Lietuvaitės nusileido Ukrainos rankininkėms, tačiau išsaugojo realias viltis patekti į kitą etapą

2016-11-26

facebookuiPenktadienio vakarą Lietuvos moterų rinktinei pavyko nutraukti pralaimėjimų seriją, kuri tęsėsi net kelerius metus ir įveikti Graikijos nacionalinę komanda. Norint patekti į kitą Pasaulio čempionato atrankos etapą buvo reikalinga mažų mažiausiai dar viena pergalė prieš Ukrainos arba Slovakijos rinktines.

Dar prieš šio vakaro rungtynes su galinga Ukrainos komanda buvo aišku, jog šiandien aikštėje jau turėtumėme išvysti ekipos senbuvę Laimą Bernatavičiūtę, kuri dėl traumos praleido pirmąsias rungtynes Slovakijoje.

Susitikimą geriau pradėjo varžovės iš Ukrainos, jos spurtavo 5:0, tačiau lietuvaitėms pralaužus varžovių gynybą skirtumas tarp komandų nebeaugo (8:3). Vis dėlto ukrainietės jau pirmoje rungtynių dalyje sugebėjo susikrauti solidžią persvarą ir ilsėtis išėjo pirmaudamos 16:6.

7f7a9943Antrajame kėlinyje mūsų rinktinėje daugiau minučių aikštėje gavo jaunesniosios kartos atstovės. Ir nors antrojo kėlinio metu ukrainiečių gynybą Lietuvos rinktinei pavykdavo įveikti jau kur kas dažniau, tačiau to šiose rungtynėse neužteko. Ukrainos komanda išlaikė koncentraciją iki paskutiniosios minutės ir šventė pergalę rezultatu 31:16. Ši pergalė Ukrainos rinktinei užtikrino ne tik patekimą į kitą etapą, bet ir pirmąją vietą grupėje.

Rezultatyviausiai mūsų ekipoje ir vėl rungtyniavo Diana Šatkauskaitė, jos sąskaitoje net 8 tikslūs metimai į oponenčių vartus, Marijai Gedroit pasižymėti pavyko 3 kartus, 2 įvarčius pelnė ir Roberta Ivanauskaitė, po 1 kartą pasižymėjo Živilė Jurgutytė, Audinga Kniubaitė bei Greta Sadauskaitė.

Pirmosios šio vakaro rungtynės susitiko mūsų vakarykštė varžovė Graikijos komanda. Abiems ekipoms šios rungtynės tapo žūtbūtiniu maču, kadangi abi jos pralaimėjo pirmuosius savo susitikimus. Be abejo prieš rungtynes favoritėmis buvo laikomos namuose rungtyniaujančios slovakės, tačiau graikės joms sugebėjo mesti itin rimtą iššūkį. Slovakės savo varžoves nugalėjo rezultatu 27:24.

Į kitą Pasaulio čempionatą pateks dvi pirmąsias vietas grupėje užėmusios komandos, todėl prieš paskutinę rungtynių dieną saugiai gali jaustis tik Ukrainos rankininkės, kurios iškovojo dvi pergales iš eilės ir užsitikrino patekimą į kitą etapą. Tuo tarpu antroji rinktinė keliaujanti į kitą varžybų etapą paaiškės Lietuvos ir Slovakijos rungtynių metu. Komanda, kuri iškovos pergalę – užims antrąją vietą grupėje.

Varžybų rezultatai