Federacijos vadovai lankėsi Šiaulių miesto savivaldybėje

2016-04-26

info: Šiaulių miesto savivaldybė

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas Savivaldybėje susitiko su neseniai išrinktu Lietuvos rankinio federacijos prezidentu Donatu Pasvensku. Kartu su prezidentu pas merą atvyko federacijos sekretorius Miglius Astrauskas, kiti sporto vadovai. Naujas federacijos vadovas lanko tuos miestus, kuriuose rankinis yra sėkmingai kultivuojamas.

f873d97a-002a-4258-9cc3-4ee5ad5be861Anot vadovo, ši sporto šaka pastaruoju metu yra šiek tiek praradusi savo populiarumą, nors mūsų šalyje jos istorija pakankamai garbinga. Lietuvos rankinis yra laimėjęs daugiau tarptautinių taurių, nei krepšinis. D. Pasvenskas sakė, kad per keturis savo kadencijos metus norėtų nupūsti dulkes nuo turėtų gražių rankinio tradicijų ir populiarinti šią sporto šaką.

„Kodėl miestų šventėse rankininkų niekur nesimato, vien tik krepšininkai? O juk tai galimybė save parodyti žmonėms, – sakė federacijos prezidentas.

Jau dairomasi ir į darželius. Ten vaikams parūpinami minkšti kamuoliai ir sumažinti vartai, kad mažiesiems būtų nesunku, tačiau įdomu žaisti.

„Nors atlyginimo už savo darbą federacijos prezidentas negauna, tačiau sėkmingai generuoja idėjas. Esu tikras, kad bendradarbiaujant su federacija Šiaulių rankinyje bus  įdomių ir naudingų permainų“,– sakė meras A. Visockas.

M. Astrauskas pastebėjo, kad rankinio lygis Šiauliuose pamažu kyla. Komanda „SM Dubysa – Gubernija“ Lietuvos lygoje iš aštuntos vietos pakilo į penktą. Komandos vyriausiasis treneris Arūnas Balčiūnas prisipažino, kad tolimesni rezultatai priklausys nuo to, ar sugebės Šiauliuose išlaikyti gabų ir perspektyvų jaunimą.

Kaip informavo sporto mokyklos „Dubysa“ direktorius Aivaras Strockis, Šiauliuose rankinį lanko 172 vaikai: 12 grupių treniruoja 7 treneriai.

01ee694e-b9d5-43b2-8c11-45392e3db8c3Miesto rankininkų didžiausia problema – salės trūkumas. Šiuo metu „Tauro“ sporto sale rankininkai dalinasi su krepšininkais. Buvęs ilgametis treneris Arūnas Grabauskas prisiminė, kad ši salė buvo statyta būtent rankininkams. Dar sovietmečiu  „Tauro“ televizorių gamykla toje vietoje turėjo statyti gamyklos sandėlį. Šiaulių miesto garbės pilietis Povilas Morkūnas, tuo metu dirbęs gamyklos direktoriumi, kartu su kitais vadovais nusprendė vietoje sandėlio pastatyti sporto salę rankininkams ir už tai užsidirbo nuobaudas iš Maskvos funkcionierių. Tačiau salė stovi jau ne vieną dešimtmetį…

Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas pažadėjo, jog rankininkų sportavimo sąlygos pagerės, kai bus pastatyta salė šalia Sporto gimnazijos, ir tai gali įvykti jau šįmet.

Šiuo metu Šiaulių universitete dėstytojaujantis A. Grabauskas, 25 metus dirbęs Šiaulių aukštosios mokyklos (iš pradžių pedagoginio instituto, vėliau – universiteto) komandos treneriu, priminė, kad jo vadovaujama studentų komanda kasmet laimėdavo medalius aukštųjų mokyklų lygoje. Dėstytojas akcentavo dar vieną šiandieninio rankinio problemą – trūksta jaunų trenerių

Federacijos prezidentas D. Pasvenskas pastebėjo, jog rankinis jungia net 202 šalis (tiek narių yra federacijoje). Ypač ši sporto šaka populiari Vokietijoje, Prancūzijoje, Skandinavijos, Balkanų šalyse. Anot jo, naują įkvėpimą Lietuvos rankiniui galėtų suteikti skirtingų sporto šakų klubų susijungimas. A. Strockis sutiko ir pranešė, kad jau galvojama sujungti Šiaulių rankinio ir tinklinio klubus.

Varžybų rezultatai