Lietuva prisijungs prie EHF RINCK Konvencijos

2014-09-25

RINCKLietuvos rankinio federacija parengė ir pateikė dokumentus Europos rankinio federacijai dėl prisijungimo prie RINCK Konvencijos. Šiuo metu prie Konvencijos yra prisijungusios  34 Europos šalys, tame tarpe ir visos kaimyninės šalys. Lenkija RINCK Konvencijos nare yra nuo 2001 metų, Latvija nuo 2011 metų, Baltarusija nuo 2012 metų, Estija nuo 2013 metų. Šios konvencijos tikslas yra vieningos standartų ir sertifikavimo sistemos pripažinimas rankinio treniravimo srityje Europoje, regioninių ir nacionalinių bruožų išsaugojimas trenerių ugdyme, siekiant palengvinti tiesioginę prieigą dirbti rankinio treneriu kiekvienai Konvenciją pasirašiusiai šaliai.

 EHF Kongrese Dubline Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Antanas Skarbalius buvo informuotas, kad EHF Metodinė komisija patikrino dokumentus, o EHF Vykdomasis komitetas patvirtino, kad Lietuva gali prisijungti prie RINCK Konvencijos. Oficialus pasirašymas įvyks gruodžio mėnesyje Budapešte 2014 metų Europos moterų čempionato metu. Tačiau jau nuo šiandien Lietuvos treneriai gali dalyvauti EHF rengiamuose trenerių seminaruose bei naudotis kitomis Konvenciją pasirašiusių šalių privilegijomis.

RINCK Konvencija išskiria keturių lygių rankinio trenerių licencijas. Tris gali suteikti nacionalinės federacijos, o EHF Coach PRO licenciją ir trenerio magistro laipsnį suteikia tik EHF. Lietuvos rankinio federacija turės teisę vykdyti visų lygių trenerių kursus bei galės suteikti pirmų trijų kategorijų licencijas, kurios galios visose prie RINCK Konvencijos prisijungusiose šalyse. 

Varžybų rezultatai