Klaipėdos „Dragūno“ ir devyniskart Austrijos čempionų dvikova – tiesiogiai iš Brėgenco

2014-09-05

Penkiskart Lietuvos čempionai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai ankstų ketvirtadienio rytą išvyko į Austriją, kur šiandien ir rytoj dalyvaus antrajame pagal pajėgumą po Čempionų lygos rankinio turnyre – Europos rankinio federacijos (EHF) taurės varžybose. Jų varžovas – Austrijos „Bregenz“ klubas.

Klaipėdiečiai ketvirtadienį ryte autobusu išskubėjo į Vilnių, o iš ten jų laukė skrydis į Miuncheną (Vokietija), skelbia portalas VE.lt. Iš šio Vokietijos miesto autobusu keliauta iki Brėgenco, kur šįvakar ir vyks pirmoji akistata su vietos rankininkų ekipa.

Dar prieš šias EHF taurės varžybas dragūniečiai varžėsi tarptautiniame aštuonių ekipų turnyre Austrijoje, Loebeno mieste, tad puikiai žino austrų rankinio lygį.

„Dragūno“ vadovai savo jėgas įvertino realiai ir su „Bregenz“ vadovais sutarė, kad abejos Europos rankinio federacijos taurės turnyro pirmojo etapo rungtynės būtų žaidžiamos Brėgence.

Tiek penktadienio, tiek šeštadienio dvikovų pradžia – 20 val. (Lietuvos laiku). Rungtynes tiesiogiai iš Austrijos planuoja transliuoti Brėgenco rankinio klubo atstovai šiuo interneto adresu: http://www.bregenz-handball.at/livestream.html

Nugalėtojas paaiškės sudėjus dvejų rungtynių rezultatus.

Jei klaipėdiečiams pavyktų įveikti austrus ir žengti į kitą turnyro etapą, tektų kovoti prieš galingą danų „Skjern“ ekipą.

Varžovų gretose – šeši legionieriai

Šio savaitgalio „Dragūno“ varžovas „Bregenz“ klubas Austrijos čempionate praėjusį sezoną užėmė ketvirtąją vietą. Šioje austrų ekipoje rungtyniauja net šeši legionieriai bei pajėgus dvimetrinis Lietuvos rinktinės žaidėjas Povilas Babarskas.

„Mūsų jaunimui teks su juo pasigalynėti. Povilo Babarsko tėtis Valius anksčiau atstovavo Klaipėdos „Maisto“ rankinio ekipai. Be minėtojo lietuvio, Austrijoje rungtyniauja legionieriai iš Serbijos, Kroatijos, Švedijos ir Vokietijos. Mums tai – rimtas varžovas. Jie daugiau nei dešimtmetį dalyvauja Europos taurės varžybose, nuo 2004 iki 2010 metų kovėsi ir prestižiškiausiose rankinio varžybose – Čempionų lygoje. Galima sakyti, kad tai – vidutinio lygio Europos komanda, o mes – tik daugiau mėgėjai“, – pabrėžė „Dragūno“ treneris Artūras Juškėnas.

Portalo „Rankinis.lt“ duomenimis, Austrijos pirmenybių auksą per visą istoriją „Bregenz“ iškovojo devynis kartus.

Visos ryškiausios pergalės pasiektos neseniai. Nors „Bregenz“ rankinio klubas įkurtas dar 1946 metais (kaip „Schwarz-Weiss“ sporto klubo rankinio komanda), Austrijos lygoje jis įsiviešpatavo tik šio amžiaus pradžioje, o pirmuosius penkis gyvavimo dešimtmečius net nerungtyniavo savo šalies varžybose ir dalyvavo Vokietijos Badeno-Viurtembergo žemės čempionate.

Pasiteiravus, ar įmanoma varžovus įveikti, Klaipėdos ekipos strategas atsakė: „Su praėjusių metų „Dragūno“ komanda tikrai būtų įmanoma laimėti, tačiau šiemet bus sunkiau. Neramina ir tai, kad prieš pat išvyką į Austriją turnyre Latvijoje piršto traumą patyrė vienas iš svarbių mūsų žaidėjų Jonas Truchanovičius. Jam taip pat vis dar skauda anksčiau operuotą petį. Važiavome pas specialistų į Rygą, tačiau kol kas nieko nėra aiškaus“, – aiškino A. Juškėnas.

Sugrįžo Gediminas Vaitkus

„Dragūno“ ekipa, palyginti su praėjusiais metais, yra atjaunėjusi. Į Austriją rungtyniauti išvyko buvęs vienas pagrindinių mūsų atakų organizatorių Benas Petreikis, Tadas Stankevičius pakėlė sparnus į Rumuniją, Evaldas Griežė pasirinko darbą ir rungtyniavimą trečiojoje Norvegijos rankinio lygoje.

Komandos senbuviai Darius Jasinskas ir Gražvydas Juška jau turi šeimas, tad negali gyventi vien iš rankinio, jiems reikia dirbti ir kitus darbus. Jie į Austriją nevyko ir tikriausiai šį sezoną „Dragūnui“ nebeatstovaus. Yra ir gerų naujienų – prie ekipos prisijungė ir Austrijoje klaipėdiečiams padės buvęs dragūnietis Gediminas Vaitkus.

„Į komandą įsiliejo jaunimo iš „Viesulo“ sporto centro – tie, kurie nori ir tikisi būti profesionalais ateityje. „Dragūno“ komanda tapo gerokai jaunesnė. Tarkime, 26-erių mūsų ekipos žaidėjas Arvydas Bučius tarp žaidėjų vadinamas seniu. „Dragūno“ komandos pagrindas – devyniolikmečiai ir dvidešimtmečiai žaidėjai. Turime ir būrį aštuoniolikmečių“, – „Vakarų ekspresui“ dar sezono pradžioje sakė A. Juškėnas.

