Lietuviai svetur. Merginų pasirodymai tarptautinėje arenoje

2016-09-13

EHF Čempionų lygos atrankoje Sonatos Vijūnaitės klubo pralaimėjimas

vijunaiteSonatos Vijūnaitės atstovaujamas Hypo „Niedorsterreich“ šį savaitgalį grūmėsi EHF čempionų lygos atrankos varžybose. Pusfinalyje Austrijos ekipa susitiko su Ispanijos „Super Amara Bera Bera“ klubu. Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių Austrijos moterų rankinio komanda primetė savo žaidimo stilių varžovėms ir po pirmojo rungtynių kėlinio turėjo 2 įvarčių pranašumą (14:12). Po didžiosios pertraukos lietuvės atstovaujama komanda nemažino apsukų ir varžovių arčiau savęs neprisileido. Galutinis rungtynių rezultatas 25:21  Hypo „Niedorsterreich“ klubo naudai. Rezultatyviausia nugalėtojų gretose buvo Gorica Acimovič, pelniusi 8 įvarčius, Sonata įvarčiais šiose rungtynėse nepasižymėjo.

Finale Sonatos Vijūnaitės ir jos komandos laukė galingų vokiečių iššūkis. Hypo „Niedorsterreich“ ekipa surėmė ginklus su Vokietijos HC „Leipzig“ merginomis. Rungtynes geriau pradėjo Austrijos komanda ir po pirmojo rungtynių kėlinio turėjo minimalų vieno įvarčio pranašumą (16:15). Vis dėl to po pertraukos vokietės, kurias į priekį vedė mūsų kaimynė lenkė Karolina Kudlacz Gloc, sugebėjo perimti iniciatyvą ir švęsti pergalę. Rezultatyvios finalinės atrankos rungtynės baigėsi HC „Leipzig“ pergale 32:30. Vokiečių gretose Karolina Kudlacz Gloc pelnė 9 įvarčius, tuo tarpu „Niedorsterreich“ gretose nesustabdoma ir vėl buvo Gorica Acimovič su net 14 pelnytų įvarčių. Sonata Vijūnaitė šiame susitikime įvarčių į varžovių vartus nepelnė. Jau rugsėjo 16 dieną Sonatos klubo laukia Austrijos nacionalinio čempionato startas.

Galingas Živilės Jurgutytės startas Vokietijoje

Puikiai naujajame savo klube debiutavo Živilė Jurgutytė, kuri jau pirmosiose Bundesligos rungtynėse sugebėjo prie ekipos pergalėsjurgutyte prisidėti net 8 įvarčiais. Leverkuseno „Bayer“ekipa, kurios marškinėlius vilki Živilė, rezultatu 33:26 nugalėjo „TV Nellingen“ merginas. Būtent lietuvaitė su 8 pelnytais įvarčiais ir buvo rezultatyviausia savo komandos gretose šiose rungtynėse.

Antrojoje pagal stiprumą Vokietijos lygoje žaidžianti Jurgita Markevičiūte rungtynėse su Lintforto „Tus“ ekipa pelnė 4 įvarčius, o jos atstovaujamas HC „Rodertal“ klubas šventė pergalę rezultatu 26:20.

Čempionato startas Islandijoje

Gretos Kavaliauskaitės Vestmannaeyjario „IBV“ klubas pirmajame Islandijos čempionato ture namie 34-25 nugalėjo „Grota“ ekipą.greta-kavaliauskaite Greta dar vis atsigaudinėja po kryžminių raiščių operacijos ir kol kas nerungtyniauja. Reykjaviko „Valur“ su Diana Šatkauskaite čempionatą pradėjo taip pat pergalingai.Jos ekipa rezultatu 23:15 nugalėjo „Fylkir“ klubą. Diana buvo rezultatyviausia rungtynių žaidėja, jos sąskaitoje net 9 tikslūs metimai į varžovių vartus.

Vengrijos, Austrijos bei Belgijos pirmenybės startuos artimiausiu metu. Vengrijoje matysime rungtyniaujančią Mariją Gedroit, Austrijoje Sonatą Vijūnaitę, o Belgijoje Renatą Jatulevičę.