Lietuviai Europos turnyruose: pergalė, lygiosios ir pralaimėjimas

2016-02-28

Aidenas Malašinskas ir Povilas Babarskas šeštadienį rankinio Čempionų lygos rungtynėse įmetė po 2 įvarčius, bet jų komandų rezultatai buvo priešingi. Zaporižės „Motor“ su A.Malašinsku laimėjo ir įkėlė vieną koją į aštuntfinalį, o Celės „Pivovarna Laško“ su P.Babarsku pralaimėjo ir prarado galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas.

Dar vienas lietuvis šeštadienį žaidė EHF taurės turnyre. Arūnas Vaškevičius padėjo Vinterturo „Pfadi“ ekipai iškovoti pirmąjį tašką grupių etape.

12805837_10153940663943486_7429349914959280018_nP.Babarskas. Kad išsaugotų galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas, Čempionų lygos stipresniosios pakopos A grupėje žaidžiančiai „Pivovarna Laško“ ekipai 13-ame ture per rungtynes išvykoje su Zagrebo PPD klubu reikėjo iškovoti bent tašką.

Tačiau Slovėnijos čempionams nepavyko įvykdyti nelengvos užduoties ir jie nusileido Kroatijos čempionams 23:24.

Kaimynų mūšis vyko labai atkakliai ir lygiai – iki antrojo kėlinio vidurio pirmaujanti komanda dažnai keitėsi, bet nė viena nė sykio nebuvo įgijusi didesnės negu 2 įvarčių persvaros. Visgi tada Zagrebo rankininkams pavyko perimti iniciatyvą ir jie nutolo 23:19.

Anksčiau atsidūrusi panašiose situacijose (o jų buvo nemažai) Celės ekipa dažniausiai palūždavo ir nebesugebėdavo atkurti intrigos. Bet šį kartą prie sienos priremti „Pivovarna Laško“ žaidėjai parodė tvirtą charakterį ir sumažino atsilikimą, o paskutinėmis sekundėmis turėjo kamuolį ir galimybę išgelbėti savo viltis. Vis dėlto rezultatyviai baigti paskutinės atakos svečiams nepavyko.

„Pivovarna Laško“ per 13 turų surinko 5 taškus ir grupėje tarp aštuonių komandų tikrai užims septintąją vietą. Į atkrintamąsias varžybas pateks šešios ekipos.

Celės rankininkai kitą savaitę paskutiniajame ture namie žais nieko nebelemsiančias rungtynes su aiškia grupės autsaidere Stambulo „Besiktas“ komanda.

Aidenas MalašinskasA.Malašinskas. „Motor“ pirmajame etape rungtyniavo silpnesniosios pakopos C grupėje ir joje užėmė pirmąją vietą. Šeštadienį Ukrainos čempionai jau pradėjo atkrintamųjų varžybų pirmojo rato mačą su D grupės antrąja ekipa Logronjo „La Rioja“, kurios aprangą prieš kelis sezonus vilkėjo A.Malašinskas.

Sugrįžimas į Riochos krašto sostinę Logronją lietuviui buvo sėkmingas. Jo dabartinė komanda įveikė buvusią 31:30 ir priartėjo prie Čempionų lygos aštuntfinalio. Kuri komanda gaus teisę jame žaisti, paaiškės kitą šeštadienį per atsakomąsias rungtynes Brovaruose („Motor“ svečius priima šiame mieste, nes Zaporižėje nėra Čempionų lygos reikalavimus atitinkančios arenos).

Nors Zaporižės klubas iš Ispanijos parsiveža pergalę, rungtynių pradžioje „Motor“ rankininkai juos atlydėjusį ukrainiečių sirgalių būrelį smarkiai išgąsdino. Svečiai pirmosiomis minutėmis atsiliko 0:4, paskui – 2:7. Tik po trenerio Mykolos Stepaneco paprašytos pertraukėlės „Motor“ pavyko sutvarkyti žaidimą ir nuraminti įsismarkavusius šeimininkus. Jau pirmojo kėlinio viduryje skirtumas sumažėjo 8:9, o iškart po pertraukos Ukrainos komanda persvėrė rezultatą ir išsaugojo nedidelę persvarą, kuri turėtų padidinti pasitikėjimą savimi per antrąsias rungtynes.

12771809_467048490170874_7015304377568006711_oA.Vaškevičius. Neįtikėtinas lygiąsias EHF taurės grupių etapo trečiajame ture iškovojo „Pfadi“ ekipa, išvykoje sužaidusi lygiosiomis su „St.Raphael“ komanda 28:28.

Vinterturo rankininkai pirmoje dvikovos pusėje atrodė bejėgiai: 19-ąją min. atsiliko 5:13, po pirmojo kėlinio 7:17. Tačiau po pertraukos vaizdas apsivertė aukštyn kojomis. Svečiai pradėjo vytis varžovus, išlygino rezultatą, o paskutinę minutę net turėjo progą išsiveržti į priekį.

Po trijų turų „Pfadi“ turi 1 tašką ir grupėje tarp keturių komandų užima paskutiniąją vietą. Pirmauja 6 taškus surinkusi „Bjerringbro-Silkeborg“. „St.Raphael“ sąskaitoje yra 3 taškai, Minsko SKA – 2.

Į kitą etapą pateks dvi geriausios grupės komandos.