Lietuvaitės pralaimėjimu baigė pasirodymą Europos čempionato atrankoje

2018-06-02

Lietuvos moterų rankinio rinktinė pralaimėjimu išvykoje baigė pasirodymą Europos čempionato atrankoje. Lietuvaitės šeštosiose rungtynėse rezultatu 29:17 (15:7) nusileido grupės nugalėtojoms ispanėms.

rinktinė ispanijoje

Prieš šį susitikimą realių galimybių pakovoti dėl teisės žaisti Europos pirmenybėse dar turėję Lietuvos rankininkės nuo pat susitikimo pradžios paleido varžoves į priekį. Dažnai klydusios Lietuvos rankininkės jau per pirmąjį kėlinį į savuosius vartus praleido 15 įvarčių ir atsilikinėjo rezultatu 15:7.

Nors po pertraukos mūsų rinktinės puolimas kiek pagerėjo, tačiau apsiginti nuo uraganiškai puolusių ispanių atakų nepavyko.  Inesos Verbovik ir Audingos Kniubaitės įvarčiai leido lietuvaitėms ilgą laiką išlaikyti vienženklį deficitą, tačiau pačioje susitikimo pabaigoje dar vieną spurtą surengę ispanės įtvirtino savąjį pranašumą ir šventė pergalę 29:17.

Ispanės su 10 taškų užėmė pirmąją vietą, antros grupėje liko vokietės su 9 taškais, trečia vieta grupėje atiteko turkėms, kurios surinko 3 taškus, o mūsų rinktinė atrankos ciklą baigė turėdamos du taškus pasiektus rungtynėse namuose su Turkija ir išvykoje su Vokietija.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje šiame mače žaidė Audinga Kniubaitė, pelniusi 6 įvarčius, Inesa Verbovik pridėjo 5, po 2 pelnė Roberta Ivanauskaitė ir Greta Rinkevičiūtė. Ispanių gretose išsiskyrė Etxeberria Martinez su 6 įvarčiais, 4 pelnė Gonzalez Alvarez.

Šios rungtynės Lietuvos rinktinės sudėtyje buvo paskutinės ilgametei nacionalinės komandos vartų sargei Kristinai Kvedarienei, kuri nusprendė baigti karjerą rinktinėje.