Kauno „ACME – Žalgiris“ testavo Lietuvos U17 merginų rinktinę

2017-08-09

zalgirisu17Šiandien Varėnoje draugiškas rungtynes sužaidė Europos merginų iki 17 metų čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė bei ką tik pasirengimą naujajam klubiniam sezonui pradėjusi šalies vicečempionių Kauno „ACME Žalgiris“ komanda. Draugiškas rungtynes kaunietės laimėjo rezultatu 28:38 (13:18).

Nors susitikimą kaunietės laimėjo užtikrintai dviženkliu įvarčių skaičiumi, tačiau pirmoje rungtynių dalyje Lietuvos merginų U17 rinktinė neleido per daug nutolti varžovėms ir įpusėjus kėliniui netgi pirmavo rezultatu 10:7.  Vis tik paskutiniąsias dešimt minučių „ACME Žalgiris“ gynėsi itin patikimai ir po pirmojo kėlinio turėjo 5 įvarčių pranašumą (13:18).

Antrajame kėlinyje Lietuvos merginų U17 rinktinė jau neatlaikė pasiūlyto žalgiriečių tempo ir leido pastarosioms atitrūkti. Prabėgus kiek daugiau nei 10 antrojo kėlinio minučių ekipas jau skyrė dviženklė persvara (26:15). Per likusį rungtynių laiką persvara per daug nekito ir nuaidėjus galutiniam teisėjo švilpukui rezultatas buvo 28:38 Kauno klubo naudai.

Dar vienas kontrolines rungtynes Lietuvos merginų U17 rinktinė ir Kauno „ACME – Žalgiris“ sužais ateinantį šeštadienį. Lietuvos rinktinė šiuo metu jau yra paskutiniojoje pasirengimo stadijoje, kadangi Europos merginų iki 17 metų čempionatas Klaipėdoje prasidės jau rugpjūčio 14 dieną. Jame Lietuvos merginų rinktinė žais B grupėje kartu su Didžiosios Britanijos, Suomijos, Latvijos ir Ukrainos rinktinėmis. Tuo tarpu Kauno „ACME Žalgiris“ tik dabar pradėjo pasirengimą 2017-2018 metų sezonui, kurio metu ne tik bandys susigrąžinti prarastą Lietuvos čempionių titulą bet ir kaip įprasta startuos Europos iššūkio taurėje.

Po šių kontrolinių rungtynių Lietuvos U17 merginų rinktinės treneris Karolis Kaladinskas liko patenkintas tuo, kaip merginos kovėsi aikštėje: „Rungtynės pasižymėjo gana aukštu žaidimo tempu. Gerai, jog po šio susitikimo turime laiko padaryti išvadoms ir dar gerinti savąjį žaidimą. Jau ir šiandien tikrai buvo gerų momentų, ypač kalbant apie mūsų puolimą. Dar kiek trūksta susikalbėjimo gynyboje. Po neįmestų savo įvarčių, gaudavome greitus ir lengvus įvarčius į savuosius vartus. Vertinant bendrai – rungtynėmis esu patenkintas, ypatingai tuo kovingumu, kurį jau šiandien parodė merginos.“

martyna vaitkutė4 įvarčius Kauno „ACME – Žalgirio“ komandai šiandien pelnė po pertraukos į klubą grįžusi Martyna Vaitkutė. Uteniškė jau yra rungtyniavusi Kauno klube, o į jį sugrįžo po studijų Danijoje. Ten kairiajame krašte žaidžianti lietuvaitė taip pat rungtyniavo Danijos trečiojoje pagal pajėgumą moterų lygoje. Po šio susitikimo mergina tikino, jog yra laiminga sugrįžusi į „Žalgirį“: „Labai gera grįžti tiek į Lietuvą, tiek į Kauno „Žalgirį“, kadangi, mano nuomone, tai pati profesionaliausia komanda Lietuvoje, o ir klubas jau yra pažįstamas (Martyna Žalgiryje rungtyniavo 2012-2014 metais red.). Nors komanda nuo tada, kai rungtyniavau joje pati yra pasikeitusi, tačiau dauguma žaidėjų yra pažįstamos, tad gera treniruotis kartu. Šiuo metu dar tik vyksta mūsų pasirengimas sezonui, todėl šiandien gero mūsų žaidimo nebuvo galima tikėtis.  Neišnaudojome daug progų, prastai gynėmės, tačiau reiktų pagirti jaunių rinktinę, kuri parodė, jog auga stipri jaunoji karta. Norisi tik palinkėti joms sėkmės, o mums pačioms dar reikės nemažai gerinti savąjį žaidimą iki svarbiausių startų.

Lietuvos merginų U17 rinktinė: Aušra Šponė 7 įv., Ugnė Kavalenkaitė 5 įv., Viltė Masaitytė, Akvilė Tolvaišaitė ir Karolina Čekuolyte po 3 įv,  Greta Valatkevičiūtė, Ugnė Malinauskaitė ir Inga Sadauskaitė po 2 įv., Kamilė Vilkūnaitė 1 įv.

Kauno „ACME – Žalgiris“: Grėta Burkaitė , Inesa Verbovik po 7 įv., Martyna Vaitkutė 4  įv., Audinga Kniubaitė, Asta Čižaitė, Gabrielė Vaičiūtė ir Laura Žukovaitė po 3 įv., Austėja Narauskaitė, Klaudija Šidlauskytė ir Gerda Trušytė po 2 įv., Viltė Lubytė 1 įv.