Karolis Kaladinskas: „Roterdame įrodėme, kad galime priešintis rankinio šalių ekipoms“

2014-08-06

LEU visiNors Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rankininkai iš Roterdame (Olandija) vykusių Europos universitetų sporto žaidynių rankinio turnyro į Lietuvą grįžo be medalių, tačiau pakeltomis galvomis. Lietuvaičiai įrodė, kad galima garbingai kautis su pajėgiais Kroatijos, Serbijos, Portugalijos ir Turkijos rankininkais.

LEU ekipa, vadovaujama trenerio Karolio Kaladinsko, žaidynėse iškovojo tris pergales bei užėmė penktąją vietą.

„Lyginant su pirmosiomis Europos universitetų sporto žaidynėmis, kurios vyko prieš dvejus metus Ispanijos mieste Kordoboje, mes pasirodėme kur kas geriau. Tuomet tarp 11 komandų užėmėme vienuoliktą vietą, o dabar jau buvome arčiau medalių – likome penkti“, – situaciją aiškino į Lietuvą grįžęs LEU ekipos treneris Karolis Kaladinskas.

Treneri, kaip manote, ar Lietuvos rankininkams įmanoma tokiose žaidynėse, kuriose susirenka geriausių Europos universitetų atstovai, iškovoti medalius?

Atvirai pasakius, galėjome grupės varžybose likti antri ar net pirmi, tuomet ketvirtfinalyje būtume gavę sąlyginai silpnesnį varžovą. Visgi, pritrūko šiek tiek sėkmės.

Mums sutrukdė ir žaidėjų traumos: kirkšnies skausmus pajuto ir paskutinėse dvejose rungtynėse nežaidė vienas iš mūsų ekipos lyderių Vaidas Trainavičius, antrose rungtynėse čiurnos skausmus pajuto Tomas Bernatavičius, skilo ar net lūžo šonkaulis Mindaugui Agurkiui. Kovoti ketvirtfinalyje buvo labai sudėtinga, tačiau atsilikome labai jau nedaug. Jei ne žaidėjų traumos, tada rezultatas galėjo būti kitoks. Medalius iškovoti yra įmanoma, Lietuvos rankinio lygis – pakankamai geras. Mums pritrūko labai nedaug.

Kita vertus, pirmojo ketvirtuko ekipos – iš sporto universitetų. Taigi, jie gali rinktis ekipos branduolį iš daugybės žaidėjų, o mes didelio pasirinkimo neturime – turime vos kelis atsarginius rankininkus. Juk kitų šalių rankinio ekipose buvo net rinktinės žaidėjų, o pas mus – daugiau rankinio mėgėjai.

 LEU18

Kaip vertinate savo komandos rankininkų žaidimą?

Vyrai išties kovojo pasiaukojančiai. Atidavė visas jėgas. Šaunuoliai, tikrai neturiu jokių priekaištų. Itin džiugino žaidėjų nusiteikimas ir požiūris į kiekvienas rungtynes. Tikrai vyrai iš širdies kovojo dėl savo universiteto ir Lietuvos garbės.

Kokį įspūdį paliko šios Europos universitetų sporto žaidynės, organizacija?

Žaidynės – aukšto lygio, komandos – profesionalios. Rankinio lygis maloniai nustebino. Žaidynių geografija – itin plati, juk žaidynėse įvairiose sporto šakose dalyvauja trys tūkstančiai studentų iš 150 Europos universitetų. Varžosi 45 šalių atstovai. Dar žaidynėse kaunasi mūsų krepšininkai.

Kalbant apie organizaciją, iš pradžių gal trūko šiek tiek savanorių arba jie ne visais klausimais galėjo padėti, buvo šiek tiek pasimetę, tačiau, bėgant laikui, viskas susitvarkė ir jau neturėjome jokių priekaištų. Organizacija likome patenkinti.

Turėjome vieną laisvą nuo varžybų dieną, spėjome apžiūrėti ir Roterdamo miestą: aplankėme  keletą muziejų, kilome į apžvalgos bokštą, iš kurio atsiveria puikus miesto vaizdas. Labai malonų įspūdį paliko tai, kad daugelis olandų puikiai kalba angliškai, tad be problemų galima visur susikalbėti.   

 

STATISTIKA

LEU rankininkai A grupės rungtynėse iškovojo dvi pergales: rezultatu 39:30 nugalėjo Uludago universiteto ekipą iš Turkijos ir 40:21 sutriuškino Portugalijos Inžinierijos instituto komandą bei patyrė tiek pat pralaimėjimų: rezultatu 21:29 nusileido Ankaros Gazi universiteto komandai iš Turkijos ir 30:35 pralaimėjo prieš Zagrebo universiteto (Kroatija) studentus.

LEU ekipa A grupės varžybose užėmė trečiąją vietą.

Visgi, ketvirtfinalyje lietuvaičiams pritrūko sėkmės – rezultatu 29:33 pralaimėta Portugalijos Minho universiteto komandai.

Kovoje dėl penktosios vietos LEU rankininkai nepliko jokių šansų Norvegijos mokslo ir technologijų universiteto komandai – 40:27.

EUSA žaidynių nugalėtojais tapo Portugalijos Minho universiteto rankininkai, finale įveikę Novi Sado universitetą iš Serbijos. Trečiąją vietą iškovojo Gazi universiteto ekipa iš Turkijos.

LEU  11

Varžybų rezultatai