Kauno sporto halėje – rankinio veteranų turnyras

2018-09-10

Savaitgalį Kauno sporto halėje vyko tradicinis septintasis veteranų rankinio turnyras „Atminimo taurė-2018“, skirtas iškiliems rankininkams, treneriams, šios sporto šakos puoselėtojams atminti. Kauno apskrities rankinio federacijos vykdomame turnyre dalyvavo šešios komandos, tai Elektrėnų „RK Energija“ (vadovas Kęstutis Jasukaitis), Alytaus RK „Dzūkija“ (vadovai Gintaras Krasnickas ir Gerimantas Žukauskas), Kauno RK „Kauno ąžuolas“ (vadovai Ramūnas Ambrožas ir Darius Talačka), Kauno RK „Kalakutai“ (vadovas Česlovas Ramanauskas) bei moterų kolektyvai Kauno RK „Kauno santaka“ (vadovė Oresta Katkauskė), Kauno RK „Kauno ąžuolas“ (vadovės Irena Liktoravičienė ir Rita Dūdienė).

AT-2018-1

Turnyrą septintą kartą iš eilės laimėjo ir pereinamąją taurę iškovojo  RK „Kauno ąžuolas“ ekipa, kuri didžiajame finale rezultatu 15:11(6:4) nugalėjo įnirtingai besipriešinusią RK „Dzūkija“ kolektyvą.

Kauniečiams po tris taiklius metimus atliko Jonas Tamošiūnas, Darius Talačka ir Rimantas Magalenga, po du Arūnas Ūkelis ir Kęstutis Boguševičius. Dzūkų ekipoje nesulaikomas buvo veržlusis Kęstas Bujanauskas, pataikęs 5 kartus, 2 įvarčius pelnė Edmundas Okmanas.

Kovoje dėl trečiosios vietos Elektrėnų „RK Energija“ santykiu 17:14(7:7) įveikė Kauno RK „Kalakutai“ komandą. Elektrėniškių ekipai net 6 įvarčius pelnė Andrius Afoninas, jam puikiai talkino Lukas Tartėnas, atlikęs 5 taiklius smūgius. Kauniečių gretose tiksliomis atakomis pasižymėjo ir po 3 įvarčius pelnė Tautrimas Tautkevičius, Gediminas Paplauskas, Stanislovas Vasiliauskas ir Valentinas Kalinovas.

Prieš tai pusfinalyje Alytaus „Dzūkija“ nugalėjo „Kauno „Kalakutai“ ekipą rezultatu 11:8(5:1), o „Kauno ąžuolas“ santykiu 14:10(6:3) privertė kapituliuoti Elektrėnų „Energija“ kolekyvą.

Simbolinėje moterų dvikovoje RK „Kauno ąžuolas“ po permainingos kovos santykiu 17:14(7:9) palaužė atkakliai besipriešinusią „Santakos“ komandą. Laimėtojoms net 6 įvarčius pelnė Elita Barkanovaitė, po 3 – Dainora Ūkelienė ir Rita Dūdienė, po 2 – Vaida Šokelienė ir Diana Norbutienė. „Santakos“ kolektyve kaip ir jaunystėje nesulaikoma buvo Gytė Levulienė, atlikusi net 7 taiklius metimus, trys tikslūs smūgiai Vaidos Repečkienės sąskaitoje.

AT-2018-12

Turnyro nugalėtojams bei prizininkams taures, o laureatams prizus ir turnyro simboliką įteikė dukart Europos rankinio čempionių taurės laimėtoja, tarptautinės klasės sporto meistrė, mokslų daktarė, odontologė  Pajauta (Dimaitė) Paipalienė bei varžybų vyr.teisėjas Feliksas Gedvilas.

Per turnyro uždarymą organizatoriai dėkojo varžybų dalyviams už padovanotas gražias sporto rungtynių akimirkas bei buvo tradiciškai prisiminti tie įžymūs šios sporto šakos atstovai garsinę mūsų šalį Lietuvą, o taip pat rankinio lopšį Kauną. Tai šviesios atminties rankinio legendos dukart Olimpinė čempionė Aldona Nenėnienė, dukart Europos rankinio čempionių taurės laimėtojos Regina Bitinaitė ir Elenora Zabulėnaitė, SSSR čempionas ir SSSR rinktinės kapitonas Albertas Macežinskas bei tik šiemet išėjęs jo bendražygis Aloyzas Samuolis, IHF taurės laimėtojas Eugenijus Miknius, treneriai Valerijus Grešnovas, Vytautas Kontvainis, Alfonsas Gasparka, Bronius Geldauskas, visuomeninkai Vilimas Čiurinskas, Titas Ulevičius, teisėjai Rimtautas Skinderis, Bronius Gedminas, Albinas Raižys ir daugelis kitų, kurių sąrašas kasmet vis deja ilgėja…

Taip pat buvo prisiminti tie geradariai rėmėjai be kurių nebūtų įmanoma pravesti šį turnyrą, tai Kauno miesto savivaldybė, UAB „Olifėja“, AB „Pakaita“, UAB „Čegmira“, Vilius Paipalas ir kiti.