Klaipėdos „Dragūnas – Viesulas“ bandys pateikti staigmeną LRF „Basement“ taurės pusfinalyje

2017-02-05

Antrajame „Basement“ LRF taurės pusfinalyje, kuriame susitiks Kauno raj. „HC Garliava Cascada“ ir Klaipėdos „Viesulas – Dragūnas“ aiškiomis favoritėmis turėtų būti laikomos Garliavos rankininkės. Šiame sezone Garliavos merginos demonstruoja, jog yra nusiteikusios kautis dėl visų pagrindinių sezono trofėjų. „Basement“ LRF taurė tikrai nėra išimtis.

Klaipėdos „Dragūnas – Viesulas“ „Basement“ LRF taurėje vis dar be vienos iš savo lyderių

viesulas1Klaipėdos „Dragūnui – Viesului“ visą šį sezoną negali padėti geriausia Lietuvos rankininke 2015 metais išrinkta Brigita Ivanauskaitė. Rankininkė vasarą vykusios stovyklos metu nusitraukė kairės kojos raiščius, o reabilitacija po šios sunkios traumos užtruko kiek ilgiau nei tikėtąsi, kadangi sportininkei prireikė net ir antrosios operacijos. Vis dėlto, viena iš Lietuvos rankinio vilčių tikina, jog dabar sveikimo procesas yra įgavęs visai kitą pagreitį ir nors „Basement“ LRF taurėje rungtyniauti ji dar negalės, Brigita paslapčia viliasi, jog bent galės padėti komandai realizuodama 7 metrų baudinius. Šį sezoną iš savo sesės lyderės estafetę perėme Roberta Ivanauskaitė, kuri rudenį sulaukė nemažai pasitikėjimo iš trenerių ir rungtyniaudama Lietuvos moterų rinktinėje. Spačiai tobulėjanti aštuoniolikmetė yra vienas pagrindinių Klaipėdos klubo ginklų, kurį privalės neutralizuoti Garliavos rankininkės.

Reguliariajame Lietuvos moterų rankinio lygos sezone Klaipėdos ekipa finišavo penktoje vietoje, praleidusi ne tik savo visas būsimas varžoves LRF taurės pusfinalyje, bet ir Šiaulių SM „Dubysos – Salvės“ rankininkes. Per 14 žaistų rungtynių Klaipėdos merginos iškovojo 10 taškų ir finišavo 5 – oje turnyrinės lentelės vietoje. Šeštadienį startavusiose Lietuvos moterų rankinio lygos ketvirtfinalio rungtynėse klaipėdietės savo žiūrovų akivaizdoje vis tik sugebėjo iškovoti pergalę prieš Šiaulių ekipą minimaliu skirtumu 25:24.  Atsakomosios šių ekipų rungtynės Šiauliuose įvyks vasario 18 dieną.

Kol kas Klaipėdos rankininkės šiame sezone dar nė karto nesugebėjo laimėti prieš nė vieną taurės finalo ketverte dalyvausiančią ekipą, tačiau jaunos ir ambicingos uostamiesčio komandos nuvertinti  tikrai nereikėtų ir tuo jau įsitikino Šiaulių SM „Dubysa – Salvė“ ekipa.

Garliavos HC „Cascada“ į taurės varžybas su tvirtu sirgalių užnugariu

cascKauno raj. Garliavos sporto centre, kuomet žaidžia šio miesto moterų rankinio komanda, karšta būna visuomet.  Nenuostabu, jog šiame sezone, kai komanda demonstruoja geriausius rezultatus Lietuvos moterų rankinio lygoje, tribūnos pilnėja su kiekvienomis rungtynėmis. Natūralu, jog gerbėjai gali tapti aštuntuoju garliaviečių žaidėju „Basement“ LRF taurės varžybose.

 Šiame Lietuvos moterų rankinio lygos sezone garliavietės suklupo tik kartą. Pralaimėtos buvo pačios paskutinės sezono rungtynės prieš principinį varžovą – Kauno „ACME – Žalgirį“. Tame susitikime nesustabdomai rungtyniavo Garliavos komandos simboliu tapusi Laima Bernatavičiūtė, kurios sąskaitoje net 12 pelnytų įvarčių. Patyrusi linijos žaidėja vis dar varo siaubą praktiškai visoms ir Lietuvos rinktinės varžovėms, todėl natūralu, jog stabdyti ją kitoms Lietuvos ekipoms yra sunkiai įvykdoma užduotis. Praėjęs susitikimas su „ACME – Žalgiriu“ įrodė, jog net ir nesustabdžius Laimos Bernatavičiūtės, prieš Garliavos komandą laimėti yra įmanoma. Garliavos klubo lyderei būtina kitų komandos draugių pagalba ir šiame sezone Garliavoje tikrai yra žaidėjų galinčių grasinti tiek varžovių vartams, tiek dirbti gynyboje. Po traumos jau atsigavusi Greta Rinkevičiūtė gali tapti svarbiu Garlaivos ginklu tiek pusfinalio rungtynėse, tiek ir finale, jeigu Garliava ten pateks. Taipogi, ekipoje yra tokios žaidėjos kaip Eglė Laurinavičiūtė, Emilė Aglinskaitė, Kamilė Bušaitė ir dar visai aibė jau užgrūdintų Garliavos talentų.  Visų jų gero žaidimo Kauno raj. HC „Garliavos Cascados“ ekipai reikės norint nukarūnuoti dabartines taurės savininkes.

