Ispanai naujieji Europos rankinio karaliai

2018-01-29

Sekmadienį Kroatijoje finalu tarp Švedijos ir Ispanijos rinktinių baigėsi 2018 metų Europos rankinio čempionatas. Tai buvo jau penktasis finalas, kuriame žaidė Ispanijos nacionalinė rinktinė, tačiau pirmą kartą istorijoje jiems pavyko tapti Europos čempionais.

ispanija cempione

Rungtynes kiek geriau pradėjo Švedijos rinktinė, kuri pirmavo didžiąją pirmojo kėlinio dalį. Įpusėjus pirmajam kėliniui švedai pirmavo rezultatu 8:6 ir tą dviejų įvarčių pranašumą Švedijos nacionalinei rinktinei pavyko išlaikyti iki pat kėlinio pabaigos (14:12).

Antrąjį kėlinį ispanai pradėjo kur kas aktyviau gindamiesi ir tai leido laimėti atkarpą rezultatu 8:1 bei stipriai išsiveržti į priekį (20:15). Per likusį rungtynių laiką švedai jau nebepajėgė atsitiesti ir rungtynes Ispanija laimėjo 29:23. Tai buvo pirmasis Ispanijos aukso medalis Europos čempionatų istorijoje. Prieš tai pusfinalio etape ispanai kiek netikėtai nugalėjo pasaulio čempionuis – prancūzus.

Ispanija: Ferranas Sole Sala, ir Davidas Balagueras Romeu  po 5, Raulis Entrerriosas Aleksas Dujšebajevas ir Aitoras Arino po 4.

Švedija: Jesperas Nielsenas 5, Niclasas Ekbergas 4, Hampusas Wanne, Mattiasas Zachrissonas po  3.

Prieš tai vykusiame mažajame finale Prancūzijos nacionalinė rinktinė nugalėjo Daniją ir iškovojo bronzos medalius. Jau pirmajame kėlinyje atitrūkę prancūzai (17:14) sugebėjo išlaikyti pranašumą visų rungtynių metu ir taip reabilituotis už pralaimėjimą pusfinalyje. Rungtynes prancūzai laimėjo rezultatu 32:29. Prancūzijos rinktinės gretose nesustabdomas buvo Nikola Karabitičius, kuris pelnė net 9 įvarčius, o danams net 12 pridėjo Hansas Lindbergas.