Lietuvės perkando graikišką riešutą

2016-11-25

7f7a9912Pirmąsias atrankos į Pasaulio čempionatą rungtynes Lietuvos rinktinė pradėjo kiek susikausčiusi ir leido varžovėms iš Graikijos startuoti geriau (3:1), tačiau kietas darbas gynyboje, greitos atakos ir lietuvaitės sužaidus pirmųjų 10 minučių jau priekyje (7:5).

Marijos Gedroit galingas žaidimas abejose aikštės pusėse graikėms neleido artėti prie lietuvaičių,  šioms rungtyniaujant net ir mažumoje, tad įpusėjus pirmajam kėliniui pavyksta pranašumą padidinti dar vienu įvarčiu (10:7).

Koncentraciją mūsų merginos išlaikė ir toliau, Dovilės Ilčiukaitės aštrus reidas, Živilės Jurgutytės stiprus tolimas metimas ir pranašumas šokteli iki 5 (15:9). Nors graikių komandos lyderė Vaflideau karts nuo karto ir sugebėdavo prasprūsti pro mūsų gynybos gniaužtus, tačiau jos vienos pastangų neužteko ir ilsėtis į pertrauką komandos išėjo mūsų merginoms pirmaujant rezultatu 18:13.

Antrajame rungtynių kėlinyje Lietuvos moterų rinktinė taip pat juokauti nebuvo nusiteikusi: nuo pirmųjų antrosios pusės minučių lietuvių pranašumas tik augo (21:14). Įpusėjus antrajai rungtynių daliai mūsų nacionalinė komanda vis dar pirmavo saugia persvara (24:18). Likęs rungtynių laikas jau tebuvo formalumas, kurį Lietuvos rinktinė sutvarkė be didesnių problemų ir šventė pergalę rezultatu 31:25

Po rungtynių komandos kapitonė Marija Gedroit teigė, kad pergalę lėmė didelis noras laimėti ir komandos žaidėjų vieningumas: „Išėjome į aikštę nusiteikusios, labai norėjome pradėti šią atranką pergale. Džiugu, kad tai padaryti pavyko. Rytoj laukia rungtynės su Ukraina, žinoma, jog bus sunku, tačiau po šiandien mūsų pasitikėjimas savo jėgomis išaugo ir tikrai eisime kautis dėl pergalės.“

Lietuva: Diana Šatkauskaitė 9 įv. , Marija Gedroit 8 įv., Živilė Jurgutytė 5 įv., Auksė Sviderskienė 3 įv.

Varžybų rezultatai