namuose nusileido suomiams 27:31. Romas Kirveliavičius šiose rungtynėse Austrijos rinktinei pelnė vieną įvartį. Tuo tarpu Ispanijos nacionalinė rinktinė be didesnio vargo susitvarkė su lietuviams neblogai pažįstama Bosnijos ir Hercogovinos ekipa. Ispanai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 30:21.

Abejos rungtynės vakar buvo sužaistos ir ketvirtojoje grupėje. Čia pergales šventė abi namuose rungtyniavusios komandos. Makedonija 27:21 įveikė Ukrainą, o Islandija po labai atkaklios kovos palaužė čekų pasipriešinimą (25:24).

Pergalingai čempionatą pradėjo ir Europos čempionai vokiečiai, kurie nepaliko vilčių portugalams, įveikdami pastaruosius rezultatu 35:24. Pergalę šventė ir kita namuose žaidusi šios grupės komanda Slovėnija. Ji Šveicarijos rinktinę įveikė 32:27.

Vienintelės lygiosios kol kas užfiksuotos buvo tik Rusijoje, kur šeimininkams nepavyko palaužti svečių iš Slovakijos ir rungtynės baigėsi rezultatu 31:31. Švedijos ir Juodkalnijos rinktinės į kovą stoja šiandien.

Varžybų rezultatai