Jaunių žaidynėse sužaistas pusfinalio etapas

2017-09-25

Lietuvos jaunių sporto žaidynėse savaitgalį buvo sužaistas pusfinalio etapas, po kurio paaiškėjo kurios 4 komandos varžysis finalinio ketverto varžybose. Iš kiekvieno pusfinalio į finalinį ketvertą pateko po 2 stipriausias ekipas, jos Klaipėdoje spalio 7-8 dienomis varžysis dėl čempionų titulo.

Merginos

garliavos merginosAB merginų pusfinalio varžybos vyko Alytuje ir čia tarpusavyje susitiko 6 komandos. Pirmąją vietą, laimėjusi visas rungtynes, iškovojo Kauno rajono merginos, kurios visas savo varžoves sugebėjo įveikti dviženkliais skirtumais. Antrąją vietą ir tuo pačiu kelialapį iškovojo Utenos rankininkės, kurios turnyro metu ir nusileido tik Kauno raj. Ekipai. Per žingsnį nuo finalinio ketverto liko Panevėžio merginos, o pasvalietės užėmė ketvirtąją vietą. Šeimininkės Alytaus rankininkės šioje grupėje liko penktoje pozicijoje, o pergalių neiškovoję šiaulietės šeštos.

Kaip ir Alytuje, taip ir Vilniuje vykusiame varžybų pusfinalyje atsirado aiškios lyderės. Jomis tapo šeimininkės Vilniaus rankininkės, kurios iškovojo visas pergales ir užėmė pirmąją vietą grupėje. Netoli patekimo į finalinį buvo ir antroji Vilniaus merginų ekipa, tačiau jos pralaimėjo lemiamas rungtynes klaipėdietėms, kurios ir iškovojo antrąją bei finalinio ketverto metu žais savo žiūrovų akivaizdoje. Ketvirtos CD grupėje liko druskininkietės, penktąją vietą užėmė merginos iš Kretingos, o šeštą Tauragės merginos. Verta paminėti, jog šioje grupėje visos komandos sugebėjo iškovoti bent po vieną pergalę.

Spalio 7-8 dienomis, vyksiančiose finalo ketverto varžybose pusfinalyje išvysime Kauno raj. ir Klaipėdos merginų akistatą bei Utenos ir Vilniaus komandų kovą. Laimėjusios ekipos žais dėl čempionių titulo.

Vaikinai

vilniaus vaikinai

Vaikinų AB pusfinalyje dominuojančios komandos jau nebuvo ir visos ekipos patyrė bent po vieną pralaimėjimą. Panevėžio, Utenos ir Varenos vaikinai surinko po 13 taškų, todėl reikėjo skaičiuoti tarpusavio praleistų ir įmestų įvarčių skirtumą. Palankiausias (+4) jis buvo panevėžiečių, todėl jie liko pirmi, antrąją vietą iškovojo Varėna (+1), o labiausiai nepasisekė Utenai (-5), kuri liko trečioje vietoje ir iš tolimesnių varžybų pasitraukė. Ketvirti liko Kauno raj. rankininkai, penkti alytiškiai, o šeštąja vieta tenkinosi komanda iš Pasvalio.

Namuose žaidę Vilniaus vaikinai pasekė merginų pavyzdžiu ir laimėjo CD pusfinalio grupėje. Laimėjė visas rungtynes vilniečiai užėmė pirmąją vietą, o tik jiems nusileidę molėtiškiai liko antri. Šią vietą jiems nulėmė pergalė prieš Klaipėdą rezultatu 34:33, kadangi būtent klaipėdiečiai užėmė trečiąją vietą ir finaliniame ketverte savo mieste nežais. Ketvirtą vietą iškovojo Kauno ekipa, penkta liko antroji Vilniaus komanda, o šeštoje pozicijoje Šilalės rankininkai.

Spalio 7-8 dienomis Klaipėdoje pirmajame pusfinalyje žais Panevėžio ir Molėtų rankininkai, antrajame susitiks Varėnos ir Vilniaus komandos. Nugalėjusios ekipos pusfinalyje susitiks jau varžybų finale.