Įvyko pirmieji Lietuvos taurės ketvirtfinalio susitikimai

2014-11-29

file58831153 62caceef t1Šiandien sužaistos trejos 2015 m. Lietuvos vyrų rankinio taurės ketvirtfinalio rungtynės. Visos jos pasižymėjo ypatingu atkaklumu, nė vienas klubas neįgyjo solidžios persvaros, kad galėtų jaustis ramiai prieš atsakomuosius susitikimus. Varėnoje susitiko praeitų metų taurės finalo dalyviai: š.m. supertaurės ir Lietuvos taurės laimėtojai „Ūla“ bei pastarųjų metų Lietuvos čempionai Klaipėdos „Dragūnos“ rankininkai. Pirmajame kėlinyje vyko lygi kova, bet kėlinį 12-11 laimėjo sėkmingiau jo pabaigą sužaidę šeimininkai – „Ūlos“ rankininkai. Tačiau antrajam kėliniui daugiau jėgų sukaupė dragūniečiai, kurie įsiveržė į priekį ir po truputį vis didino pranašumą. To pasekoje Klaipėdos „Dragūno“ pergalė 30-25. Rezultatyviausiai šeimininkų gretose rungtyniavo Gražvydas Sereičikas bei Arminas Grigėnas, pelnę po 5 įvarčius, Šarūno Krisiulevičiaus sąskaitoje – 4 rezultatyvūs metimai. Klaipėdos ekipoje rezultatyviausiai žaidė legionierius iš Ukrainos Igoris Kopyšinskis, 8 kartus sėkmingai atakavęs į varžovų vartus, Mindaugas Meškauskas pasižymėjo 6, o Mindaugas Dumčius – 5 kartus.

Rungtynėse Pasvalyje Kauno LSU rankininkai pirmajame kėlinyje įgyjo keturių įvarčių persvarą 19-15, o antrajame pirmavo 24-18. Tačiau vėliau nesėkmingai sužaista atkarpa 2-13 neleido džiaugtis pergale.

Rungtynes 31-26 laimėjo užtikrintai antrąjį kėlinį sužaidusi Pasvalio „Rankininko’/SM komanda. Pasvalio ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo Arnas Tekutis, įmetęs 12 įvarčių, šešis sėkmingus metimus atliko veteranas Petras Očikas, Mantas Mainonis prie komandos pergalės prisidėjo 5 taikliais metimais. Kauniečių tarpe nesulaikomas buvo Saulius Katkevičius, atlikęs 11 rezultatyvių metimų, Paulius Orlovskis pelnė 5 įvarčius.

Dar atkalesnis gavosi Vilniaus ‘derbis“, kuriame LEU salėje VHC „Šviesa“ priiminėjo HC „Vilnius“ klubą. Šeimininkams rungtynės klostėsi sėkmingai, jie laimėjo pirmąjį kėlinį 17-13, o iki rungtynių pabaigos likus žaisti 10 minučių pirmavo 27-24. Tačiau tuo ir įdomus rankinis, kad įvykiai aikštėje keičiasi labai greitai. HC „Vilnius“ rankininkai paskutines 10 minučių laimėjo 8-3 ir šventė pergalę svečiuose 32-30. Tomas Bernatavičius atliko 9 taiklius metimus „Šviesos“ ekipoje, Valdas Drabavičius buvo taiklus penkis kartus. HC „Vilnius“ ekipą į pergalę vedė Marius Panavas (8 įvarčiai), Martynas Žala (6 įvarčiai)  bei Domantas Čiuplinskas (5 įvarčiai).

Primenu, kad anksčiau sužaistose rungtynėse Alytuje Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ 25:29 (11:16) nugalėjos vietos „Almeida-Stronglasas“ ekipą.

Atsakomieji susitikimai bus žaidžiami gruodžio 20 dieną.