Iki galo kovojusi Lietuvos rinktinė krito Islandijoje

2018-06-14

Lietuvos vyrų rankinio rinktinei nepavyko prasibrauti į 2019 – ųjų metų planetos pirmenybes Danijoje ir Vokietijoje. Atsakomąjį mačą Islandijoje Lietuvos rankinio rinktinė pralaimėjo rezultatu 34:31 (18:16), o pirmosios rungtynės Vilniuje buvo pasibaigę lygiosiomis 27:27.

NBA_4215

Vėlai vakare startavusių rungtynių pradžia Reikjavike nieko blogo Lietuvos rinktinei nežadėjo. Gerai puolę lietuvaičiai didesnę dalį pirmojo kėlinio buvo priekyje, o pirmojo kėlinio viduryje už nesportišką elgesį atakuojant nuo 7 metrų žymos iš aikštės išvarytas buvo vienas varžovų lyderių A. Gunnarssonas.

Netekę rezultatyviausio savo žaidėjo Vilniuje (7 įvarčiai) islandai mobilizavosi ir perėmė iniciatyvą. Vienu metu varžovai pirmavo 4 įvarčiais (17:13), tačiau paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis lietuviai priartėjo iki 2 įvarčių (18:16).

Antrąjį kėlinį vėl kiek geriau pradėjo be traumą patyrusio Jono Truchanovičiaus likusi Lietuvos rinktinė. Lietuviai gana greitai išlygino rezultatą (20:20), tačiau po to vėl sekė varžovų spurtas (24:20). Ir nors likus 8 minutėms iki rungtynių pabaigos Lietuva vėl priartėjo iki kovinio atstumo (29:28), tačiau rungtynių pabaigą protingiau sužaidė Islandija, kuri iškovojo pergalę 34:31 ir tuo pačiu iškovojo kelialapį į planetos pirmenybes.

Lietuvos rinktinei 8 įvarčius pelnė Aidenas Malašinskas, 6 – Mindaugas Tarcijonas, 5 – Mindaugas Dumčius, 4 – Mindaugas Urbonas, 3 – Rolandas Bernatonis, po 2 – Gerdas Babarskas ir Jonas Truchanovičius, 1 – Žanas Gabrielius Virbauskas. Islandijos komandoje 10 kartų pasižymėjo Gudjonas Valuras Sigurdssonas.