Kaimynių dvikovoje stipresnės buvo Baltarusės

2015-07-31

Europos merginų iki 19 metų Europos rankinio čempionate Lietuvos rinktinė kovose dėl 13-16 vietų patyrė pralaimėjimą prieš Baltarusijos benraamžes rezultatu 28:24. Merginoms liko paskutės rungtynės rytoj, kuriose bus žaidžiama dėl 15-16 vietų.

persisted.a76f64b9-2710-0c68-b697-ad0044e51750.cmp lb 3Pirmajame kėlinyje dominavo gynyba. Jam pasibaigus švieslentėje degė skaičiai 10:10. Pagirtina buvo lietuvaičių kėlinio pabaiga, kuomet baltarusės prarado kamuolį Lietuvos rinktinės aikštės pusėje ir per penkias sekundes buvo suregzta rezultatyvi ataka, pasibaigusi išlyginamuoju įvarčiu.

Antrajame kėlinyje baltarusės per 12 minučių pelnė tiek pat įvarčių, kiek per visą pirmąjį kėlinį, tuo metu lietuvaičių puolimas strigo 20:15. Panašią persvarą baltarusės išlaikė iki kėlinio pabaigos. Galutinis rezultatas 28:24.

persisted.56f8a73b-b2c5-3c47-ab8d-ca6db5bc7671.cmp lb 5Baltarusės pakankamai neblogai susitvarkė su pastarosiomis rungtynėmis „siautėjusia“ rezultatyviausia čempionato žaidėja Brigita Ivanauskaite, kuri pelnė 5 įvarčius. Rezultatyviau už ją Lietuvos rinktinės gretose žaidė tik Inesa Verbovik įmetusi 6 įvarčius. 4 pridėjo Gerda Trušytė, po 3 – Emilė Aglinskaitė ir Greta Rinkevičiūtė. Erika Drulytė, Greta Burkaitė ir Klaudija Šidlauskytė pelnė po 1.

Varžovių gretose nesulaikoma buvo Runets Katsiaryna įmetusi 9 įvarčius. Ilyina Dziyana pelnė 6.

Po rungtynių kalbinta geriausia Lietuvos rinktinės žaidėja pripažinta vartininkė Benita Šiupaitė džiaugsmu nespinduliavo: „Liūdna, kad pralaimėjome nemažu įvarčių skirtumu. Belieka ruoštis paskutinėms rungtynėms.“

Rinktinės vadovas Tomas Barysas įvardijo ir pralaimėjimo priežastis: „Jaučiuosi keistai. Žaidėme be nusiteikimo, nesugebėjome pelnyti įvarčių iš gerų pozicijų“- teigė T. Barysas.

Lietuvos rankininkės rytoj 14:30 kovos dėl penkioliktosios vietos su Madekonijos ir Portugalijos rungtynėse pralaimėjusia ekipa. Šios dvi ekipos tarpusavyje žaidžia šiandien vakare.