Jaunimo finaluose triumfavo Vilniaus, Varėnos ir Utenos ekipos

2016-02-21

Klaipėdoje šį savaitgalį vyksta Lietuvos rankinio lygos taurės varžybos. Prieš didžiuosius vyrų ir moterų finalus savo jėgas išmėgino ir geriausios jaunimo ekipos.

Pirmasis LRF taurės finalas vyko tarp Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro ir Vilniaus SM „Tauro“ komandų. Jaunių merginų finale nugalėjo Vilniaus SM „Tauro“ ekipa.

DSC_0386Šiame jaunių merginų finale atkakliau rungtyniavo Vilniaus komanda, kuri nuo pat pirmųjų rungtynių minučių pademonstravo, jog LRF taurę ji nori laikyti savo rankose. Dar pirmojo kėlinyje pabaigoje SM „Tauro“ komanda spurtavo ir pabėgo nuo savo varžovių. Tačiau antroje rungtynių pusėje klaipėdietės parodė savo užsispyrimą ir sumažino atsilikimą iki 1 įvarčio. Visgi „Viesulo“ ekipai nepavyko visiškai perimti žaidimo į savo rankas, todėl vilnietės šventė pergalę rezultatu 33:30 (17:10). Su šiuo Klaipėdos komandos pralaimėjimu žlugo paskutinės viltys namų komandai iškovoti trofėjų, kadangi pusfinaliuose pralaimėjo tiek vyrų, tiek moterų uostamiesčio komandos.

DSC_0380Rezultatyviausiai vilniečių gretose žaidė Aušra Šponė, pelniusi net 13 įvarčių. Dar 7 taiklius metimus pridėjo Ugnė Malinauskaitė.

Klaipėdos ekipoje daugiausiai įvarčių pelnė Austėja Rimkutė, kurios sąskaitoje 11 taiklių šūvių. 5 įvarčiais prie pergalės prisidėjo Ugnė Kavalenkaitė.

Vilniečių komandos treneris Karolis Kaladinskas džiaugėsi savo merginų pergale ir tikino, kad į lemiamą triumfą ekipą atvedė išankstinis pasiruošimas. „Taurės finalui mes pradėjome ruoštis prieš 2 savaites. Analizavome varžovių žaidimą, išsigryninome taktinius sprendimus, kas ir prieš ką turi žaisti. Todėl pirmame kėlinyje pavyko susikrauti didelį pranašumą, o prie viso to prisidėjo ir gera gynyba. Visgi mūsų komandai tai yra pirma pergalė prieš Klaipėdos bendraamžes, kadangi dar nesame prieš jas laimėję čempionate. Džiaugiuosi, kad šiandien galiausiai mums pavyko pasiekti pergalę. Ypatingai esu laimingas savo merginų kovingumu ir koncentracija paskutinėmis rungtynių akimirkomis“, – sėkmingą komandos finišą reziumavo vilniečių SM „Tauro“ komandos treneris Karolis Kaladinskas.

Jaunių vaikinų finale santykius aiškinosi Molėtų ir Varėnos sporto mokyklos. Čia nugalėtojas taip pat sprendėsi tik pačiomis paskutinėmis rungtynių sekundėmis.

Pirmasis kėlinys šiek tiek sėkmingiau klostėsi Varėnos sporto mokyklos auklėtiniams, kurių atakos vis dažniau pasiekdavo savo tikslą. Varėniškiai pirmąjį rungtynių pusę laimėjo 14:12.

DSC_0399Antroje rungtynių dalyje ekipos keitėsi taikliais metimais, o Molėtų komanda žaidė vis agresyviau. Paskutinėmis rungtynių minutėmis Varėnos komandos pranašumas sumažėjo iki minimalaus, o pati paskutinė ataka priklausė Molėtų sporto mokyklos komandai. Visgi jiems nepavyko sukurti sėkmingos atakos ir pralaimėjo rungtynes vieno įvarčio skirtumu. Galutinis rungtynių rezultatas 28:27 Varėnos sporto mokyklos naudai.

Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Lukas Sužiedėlis, kurio sąskaitoje 8 taiklūs metimai. Taip pat sėkmingai rungtyniavo Mykolas Baliūnas, pridėjęs 6 įvarčius.

Molėtų ekipoje 8 įvarčius pelnė Robertas Skobas. Jam puikiai talkino 7 sėkmingus šūvius atlikęs Deividas Matulis.

DSC_0407Vaikinų jaunimo finale susitiko Panevėžio ir Utenos sporto mokyklos. Šiose rungtynėse dominavo gynybinis žaidimas, o pirmieji rungtynių įvarčiai krito tik nuo 7-os rungtynių minutės. Vėliau komandos pradėjo rasti kelių prie varžovų vartų ir po pirmojo kėlinio rezultatas 9:12 Utenos ekipos naudai.

Antrajame kėlinyje sužaidus 5 minutes Utenos ekipa ir toliau tolo – 9:15. Agresyviau atrodę uteniškiai lengvai rasdavo galimybių atakuoti varžovų vartus naudodamiesi jų klaidomis, tuo metu panevėžiečiai ilgokai vargdavo puolime, kol pavykdavo pralaužti varžovų gynybą. Sužaidus 12 minučių antroje rungtynių dalyje – 13:20. Utenos ekipa sėkmingai išlaikė savo persvarą, nors ir dažnai žaisdavo mažumoje, ir neleido varžovams sukurti intrigos rungtynių pabaigoje. 50 minutę rezultatas buvo 16:24, o nuaidėjus finaliniam švilpukui švieslentėje degė skaičiai 25:30.DSC_0408

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo nesulaikomai žaidęs Karolis Antanavičius, kuris pelnė 16 įvarčių. Jam gerai talkino Matas Mecelica sumetęs 5 įvarčius.

Pralaimėjusiems 5 įvarčius pelnė Eimantas Girnis, po 4 pridėjo Justinas Nikitinas ir Erikas Vilkoičis.