Lietuvėms antrą kartą teko pripažinti baltarusių pranašumą

2016-03-13

Audinga Kniubaitė (LRF nuotr)Sekmadienį nacionalinė moterų rankinio rinktinė Minske žaidė atsakomąsias ketvirtojo turo Europos čempionato atrankos rungtynes su Baltarusijos rankininkėmis. Šeimininkėms lietuvės nusileido 35:38 (15:18) ir tuo pačiu apsunkino savo galimybes patekti į kitą čempionato etapą.

Rungtynių pradžią lietuvės pradėjo sėkmingai. Mūsiškės pirmavo 5:3 ir tuomet baltarusių ekipos treneris paprašė minutės pertraukėlės, po kurios žaidimas apsivertė aukštyn kojomis. Šeimininkės spurtavo 4:0, o toliau pasipylė klaidos, kuriomis pasinaudoję baltarusės pirmąjį kėlinį užbaigė turėdamos 3 įvarčių persvarą – 18:15.

Gabija Vidūnaite (LRF nuotr)Antrojo kėlinio pradžia nežadėjo nieko naujo. Lietuvės ir vėl daug klydo bei atsilikinėjo 4 įvarčių skirtumu. Visgi A. Skarbaliaus auklėtinės po truputį pradėjo regzti vis sėkmingesnes atakas ir sumažino atsilikimą iki minimalaus. Rungtynių pabaigoje kibus baltarusių žaidimas lietuves išmušė iš vėžių, o šeimininkės ir vėl padidino savo pranašumą. Lietuvos rinktinė nusileido Baltarusijai 35:38.

Baltarusijos rinktinės gretose sėkmingiausiai žaidė Karyna Ježykava, kurios sąskaitoje 8 įvarčiai. 7 kartus taikliai pasižymėjo Valentina Nesciariuk.

Lietuvėms po 7 įvarčius pelnė trys žaidėjos: Diana Šatkauskaitė, Gabija Vidūnaitė ir Laima Bernatavičiūtė.

Sekmadienį vakare atsakomąsias rungtynes taip pat žais kitos lietuvių varžovės grupėje.