Roberta Ivanauskaitė: „Stengiamės patirties semtis ir iš pralaimėjimų“

robertaŠiame sezone Roberta Ivanauskaitė yra neabejotina Klaipėdos „Dragūno – Viesulo“ ekipos lyderė. Traumą patyrus jos sesei Brigitai, itin stipriu tolimu metimu pasižyminti aštuonuolikmetė, tapo svarbiausiu klaipėdiečių ginklu. Prieš artėjančias „Basement“ LRF taurės kovas, kairiajame pusiau krašte žaidžianti uostamiesčio klubo lyderė, tikino, jog tos patirtos nesėkmės reguliariojo Lietuvos moterų rankinio lygos sezono metu, ekipą tik dar labiau užgrūdino. „Be abejo, sezono užbaigimas penktoje vietoje nėra tas rezultatas, kurio tikėjomės sezono pradžioje, tačiau mes tikrai nesiruošiame nuleisti rankų ir sieksime atsitiesti atkrintamųjų varžybų metu ir aišku taurės varžybose. Iš kiekvienų rungtynių, nesvarbu ar jas laimime ar pralaimime, stengiamės pasiiimti naudos, pasisemti patirties, kurią panaudosime ateityje.“

Paklausta apie būsimas varžoves LRF „Basement“ taurės pusfinalyje Roberta sutiko su tuo, jog favoritėmis yra laikomos jų varžovės, tačiau žadėjo mesti kovą Garliavos rankininkėms: „Varžovės iš Garliavos puikiai žino mūsų žaidimo bražą, tačiau rungtynių eigoje tikrai galime jas vienaip ar kitaip nustebinti. Atvykstame kautis ir darysime viską, jog pasiektumėm pergalę.“

Tai, jog Klaipėdos „Dragūnas – Viesulas“ būtų kita komanda jeigu traumos nebūtų patyrusi Brigita Ivanauskaitė pripažino ir jos sesė Roberta. „Natūralu, jog aikštėje mums trūksta Brigitos. Su ja, manau, jog mūsų rezultatai tikrai pagerėtų, tačiau kol kas esame priverstos verstis be jos“.

Greta Rinkevičiūtė: „Kovosime ir parodysime kokius nagus turime“

rinkevičGreta Rinkevičiūtė, kaip ir jos būsima varžovė „Basement“ LRF taurės varžybose Roberta Ivanauskaite, yra laikoma viena perspektyviausių Lietuvos rankininkių. Šį rudenį ji taipogi jau atstovavo Lietuvai pasaulio moterų rankinio čempionato atrankos varžybose Slovakijoje.

Garliavoje Greta taip pat yra viena svarbesnių ekipos žaidėjų ir tik visai neseniai patirta trauma buvo išmušusi jaunąją rankininkę iš rikiuotės. Prieš artėjantį „Basement“ LRF taurės finalo ketvertą Greta patikino, jog jau yra atsigavusi ir pasiruošusi žaisti: „Manau, jog jau esu pasiruošusi rungtyniauti pilna jėga ir parodyti savo žaidimą. Reabilitacijos metu niekur nuo komandos nebuvau atitolusi, stengiausi ją palaikyti bent jau maroliškai. Tuo pačiu daug dirbau, kad kuo greičiau galėčiau sugrįžti į aikštę ir pilnai atsistatyti.“

Būsimų varžovių pusfinalyje G. Rinkevičiūtė nelinkusi nuvertinti ir supranta, jog su jomis tikrai nebus lengva. „Klaipėdos merginų jokiais būdais nenuvertiname. Tai jauna, ambicinga komanda, laukiame rimtos kovos dėl patekimo į finalą. Žinoma, tikimės, jog ten patekti mums padės ir namų sirgaliai, kurie visuomet mums yra tarsi aštuntatis žaidėjas.“

Vis tik pagrindinėmis Garliavos konkurentėmis dėl čempionių titulo yra laikomos Kauno „ACME – Žalgiris“ merginos, o  būtent joms paskutiniajame Lietuvos moterų rankinio lygos ture ir nusileido Kauno raj. HC „Garliava Cascada“ rankininkės. Greta Rinkevičiūtė nemano, jog šis pralaimėjimas galėjo išmušti komandą iš vėžių. „Sunku paaiškinti, kas nutiko tose rungtynėse, galbūt prie pralaimėjimo prisidėjo ir tai, jog susitikimo laikas buvo neįprastai vėlus, galbūt pritrūko nusiteikimo. Iš vėžių tai mūsų tikrai neišmušė, „Basement“ LRF taurės varžybose kovosime ir parodysime kokius nagus turime“

„Basement“ LRF taurės finalo ketverto metu sirgaliai ir vėl turės galimybę laimėti aukso

Kaip ir Lietuvos nacionalinės rinktinės rungtynėse su Norvegija, taip ir šio finalo ketverto metu vienas laimingasis, atėjęs pasižiūrėti rankinio, galės namo grįžti pasipuošęs auksu! Finalo dieną iš visų bilietą įsigijusių žiūrovų, burtų keliu bus išrinktinas vienas, kuris ir laimės aukso luitą. Jau malonia tradicija tampančio konkurso pagrindinio prizo steigėjas yra Nacionalinis aukso bankas.Be šio jau tradicinio konkurso, laukia ir kitų renginio rėmėjų interaktyvios pramogos, kurių metu galima bus laimėti ir daugiau vertingų prizų. Na o pasibaigus pusfinalio varžyboms visus rankinio mylėtojus pagrindinis finalo ketverto rėmėjas „Basement“ vakaro linksmybių pakvies pratęsti pas save!

Varžybų rezultatai