Geriausi 2014 metų šalies rankininkai – Laima Bernatavičiūtė ir Arūnas Vaškevičius

2015-01-02

Vaskevicius Bernataviciute2Baigėsi ilgiau nei dvi savaites skelbti geriausių 2014 metų Lietuvos rankininkų rinkimai, kuriuos organizavo naujienų portalas „DELFI“, Lietuvos rankinio federacija (LRF) ir jos partneris „Hummel“.

Geriausius šalies rankininkus rinko trys balsuotojų grupės, kurių vertinimai sudarė tam tikrą galutinio sprendimo procentą: Lietuvos rankinio klubų treneriai (30 proc.), Lietuvos rinktinių treneriai ir ekspertai (30 proc.) bei visi „DELFI“ portale balsavę skaitytojai (40 proc.).

Rankinio ekspertų nuomone geriausia Lietuvos 2014 metų rankininkė yra Laima Bernatavičiūtė, kuri trimis balsais pralenkė Dianą Šatkauskaitę. Geriausio rankininko rinkimuose ekspertai minėjo Arūno Vaškevičių, Vaidotą Grosą ir Augustą Strazdą. Daugiausia ekspertų balsų surinko geriausias praėjusio sezono Šveicarijos čempionato vartininkas A. Vaškevičius.

Balsuodami klubai daugiausia kartų paminėjo taipogi A. Vaškevičių, už jo liko A. Strazdas ir V. Grosas surinkę po lygiai balsų. Dar buvo paminėti R. Bernatonis bei A. Malašinskas. Moterų tarpe daugiausia balsų surinko L. Bernatavičiūtė, už jos liko D. Šatkauskaitė. Klubai taip pat paminėjo Živilę Jurgutytę, Gretą Kavaliauskaitę, Kristiną Kvedarienę ir Gabiją Vidūnaitę.

Daugiausia „DELFI“ skaitytojų balsų surinko A. Vaškevičius, kurį geriausiuoju pripažino visos trys balsuotojų grupės. Antroje vietoje „DELFI“ skaitytojų nuomone liko Benas Petreikis, trečioje – Gintautas Adamkevičius. Rankininkių tarpe dažniausiai skaitytojai balsavo už G. Kavaliauskaitę. Už jos liko L. Bernatavičiūtė ir D. Šatkauskaitė.

Susumuotus balsus apskaičiavus procentaliai, geriausiais 2014 metų šalies rankininkais išrinkti Arūnas Vaškevičius ir Laima Bernatavičiūtė. Būtent A. Vaškevičius ir L. Bernatavičiūtė kartu jau buvo pripažinti geriausiais šalies rankininkais 2009-ais ir 2012-ais metais.

Geriausių rankininkų ir rankininkių galutinis išsidėstymas atrodo taip:

VIETA

VYRAI

MOTERYS

1.

Arūnas VAŠKEVIČIUS

Laima BERNATAVIČIŪTĖ

2.

Vaidotas GROSAS

Diana ŠATKAUSKAITĖ

3.

Augustas STRAZDAS

Greta KAVALIAUSKAITĖ

4.

Aidenas MALAŠINSKAS

Živilė JURGUTYTĖ

5.

Benas PETREIKIS

Gabija VIDŪNAITĖ

6.

Gintautas ADAMKEVIČIUS

Kristina KVEDARIENĖ

7.

Rolandas BERNATONIS

Daiva BŪTĖNAITĖ

8.

Tadas STANKEVIČIUS

Kamilė BUŠAITĖ

9.

Gerdas BABARSKAS

Audinga KNIUBAITĖ

10.

Vaidas TRAINAVIČIUS

Roberta ZAREMBIENĖ

Varžybų rezultatai