Vartuose – jaunimas

Sudėtinga dragūniečių situacija yra ir dėl vartininkų: abu pagrindiniai komandos vartų saugai – Aistis Pažemeckas ir Lukas Simanavičius negali rungtyniauti dėl traumų.

„Lukui atsinaujino anksčiau kamavę nugaros skausmai, o Aistis atlieka reabilitaciją po pakartotinės Achilo sausgyslės operacijos. Šįkart į ugnį bus metami jauni, 1995-1996 metais gimę, mažai patirties turintys vartininkai – Gytis Rimkus ir Benas Vaicekauskas“, – aiškino treneris.

A. Juškėnas užsiminė, kad jie šiemet norėjo dalyvauti ne Europos rankinio federacijos taurės varžybose, o mažiau pajėgiame rankinio turnyre – Europos Iššūkio taurės varžybose.

„Deja, mums to padaryti neleido. Esą esame čempionai ir šiame turnyre negalime varžytis. Europos Iššūkio taurės varžybose yra daugiau mūsų lygio, tai yra mėgėjų, ekipų ir čia galėtume nuveikti daugiau. Kitas turnyras, kuriame mes ir esame priversti dalyvauti – Europos rankinio federacijos taurės varžybos, daug pajėgesnio lygio. Čia 90 procentų komandų – profesionalios, komandų biudžetai gerokai pranoksta mūsiškį. Su profesionaliomis komandomis „Dragūnui“ konkuruoti yra sudėtinga. Mes šiemet esame jauni ir „kūdi“. Visgi kausimės, kiek tik pajėgsime, dėl garbės, nors mūsų padėtis nėra lygiavertė“, – sakė treneris.

Grįžus iš Europos rankinio federacijos taurės varžybų, rugsėjo 20 dieną pirmą kartą Lietuvos rankinio istorijoje planuojamos Lietuvos vyrų ir moterų supertaurės varžybos.

Dėl vyrų supertaurės kovos Lietuvos čempionas – „dragūnas“ ir LRT taurės laimėtojai – Varėnos „Ūlos“ rankininkai. Nugalėtojas paaiškės per vienerias varžybas. Šias varžybas planuojama organizuoti Varėnoje. Dvikovą planuoja transliuoti www.sportotv.lt.

„Varėnos „Ūla“ – galinga patyrusių žaidėjų ekipa. Jie šiemet dar labiau pasistiprino – grįžo iš Estijos vienas pajėgus žaidėjas. Manau, kad ateinantį Lietuvos rankinio lygos sezoną, kuriame dalyvaus dešimt ekipų (prisijungs Pasvalio ekipa. – Autor. past.), „Ūla“ su Kauno „Granitu-Gaja-Kariu“, Vilniaus „VHC Šviesa“ ir Alytaus „Almeida-Stronglasu“ bus vieni iš lygos favoritų“, – teigė A. Juškėnas.

Informacija

2013 metais „Dragūnas“ Europos rankinio federacijos (EHF) taurės turnyro pirmajame etape nugalėjo Liuksemburgo „Handball Kaerjeng“ klubą. Liuksemburge dvikova baigėsi lygiosiomis – 30:30, o Klaipėdoje buvo išplėšta pergalė – 27:26. Varžovams nepadėjo ir dvimetrinės rankinio žvaigždės: Italijos rinktinės narys Volpis Franceskas (Volpi Francesko), ispanas Kirakas Gaskonas (Cirac Gascon) ir danas Moldrupas Mihaelis (Moldrup Mihael). Taip pat Liuksemburgo gretose buvo pasaulio ir Europos čempionatuose dalyvavęs makedonas Vladimiras Temelkovas (Vladimir Temelkov), lenkas Aleksejus Šyčkovas (Aleksej Šyčkov), slovakas Marekas Hemelis (Marek Hemmel), prancūzas Aleksas Vasmesas (Alex Wasmes), keli Liuksemburgo rinktinės nariai.
Antrajame varžybų etape buvo nusileista Rumunijos „Stiinta Minicipal Dedeman“ rankininkams (Klaipėdoje pralaimėta minimaliu skirtumu – 28:29, Rumunijoje – rezultatu 21:36).

2012 metais „Dragūnas“ dalyvavo Europos Iššūkio taurės varžybose ir čia itin sublizgėjo. Klaipėdiečiai tąkart rezultatu 29:21 palaužė Kipro „SPE Strovolos“ komandą, rezultatu 28:24 įveikė šeimininkus – Moldovos „Olimpus-85-USEFS“ rankininkus, rezultatu 47:24 sutriuškino „Ruislip Eagles“ (Anglija) ekipą ir galiausiai eliminavo keturiolikakart Ukrainos čempionus, keliskart Čempionų lygos ketvirtfinalių dalyvius Zaporožės ZTR atstovus (Klaipėdoje laimėjo rezultatu 27:22, o išvykoje pralaimėjo 24:29. Pergalę lėmė tai, kad Ukrainoje „Dragūnas“ pelnė daugiau įvarčių, nei varžovai sugebėjo įmesti Klaipėdoje). „Tai turbūt laimingiausia diena mūsų gyvenime. Kažkas iš fantastikos zonos. Kovėmės kaip 300 spartiečių“, – iškart po tų rungtynių tryško džiaugsmu „Dragūno“ žaidėjai.

Straipsnis parengtas pagal dienraštį „Vakarų ekspresas“, autorius – Paulius Matulevičius

Varžybų rezultatai