„Granitas – Karys“ išplėšė bronzą, „Dragūnas“ priartėjo prie aukso

2018-05-12

Lietuvos rankinio lygoje dėliojami paskutiniai taškai. Šiandien Kauno „Granito – Kario“ rankininkai po labai atkaklios kovos palaužė „KTU“ ekipą (41:39) ir seriją dėl trečiosios vietos laimėjo rezultatu 2:0. Tuo tarpu Klaipėdos „Dragūnas“ po šios dienos pergalės (29:27) didžiajame finale taipogi pirmauja 2:0, tačiau ten serija žaidžiama iki trijų pergalių.

granitas trečia vieta

„Granitas – Karys“ antrosiose serijos rungtynėse su „KTU“ ekipa išsigelbėjo tik po pratęsimo. Didelę rungtynių dalį pirmavę „KTU“ rankininkai subyrėjo antrojo kėlinio pabaigoje ir granitiečiai išplėšė pratęsimą.

Likus 8 minutėms iki antrojo kėlinio pabaigos „KTU“ klubas dar pirmavo 5 įvarčių skirtumu (32:28) ir jau atrodė, jog serijoje reikės trečiųjų rungtynių. Likus žaisti dviems minutėms namuose žaidusi KTU ekipa vis dar pirmavo 2 įvarčiais (34:32), tačiau paskutinėmis minutėmis neapsigynė nuo Vaido Drevinsko ir Karolio Grigo tikslių metimų ir komandos keliavo į pratęsimą (34:34). Pratęsimo metu „Granitas – Karys“ jau sužaidė užtikrinčiau ir šventė pergalę 41:39. „KTU“ ekipai tai buvo pirmasis sezonas aukščiausioje Lietuvos rankinio lygoje, o „Granito – Kario“ ekipai tai jau trečioji bronza paeiliui.

„Granitas – Karys“: Modestas Štarolis 14, Vaidas Drevinskas 8, Karolis Grigas 7, Mindaugas Urbonas 6, Mindaugas Barzdenis 3.

KTU“: Vilius Juozaitis 11, Karolis Jankauskas 10, Arminas Stankūnas 7, Algirdas Lazauskas 5

Didžiajame finale antrosios rungtynės jau buvo kiek mažiau atkaklios nei mūšis Klaipėdoje. Jau pirmajame kėlinyje daugkartiniai Lietuvos čempionai iš Klaipėdos atitrūko nuo kiek netikėtai į finalą prasibrovusios „Šviesos“. Po pirmųjų 30 minučių „Dragūnas“ pirmavo rezultatu 15:10.

dragūnas vilniujeAntrajame kėlinyje „Dragūnui buvo pavykę ir dar labiau padidinti savąjį pranašumą. Vienu metu klaipėdiečiai pirmavo net 9 įvarčiais (24:15), tačiau tuomet „Šviesa“ pradėjo mažinti atsilikimą iki varžovų. Likus žaisti daugiau nei 2 minutes ekipas skyrė jau tik 4 įvarčiai (29:25), tačiau per likusį laiką „Šviesai“ pavyko jau tik sumažinti atsilikimą iki 2 įvarčių (29:27), tačiau pergalę vis tiek šventė „Dragūnas“.

Paskutinį žingsnį šiame finale klaipėdiečiai galės žengti jau gegužės 16 dieną savo žiūrovų akivaizdoje Klaipėdoje. Nuo 2010 – ųjų Klaipėdos „Dragūnas“ Lietuvos čempionu netapo tik vieną kartą – 2016 metais čempionatą laimėjo Alytaus „Almeida – Stronglasas“.

„Dragūnas“:  Lukas Vanagas 8, Laurynas Palevičius 7, Laurynas Simonavičius 4, Gintaras Cibulskis, Šarūnas Ugianskis ir Lukas Juškėnas po 3.

„Šviesa“: Valdas Drabavičius 9, Karolis Antanavičius 6, Tomas Bernatavičius 4, Artūras Švilpa 3.

Varžybų rezultatai