Kuomet rankinis tampa hobiu

2016-02-02

Kol rankininkai ir rankininkės apšilinėja prieš rungtynes ir ruošia savo ginklus, salėje galima išvysti ir Dominyką Pakulytę. Tiesa, jos ginklai ne tolimi metimai, geri perdavimai ar geležinė gynyba, o fotoaparatas.

Šiuo metu mergina studijuoja LSU bei dirba su rankiniu nesusijusį darbą didelėje lietuviškoje kompanijoje. Taip pat laisvu nuo pagrindinio darbo laiku lankose žirgyne, kur dirba su savo privačiais žirgais, veda jojimo treniruotes, rengia fotosesijas bei bando pasiekti svajonę – turėti savo privatų, kuklų žirgyną. Visos šios veiklos netrukdo su fotoaparatu rankose apsilankyti rankinio rungtynėse.

Dominykos P. foto

Rankinis nėra svetimas Dominykai. 22 metų fotografė prisimena, kad rankinio treniruotes pas trenerę Jolantą Mižutienę lankė nuo mažų dienų. Jai teko ir vartuose stovėti, ir linijoje bei krašte pažaisti, tad rankinis jai puikiai pažįstamas. Augant rankinio treniruočių mergina atsisakė, tačiau šeimoje apie rankinį jai vis primindavo mama Daiva Pakulienė, kuri yra rankinio trenerė.

Dominyka mielai atsakė į pateiktus klausimus ir papasakojo, kaip rankinis jai matomas per fotoaparato objektyvą.

Kodėl fotografuoji būtent rankinį? Kada pradėjai?

Rankinį fotografuoju tik tada, kai pavyksta rasti laiko nuvykti į varžybas, o dažniausiai vykstu su mamos treniruojamom komandom. Pradėjau rankinį fotografuoti maždaug 2009 metais, kada gavau pirmąjį savo fotoaparatą – Nikon D70.

Kokius epizodus labiausiai mėgsti fotografuoti rankinio rungtynių metu? Kurių labiausiai lauki? Kas apskritai labiausiai patinka šiame žaidime?

Labiausiai patinka fiksuoti metimus į vartus, bet laukiu ir įdomesnių momentų: kritimų, judesių, kurie sukelia juoką. Šiame žaidime labiausiai patinka stebėti komandinį darbą, trenerių emocijas.

Ar rankinis turi savo fotografavimo specifiką?

12473602_609410615880346_6974584947452461064_oŽinoma, juk dažniausiai fotografuojama ganėtinai tamsioje patalpoje, tad reikalingas greitas fotoaparatas bei šviesus objektyvas, kuris kadruose keltų kuo mažiau triukšmo, o tai jau ne pigus malonumas, tad pati kol kas labai mėgėjiškai fotografuoju su paprasčiausia įranga. Gelbėja tik nesenai įsigytas greitesnis „draugas“ – Nikon D5500. Taip pat manau, kad fotografas turi bent šiek tiek nusimanyti apie šią sporto šaką, kad išlauktų momentų ir „negrybautų“ aikštelėje, ir kas be ko, gerai išmanytų fotoaparato nustatymus bei jo galimybes, nes gera įranga neišgelbės, jei nustatymai bus visiškai nepritaikyti prie tamsios salės.

Tenka nueiti į rankinio rungtynes be fotoaparato?

Šiai dienai labai retai, bet kai senukas Nikon D70 išėjo į pensiją, teko apsieiti tik kaip žiūrovui beveik gerą pusmetį.

Turi savo mėgstamą rankinio komandą?

Kas be ko! Visada mylimiausia komanda bus Klaipėdos mergaičių 2000 ir 2001 metų gimimo ekipa, nes jas stebėjau nuo pat pradžios, o kas liečia iš žinomesnių, tai Klaipėdos „Dragūnas“.

Ką dar be rankinio mėgsti fotografuoti?

12640311_618802668274474_1604153223464307041_oŽirgus, jojimo varžybas ir viską, kas susiję su žirgais. Neatsisakau fotografuoti ir žmones ar kitus gyvūnus, džiugu akiai, kai pavyksta užfiksuoti emocijas, o ne tiesiog siluetą.

Fotografavimas – hobis ar darbas?

Kol kas tik hobis, bet tikiu, kad ateityje tai taps ir darbu.

Kokį patarimą duotum norintiems pradėti fotografuoti rankinį?

Pirmiausia, tai rimtai pasidomėkite šiuo sportu, jo taisyklėmis, šitaip bus lengviau sekti žaidimo eigą ir gaudyti kadrus, o antras patarimas – negailėti pinigų gerai įrangai ir fotokursams. Teks paaukoti ir nemažai laiko ieškant patarimų, gilinant žinias ir sėdint prie nuotraukų koregavimo.

Ačiū už pokalbį.

Visos straipsnyje panaudotos fotografijos yra darytos Dominykos Pakulytės.

Varžybų rezultatai