Lietuvės nusileido rumunėms

2015-10-08

Lietuvos moterų rankinio rinktinė tik kelias pirmąsias minutes prilygo galingai Rumunijos komandai. Paskui dvikovos favoritės rumunės tvirtai perėmė iniciatyvą ir Rymniku Vylčioje vykusiose 2016 metų Europos čempionato atrankos pirmojo turo rungtynėse įtikinamai nugalėjo lietuves 29:20 (16:10).

Lietuvos rankininkės koja kojon su varžovėmis žengė ketvirtį pirmojo kėlinio – 7-ąją minutę rezultatas buvo lygus 5:5. Tačiau tada rumunės kelioms minutėms užrakino savo vartus, surengė pirmąjį spurtą 3:0 ir pamažu pradėjo tolti.

Šeimininkės daug sumaniau rengė atakas, neretai sugebėdavo perduoti kamuolį prie 6 metrų linijos atsidengusioms komandos draugėms. Tuo tarpu Lietuvos rankininkės buvo priverstos dažnai mesti iš toli ir norimo rezultato nepasiekdavo.

Padidinusios persvarą iki saugios, rumunės antrajame kėlinyje šiek tiek atleido gniaužtus. Jų gynyboje atsirado daugiau spragų, todėl skirtumas keitėsi neženkliai. Lietuvėms smarkiai neatsilikti padėjo ir kelis labai pavojingus metimus atrėmusi vartininkė Amanda Vareikienė. Ji net penkis kartus apgynė savo vartus varžovėms metant baudinius (rumunės įmetė tik 3 iš 8 baudinių).Statistika

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė 6 įvarčius įmetusi Laima Bernatavičiūtė. Po 4 kartus pasižymėjo Audinga Kniubaitė ir Diana Šatkauskaitė.

Varžovių ekipoje sunkiausiai sustabdoma buvo geriausia 2010 metų pasaulio rankininkė Cristina Neagu. Ji įmetė 8 įvarčius.

Antrąsias Europos čempionato atrankos rungtynes Lietuvos rankininkės žais sekmadienį. Mūsiškių varžovė bus 2014 metų Europos čempionė Norvegijos rinktinė. Rungtynės Kauno sporto halėje prasidės 13 val.

Norvegės pirmajame ture namie pranoko baltaruses 35:24 (19:13).